گزارش روز: پنج دلیل برای جذابیت بوندس لیگا

سایت گل- یکی از بحث هایی که اخیرا در جامعه ی فوتبال مطرح می شود مقایسه لیگ های اروپایی است کدام لیگ در اروپا بهترین و یا مهمترین است. بسیاری بر این عقیده هستند که لیگ برتر جزیره، لا لیگای اسپانیا یا سری آ بهترین لیگ اروپا است.

اگر شما هم نظری مشابه دارید و به بوندس لیگا برای بهترین بودن رای نمی دهید دلایل مطرح شده در این یادداشت را مطالعه کنید سپس بدون تعصب بار دیگر در این رای گیری شرکت کنید..

ستاره های بوندس لیگا

آرین روبن، فرانک ریبری، هیروشی کیوتاکا، روبرت لواندوفسکی، کلاوس یان هونتلار، رافائل فان در فارت و … فهرست ستاره های شاغل در تیم های بوندس لیگایی بی پایان است. این لیست تنها به ستاره های خارجی بوندس لیگا پرداخته در صورتیکه لیگ اول آلمان یکی از مهمترین ویژگی های آن تولید استعدادها و ستاره های برتر نظیر، مارکو رویس، ماریو گوتزه، توماس مولر است. نمونه های ذکر شده تنها برای بیان این مطلب بود که بستر حاکم در بوندس لیگا به گونه ای است که علاوه بر قدرت جذب بازیکنان بزرگ خارجی به خوبی در راه پرورش استعداد و تولید ستاره ها نیز گام بر می دارد و اینجا است که هواداران فوتبال از بازی های خوب تیم ملی آلمان و تعداد جوانانی که در آن بازی می کنند متعجب می شوند.

رقابت

شما طرفدار بوندس لیگا هستید؟ پس نباید تاکنون تنها نام دو یا چند باشگاه بزرگ را شنیده باشید چیزی که در اکثر لیگ های اروپایی شاهد آن هستیم تنها دو یا سه تیم برای قهرمانی تلاش می کنند ولی در آلمان شرایط اینگونه نیست. در 15 فصل اخیر بوندس لیگا 6 تیم موفق شدند عنوان قهرمانی را بدست آورند. بنابراین شما می بینید که علی رغم رکورد بایرن در بیشترین قهرمانی، در دو فصل گذشته بوروسیا دورتموند به اوج باز می گردد وقهرمانی را از آن خود می کنند وردربرمن، کایزرسلاترن، اشتوتگارت، وولفسبورگ همه این ها باشگاه هایی هستند که در این چند سال اخیر موفق شدند سینی بوندس لیگا را به خود اختصاص دهند.

در میان ارزشمند ترین های جهان

در جدیدترین لیست با ارزش ترین باشگاه های جهان (فوربس)، بوندس لیگا 6 نماینده در میان 20 باشگاه برتر جهان دارد. این آمار به معنی این است که لیگ آلمان از این حیث سه نماینده بیشتر از لا لیگا و هم امتیاز با لیگ برتر جزیره است. در حالیکه در آلمان 50 +1 درصد سهام در اختیار هواداران قرار می گیرد زیرا آن ها به نیروی هواداران خود ایمان دارند و برای سود بیشتر به افرادی که با دلارهای حاصل از فروش نفت و … پا به فوتبال میگذارند اجازه دخالت نمی دهند تا با ولخرجی های خود باشگاه را به مرز نابودی بکشانند. در بوندس لیگا مدیریت اقتصادی بستری را برای موفقیت ایجاد می کند که لزوما به معنی ولخرجی های بی رویه نیست.

حمایت هواداران

گرفتن صندلی برای تماشای بازی های بوندس لیگا کار چندان دشواری نیست و دستمزدهای هفتگی کلان نیز نیاز ندارد. میانگین قیمت بلیط های بوندس لیگا از 10 تا 12 یورو است و تعجبی ندارد که این قیمت های مناسب موجب نارضایتی سایرین شود. از دیگر جذابیت ها، وجود استادیوم های مدرن و با شکوه است که یکی از منحصر به فرد ترین آن ها ” تراس” واقع در دو سمت شمالی و جنوبی (پشت دروازه) در استادیوم سیگنال ایدونا پارک دورتموند با ظرفیت 26 هزار نفر است که به “دیوار زرد” در بوندس لیگا شهرت دارد.

جو حاکم در بوندس لیگا

هنگامی که شما در استادیوم حضور دارید دیگر حاضر به ترک آن نیستید شما با نوشیدنی های سرد و دلچسب و پذیرایی از خود به گرم شدن جو حاکم در استادیوم کمک می کنید. بررسی های اخیر از میزان استقبال تماشاگران در لیگ های اروپایی نشان می دهد که بوندس لیگا با متوسط 45 هزار نفر در هر بازی در صدر این لیست قرار گرفته و اینکه شما در فلتینس آرنای شالکه یا استادیوم نورنبرگ و یا آلیانس مونیخ حضور داشته باشید مهم نیست استادیوم های بوندس لیگا شما را ناامید نمی کنند خصوصا اینکه در حال حاضر 9 استادیوم 50 هزار نفری دیگر برای حضور هواداران در حال ساخت است.

نظر شما: حال اگر بخواهید با دیدی منصفانه در رای گیری جذاب ترین لیگ اروپا شرکت کنید نظر شما کدام خواهد بود؟

منبع سایت گل

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

  1. با این مقاله ها فقط مورد تمسخر قرار خواهی گرفت آقای نویسنده . بوندس لیگا فقط از لحاظ سخت افزاری قابل بحثه که اونم مدیون برگزاری جام جهانی 2006 هستش در باقی زمینه ها به هیچ وجه . در مورد پر بودن ورزشگاه ها هم همونطور که خودت گفتی دلیلش به شدت ارزون بودن بلیط هاست . به طوریکه بلیط بازیهای بودنس لیگا چیزی حدود 1/3 قیمت بلیط سینما و شهربازی در این کشوره.

  2. تور رو خدا حرف لیگ ایتالیا رو نزنین که بالا میارم / زمان مترجم بازی های اینتر رو میدیدم اینتر بازی رو 4-0 می برد ولی حال آدم از بازیشون به هم میخورد فقط زیر توپ میزدن لیگ ایتالیا مثل لیگ خودمونه دلال حرف اول و آخر رو میزنه./

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.