برند شوستر: مورینیو کمترین توجهی به تیم پایه ای نکرده ونخواهد کرد

سایت گل- برند شوستر، سرمربی سابق رئال مادرید در صحبت هایی به انتقاد از ژوزه مورینیو مربی پرتغالی رئال مادرید در عدم استفاده از تیم پایه ای این باشگاه پرداخته.

شوستر معتقد است که مورینیو از بازیکنان تیم پایه ای رئال استفاده نمی کند و درانتقاد از آقای خاص گفته:« فقط برد و موفقیت برای مورینیو مهم است. این درحالی است که اصلا از میدان دادن به بازیکنان تیم پایه ای خوشش نمی آید و این برایش هیچ جذابیتی ندارد.کسی که کمترین اهمیتی به تیم پایه ای می دهد ، خود مورینیو است. اودرآینده هم این کار را نخواهد کرد. چون اصلا خوشش نمی آید. فقط موفقیت به چسم او می آید و علاقه ای هم ندارد که یک بازیکن تیم پایه ای را به تیم اصلی بیاورد و به او فضا دهد تا به موفقیت برسد. فقط موفقیت فردی برای او مهم است . هرچه بیشتر جام به دست بیاورد، بهتر و البته در کوتاهترین زمان ممکن هم به دنبال این موفقیت هاست.

این مربی آلمانی در گفت و گویی که با برنامه آبه یان ان پونتو در رادیو آ.ب.ث پونتو داشت ادامه داد:« اگر لیستی از بازیکنان پایه ای ای که من به تیم اصلی آورده و به آنها میدان دادم تهیه کنید، لیستی بی انتها خواهد شد.»

شوستر درادامه به این نکته اشاره کرد که مورینیو از آن دسته مربیانی است که دوست دارد همه چیز را تحت کنترل داشته باشد:« او اولین مربی ای است که توانسته قدرت رهبری را در دست بگیرد و نه تنها بر تیم رهبری می کند، بلکه الان رئیس و صاحب همه چیز هست. مورینیو اوضاع را همان طوری که دوست دارد هدایت می کند. این به نظر من خوب است و از این موضوع خوشم می آید. او موفقیت های زیادی کسب کرده و با رئال هم این روند را ادامه خواهد داد. او تنها یک قهرمانی اروپایی با رئال کم دارد و امسال هم می تواند برای دستیابی به این موفقیت بجنگد.»

بخش پایانی شوستر درمورد جنجال به وجود آمده میان مورینیو و آلبرتو توریل، مربی تیم رئال مادرید کاستیا (تیم پایه ای رئال ) بود. شوستر گفت:« نمی دانم چرا درمورد این موضوع از توریل نظر پرسیدند.چون صحبت های او این جنجال را شروع کرد و بحث برسر این موضوع را باز کرد. در رئال مادرید همه چیز خیلی روشن و شفاف است. یک تیم اصلی داریم و پشت سر این تیم اصلی ،موضوعات و مسائل ریزی هست. مورینیو ریاست می کند و این خود اوست که تصمیم می گیرد فلان بازیکن به تیم اصلی بیاید یا نه و تصمیم گیری درمورد اینکه هر بازیکنی در چه پستی بازی کند هم وظیفه خود اوست.»

نظرسنجی: آیا با گفته های شوستر موافقید؟ به نظر شما مورینیو تنها به موفقیت فردی خودش فکر می کند و امور بازیکنان و آینده آنها برایش اهمیتی ندارد؟ در جنجال برسر ناچو حق را به مورینیو می دهید و یا به مربی تیم پایه ای رئال؟ نظرتان را با ما درمیان بگذارید.

منبع سایت گل

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.