سپاهان 1- تراكتورسازي 4 / تيكي تراختور!!

سايت گل-

ليگ برتر باشگاه‌هاي ايران- جام خليج فارس

دوره دوازدهم- هفته سيزدهم

پنجشنبه چهارم آبان 1391- ساعت 15:30

سپاهان اصفهان – تراكتورسازي تبريز

ورزشگاه: فولادشهر اصفهان

تماشاگر: 5 هزار نفر

داور: محسن تركي

کمک‌ها: محسن فریمانی- سعید زارع

اخطار: قاسم دهنوي(1) از تراكتور- حسن جعفري(33)، جالوويچ(50) از سپاهان

سپاهان اصفهان: رضا محمدی- محمدعلی احمدی- هادی تامینی- حسن اشجاری- مهدی جعفرپور- امید ابراهیمی- امین جهان‌عالیان- محرم نویدکیا- حسن جعفری (48- سوكاي)- رادومیر جالوویچ- محمدرضا خلعتبری (62- غلامي)

سرمربی: زلاتکو کرانچار

تراکتورسازی تبريز: عقیل اعتمادی- مصطفی اکرامی- میلاد فخرالدینی- محمد نصرتی- مهدی کیانی- آنسلمو گونزالس (فرزاد حاتمی 83)- مهدی کریمیان- فلاویو لوپز (احسان حاج‌صفی 75) – مرتضی اسدی- سیدمهدی سیدصالحی- قاسم دهنوی (ویلا 79)

سرمربی: تونی اولیویرا

شرح بازی:

تیم‌های قهرمان و نایب‌قهرمان لیگ یازدهم در شرایطی در هفته سیزدهم لیگ دوازدهم روبه‌روی هم در فولادشهر صف‌آرایی کردند که برد حیاتی و روحیه‌بخش تراکتورسازان در هفته قبل برابر استقلال تهران آنان را در قد و قواره یک مدعی نشان داد. بر همین اساس طلایی‌پوشان هم که دودستی صدر جدول را با یک بازی کمتر در تصرف خود درآورده بودند در یک هوای آفتابی در حضور تماشاگران دو تیم که استقبال نسبتا خوبی از این دیدار به عمل آورده بودند رودروی یکدیگر ایستادند.

نیمه اول:

زلاتکو کرانچار با سیستم 1-2-3-4 دستور حمله را در همان دقایق ابتدایی بازی صادر کرد. زردپوشان برای زهر چشم گرفتن از شاگردان تونی اولیویرا با حرکات تند و تیز خلعتبری و استفاده از دو سه موقعیت ایده‌آل نشان دادند که برای فتح دروازه عقیل اعتمادی برنامه‌های ویژه‌ای دارند. قرمزپوشان شهر تبریز برای سرپوش گذاشتن بر حملات پردامنه‌ و اولیه تیم سپاهان خیلی منطقی و اصولی حملات آنان را دفع کردند و با اداره كردن بازی پاس‌های تک ضرب و يك و دوهاي خود را برای تملک بیشتر میانه زمین ردوبدل کردند تا اینکه در دقیقه چهاردهم مسابقه سیدمهدی سیدصالحی با چند قدم پیشروی در پشت محوطه جریمه سپاهان با شوتی مهلک توانست دروازه رضا محمدی را فرو بریزد.

بعد از گل، طلایی‌پوشان برای جبران گل خورده از جناح راست جایی که حسن جعفری و محرم نویدکیا توپسازی می‌کردند سانترهایی را روی دروازه عقیل اعتمادی انجام دادند که بی‌بهره بود. اما نکته تامل‌برانگیز در حرکت تیمی سپاهان بعد از گل خورده در این بود که آنان خیلی آرام و بدون روي آوردن به بازي احساسي آهنگ حمله به دروازه تراکتورسازان را انجام می‌دادند که این سبک بازی برای شاگردان اولیویرا هم خیلی خوش‌یمن بود!

نیمه دوم:

با شروع وقت دوم کرانچار برای جبران مافات سوکای را بجای حسن جعفری به بازی فرا خواند. سپاهانی‌ها مانند ابتدای نیمه اول حملات خود را روی دروازه تراکتورسازی تدارک دیدند اما قرمزپوشان شهر تبریز بازهم منطقی و با تفکر بیشتر با دفاع چندلایه زردپوشان را کنترل کردند و چشم به ضدحملات خود دوختند. زردپوشان در اندیشه جبران گل خورده بودند که پاتک تیم تراکتورسازی با مهدی کریمیان در شرایطی شکل گرفت که وی در میان مدافعان سپاهان پاس بی‌نقصی را به سیدصالحی سپرد که وی دوباره با تیزچنگی آن را به تور دروازه رضا محمدی دوخت.

شاگردان کرانچار که بد جوری اسیر بازی زیبای تراکتورسازی شده بودند حملات احساسی و بدون برنامه خود را تدارک دیدند که توانستند با شوت امید ابراهیمی یکی از گل‌های خورده را جبران کنند. بعد از این گل بارقه‌های امید در ساق‌های بازیکنان طلایی‌پوش زنده شد اما سانتر بازیکنان قرمزپوش روی دروازه سپاهان با خطای مشکوک علی احمدی روبه‌رو شد که قاضی سختگیر این دیدار نقطه پنالتی را نشان داد و لوپز ضربه پنالتی را درون دروازه محمدی جای داد. بعد از گل دوباره حملات پراکنده زردپوشان ادامه یافت اما به بار ننشست تا اینکه احسان حاج‌صفی در دقایق انتهایی مسابقه با یک شوت نه چندان محکم و با همکاری حسن اشجاری توانست برای چهارمین بار دروازه سپاهان را باز کند تا این بار اولیویرا بالن اکسیژن را به سپاهانی‌ها هدیه نکند!

دقايق حساس:

37- وقتی مهدی کیانی پاس عرضی فلاویو لوپز را در پشت 18 قدم سپاهان دریافت نمود با شوتی سرکش بخت خود و تراکتور را برای زدن گل دوم آزمایش کرد که به بار ننشست.

53- پاس عرضی لوپز در دهانه دروازه سپاهان از روی سر سیدمهدی سیدصالحی با دخالت جعفرپور به کرنر رفت.

71- پاس بلند نویدکیا برای سوکای و شوت وی سبب شد تا دروازه‌بان تراکتور در حالت درازکش آن را به کرنر بفرستد.

شرح گل‌ها:

تراكتور 0-1 ؛ دقيقه 15: سیدمهدی سیدصالحی با چند قدم پیش‌روی در پشت محوطه جریمه سپاهان با شوتی سرکش دروازه رضا محمدی را باز کرد.

تراكتور 0-2 ؛ دقيقه 52 : حرکت پا به توپ مهدی کریمیان با پاس بی‌نقص وی به سیدصالحی توام شد تا شوت وی در قعر دروازه سپاهان جای بگیرد.

سپاهان 1-2 ؛ دقيقه 55 : امید ابراهیمی از شلوغی جلوی دروازه اعتمادی نهایت استفاده را کرد و با شوتی سرضرب توانست یکی از گل‌های خورده زردپوشان را جبران کند.

تراکتور 1-3 ؛ دقيقه 58 : وقتی سانتر بازیکنان تراکتور روی دروازه سپاهان ارسال شد، علی احمدی با یک حرکت گونزالس را سرنگون کرد که ترکی نقطه پنالتی را نشان داد. ضربه پنالتي را فلاويو لوپز به گل سوم تراكتورسازان تبديل كرد.

تراکتورسازی 1-4 ؛ دقيقه 91: احسان حاج‌صفی با پشت سر گذاشتن جعفرپور توپ را سانتر کرد كه با برخورد به پای حسن اشجاری توپ وارد دروازه سپاهان شد.

بهترین بازیکن:

سیدمهدی سیدصالحی مهاجم تیم تراکتورسازی با انگیزه دوچندان در مقابل تیم سابقش با به ثمر رساندن دو گل بهترین بازیکن ميدان شد و نشان داد که خروجش از سپاهان کاملا به ضرر زردپوشان تمام شده است.

اتفاق ويژه:

1-محمدرضا خلعتبري بعد از تعويض در دقيقه 62 و بيرون آمدن از بازي همان كاري را كرد كه اصفهاني‌ها در ذوب‌آهن هم از او زياد ديده بودند. او بدون نشستن روي نيمكت مستقيما راهي رختكن شد.

2-بعد از شكست سنگين سپاهان هواداران اين تيم با شعارهاي «حيا كن رها كن» براي عليرضا رحيمي خواهان بازگشت محمدرضا ساكت به تيمشان شدند.

منبع سایت گل

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

� ��ϐ��

  1. كسي كه اين مقاله رو نوشته احتمالا خلاصه بازي رو از اخبار ديده و با شناختي كه از سپاهان داشته مقاله نوشته عزيزه من كجا سپاهان اين همه كه تو نوشتي حمله كرد تراكتور هر دو نيمه از هر لحاظ برتر بود واينكه خوردن توپ به تير و شوت دهنوي جز دقايق حساس نيست.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.