آلمان 4 – سوئد 4: باور می‌کنید؟

سایت گل- دیدار چهارم ژرمن ها در مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا مقابل تیم ملی سوئد برگزار شد. این دیدار تحت الشعاع حضور صدراعظم آلمان در المپیک اشتادیوم و اهدای نشان جوانمردی به میرو کلوزه در ابتدای بازی قرار گرفت.

به گزارش سایت گل، تیم ملی آلمان نسبت به دیدار گذشته مقابل تیم ملی ایرلند با دو تغییر وارد زمین شد بازگشت فیلیپ لام کاپیتان آلمان ها و حضور تونی کروس به جای سامی خدیرا که به دلیل مصدومیت این دیدار را از دست داده بود. نیمه نخست را ژرمن ها عالی شروع کردن پاسکاری های بسیار زیاد و حرکات ترکیبی از سوی بازیکنان تکنیکی تیم ملی آلمان خیلی زود آن ها را به گل نخست رساند. میرو کلوزه در دقیقه 8 اولین گل ژرمن ها را به ثمر رساند.

تنها 7 دقیقه پس از گل اول باز هم میرو کلوزه موفق شد دومین گل خود و آلمان را به ثمر رساند حرکات ترکیبی و یک و دو های آلمانی ها در میان تعداد پر شمار مدافعان حریف پایه ساز گل دوم بود. اما این پایان گل های آلمان در نیمه نخست نبود آن ها با گلزنی مرتساکر با نتیجه سه بر صفر به رختکن رفتند.

نیمه دوم با دو تغییر از سوی مربی سوئد آغاز شد سوئدی ها بازی را با انگیزه تر آغاز کرده بود اما در یک غافلگیری اسیر ضدحمله سریع آلمان ها شده و چهارمین گل را توسط مسوت اوزیل دریافت کردند تا ژرمن ها بدنبال تکرار پیروزی مقابل ایرلند باشند. اما اشتباهات و تزلزل خط دفاعی آلمان این فرصت را به زلاتان ابراموویچ داد تا از اشتباه بداشتوبر در جاگیری و پر کردن آفساید استفاده کند و گل روحیه بخش سوئد را به ثمر رساند.

شب عجیب برلین شاهد کلکسیونی از اشتباهات در خط دفاع تیم ملی بود که مانویل نویر در نهایت با شاهکار خود موجب شد سوئدی ها از زاویه کاملا بسته دومین گل را به ثمر رسانده و اختلاف را به دو گل برسانند. با این دو گل سوئد به بازی برگشت و آلمان که تا آن لحظه حاکم مطلق زمین بود برای پایان بازی لحظه شماری می کرد. عدم وجود یک رهبر مقتدر در تیم که به خوبی روی بازیکنان تاثیر گذار باشد و بتواند در چنین شرایطی تیم را جمع کند کاملا حس می شد.

استرس و اشتباهات بچه گانه در ترکیب دفاعی خصوصا لغزش های عجیب بداشتوبر در مهار تنها مهاجم خطرناک سوئد زلاتان ابراموویچ موجب شد آلمان ها با دریافت گل سوم اعتماد به نفس لازم برای ادامه بازی از دست بدهند تا در نهایت در دقیقه 90 تیر خلاص نیز بر پیکر لرزان شاگردان لوو شلیک شود تا در شبی عجیب و باورنکردنی سوئد یک بازگشت رویایی را در برلین جشن بگیرد.

کاری که همواره در تخصص آلمان ها بود و با جنگندگی و روحیه ی بالا به بازی بازمی گشتند را سوئد انجام داد.اما آلمان لوو با تمامی زیبایی ها و ارائه فوتبال شناور و نوین این روحیه آلمانی را گم کرده چیزی که شاید تمامی منتقدان لوو از آن به عنوان تنها حلقه ی گمشده تیم ملی برای فتح جام های قهرمانی در تورنمنت های بزرگ یاد می کنند.

نظر شما: آیا لوو می تواند سرانجام در جرگه ی مربیانی که با تیم ملی آلمان قهرمان شده اند قرار گیرد؟

منبع سایت گل

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

� ��ϐ��

  1. به 1% جمعیت سوئد که ایرانی تبار هستن ، صمیمانه شادباش می گم. از جمله دفاع چپ تیم ملی سوئد ، بهرنگ صفری که در اندرلخت بلژیک بازی می کنه و در نیمه دوم خیلی خوب بازی کرد. آفرین به وایکینگها.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.