رويانيان:نمي‌دانم پشت صحنه‌هاچه خبراست

به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، محمد رويانيان گفت: بعد از بازي پرسپوليس و سايپا تاکيد کردم اين تساوي براي ما حکم يک برد را داشت. دليل چنين اظهارنظري در وهله اول موقعيت هاي فراوان گل براي پرسپوليس بود و مهمتر از آن ناديده گرفتن سه، چهار پنالتي مسلم پرسپوليس.

به گزارش فارس،وي افزود: بنده به احترام کارشناسان داوري و به رغم اينکه برخي از آنها ناديده گرفتن يکي، دو پنالتي مسلم پرسپوليس را تائيد کرده بودند، سکوت کرده و اظهارنظري نکردم اما برخي گزارشات که براي بنده ارسال مي شد حکايت از چشم پوشي داور از چهار پنالتي مسلم پرسپوليس داشت.

مديرعامل پرسپوليس گفت: ديشب همه برنامه 90 را ديدند، صحنه هاي مشکوک به طور دقيق بازبيني شد و کارشناس داوري تاکيد کرد که داور سه پنالتي پرسپوليس را نگرفته است در حالي که اين برنامه تلويزيوني پنالتي مسلم روي محمد نوري را نشان نداد. صحنه اي که داور به علت تمارض به نوري کارت زرد داد اما تصاوير نشان مي دهد که بازيکن سايپا با گذاشتن هر دو دست خود روي شانه هاي هافبک پرسپوليس مانع از بلند شدن او شده و خطاي مسلم پنالتي رخ داده بود.

رويانيان تصريح کرد: مگر مي شود در يک بازي سه يا چهار پنالتي يک تيم را ناديده بگيرند؟ آيا چون يک پنالتي به نفع پرسپوليس اعلام شده بايد ساير پنالتي هاي مسلم يک تيم را نگرفت؟ چرا پرسپوليس بايد به جاي 3 امتياز يک امتياز کسب کند و اين همه تحت فشار باشد و آرامش از تيم گرفته شود؟ در دربي هم خطاي مسلم پنالتي روي بنگر را نگرفتند. برخي صحنه نگرفتن گل سالم تيم گهر به پرسپوليس را مطرح کردند اما به رغم اصرار ما هيچ برنامه اي روي پنالتي مسلم پرسپوليس که در همان بازي ناديده گرفته شد، مانور نکرد؟ آيا يک تيم مي بايست تا اين حد از اشتباهات داوري متضرر شود؟!

مدير عامل پرسپوليس خاطرنشان کرد: نمي دانم پشت صحنه ها چه خبر است. در يک بازي چهار پنالتي ما را نمي گيرند. در دربي و بازي با گهر پنالتي هاي مسلم پرسپوليس را ناديده مي گيرند. آيا يک تيم بزرگ بايد با اشتباهات داوري تخريب و دچار مشکل شود؟ در برخي بازي ها داوري به تيم ما لطمه زده است. در برخي بازي ها با احکام انضباطي به مشکل خورده ايم تا تيم مي آيد خودش را پيدا کند به جاي سه امتياز مجبوريم به ناحق يک امتياز کسب کنيم.

وي گفت: معلوم نيست در اين فوتبال چه مي گذرد. داوري، مسائل انضباطي، اتفاقات غير طبيعي مثل بازي با سپاهان و اتفاقات ديگر، يکي پس از ديگري براي پرسپوليس رخ مي دهد. گناه هواداران و بازيکنان پرسپوليس چيست؟ چرا ما بايد در روز روشن متحمل اين نامرادي ها شويم. انگار ما به جاي بازي با بازيکنان خود بايد برويم و با مسائل پشت پرده بجنگيم و به جاي بازيکنان با داوران بجنگيم و فوتبال را رها کنيم و برويم سراغ چيزهاي ديگر.

رويانيان افزود: بنده براي جامعه داوري احترام ويژه اي قائلم، مي دانم آنها نيز ناخواسته مرتکب اشتباهاتي مي شوند اما مگر مي شود در يک بازي چهار پنالتي يک تيم را ناديده بگيرند. اين چه جفايي است که در حق پرسپوليس و هوادارانش مي شود. من از اين پس در قبال اين مسائل سکوت نخواهم کرد.

منبع ورزش 3

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.