آقای شهردار! این کافی نیست

پس از درج خبری در تاریخ 8 تیرماه 98 در این سایت درباره نابسامانی های شهری بندرعسلویه، شهرداری این شهر در اقدامی عجولانه، فقط مبادرت به لاروبی و تمیز کردن جوی های فاضلاب خیابان وآسفالت چند کوچه و خیابان نمود که البته جای تشکر دارد.
ولی درخواست ما در آن مقاله، بمراتب بیشتر و اساسی تر از آن چیزی بوده وهست که مسئولان محترم شهرداری تصور کرده اند.
جناب شهردار! مشکل عمده و اساسی شهر عسلویه که ناشی از عدم برنامه ریزی های علمی مبتنی بر ساز و کارهای اصول شهرسازی و رعایت معیارهایی است که در دنیا ی مدرن، می بایست مورد نظر متولیان و بانیان شهرها باشد. میدانیم که شهر عسلویه، به دو لحاظ ویژگی های خاص خود را دارد:1- شهر بندری است که به لحاظ جغرافیایی، دارای ارتفاعی کمتر از یک متر نسبت به دریاست با آب و هوایی گرم و مرطوب.2- شهری است تماما صنعتی آن هم منحصرا با کاربرد نفتی- گازی. پس به خاطر همین دو مورد مهم و تاثیر گذار، برخورد و برنامه ریزی شهری با آن هم باید کاملا متناسب با شرایط ویژه و استثنایی حاکم بر آن باشد. چه از نظر جغرافیایی، چه اقتصادی و منطقه ای و حتی سیاسی و امنیتی. بدیهی است که تحقق یک چنین امری و برآوردن چنین انتظاراتی آن هم در شرایط کنونی و بضاعت های اندک و همه جانبه مالی و کمبود کادرهای مجرب و آگاه و برنامه ریز در ساختارهای اداری و مدیریتی شهرداری عسلویه، امری محال و غیر ممکن می باشد، زیرا لازمه آن، اولا تدوین یک برنامه مدون دراز مدت به لحاظ اجرایی، در اختیار داشتن امکانات وسیع لجستیکی و سرمایه گذاری های کلان و مدیران کارآمد و داشتن ارتباط و پیوند تنگاتنگ با دیگر مدیریت های تاثیر گذار در اداره امور مختلف این شهرند. ولی با این وجود، می توان انتظار داشت و شدنی هم می باشد که مبادرت به انجام اموری نمود که بخشی از ضرورت های روزمره و تا اندازه ای حیاتی ساکنان عسلویه را برآورده کرد. نظیر تاسیس و ایجاد پارکهای تفریحی، فرهنگسراها، ایجاد و تقویت بنگاه ها و موسسات حمل و نقل درون شهری، تلاش در جهت توسعه وترویج بهداشت همگانی و تنظیف اماکن و معابر شهری، بهره وری و سرمایه گذاری بمنظور استفاده های بهینه از پتانسیل های جغرافیایی وطبیعی شهر و موارد مشابه که متاسفانه در این جهات، شاهد کم کاری و بی توجهی های غیر قابل توجیهی در عسلویه می باشیم. ضمنا با توجه به آلودگی های خطرناک محیطی که سلامتی و زندگی مردم را به شدت تهدید کرده و می کند، پرداخت به این امر نیز می بایست یکی از اولویت های شهرداری و شورای اسلامی شهر عسلویه باشد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

  1. احسنت حرف هاي شما كاملا متين وبجا خدا قوت ميگم
    كاش كه رسانه هاي عسلويه با شما هم صدا ميشدند واين حقائق را منكعس مي كردند.

    1. ضمن سلام وخسته نباشيد.
      برادر عزيز كدوم رسانه ها كه فرموده ايد اونايي هم يخورده حرفشون برش داشته با چند …….ن.توي اين شهر چند نفر دلسوز وبا ايمان هست ولي كسي گوش بحرفشون نیست.و اونایی که ازطرف مردم منتخب میشون باز هم با یه راهی دهنبسته میشن.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.