استقلال 1 – نفت 1؛ منصوریان از خودی‌ها خورد!

01129132

به گزارش ورزش سه، در آخرین بازی روز اول از هفته اول لیگ شانزدهم، استقلال و نفت در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی به تساوی یک ـ یک رسیدند. برای استقلال جابر انصاری (31) گل زد و نفت با ضربه ارسلان مطهری(68) بازی را به تساوی کشاند تا امتیازات این مسابقه تقسیم شود.

هفته اول لیگ‌ شانزدهم
ورزشگاه: آزادی تهران ساعت 20:45 ـ بدون تماشاگر
داور: حسین زرگر کمک‌ها: حسن ظهیری و حسن انتظاری

استقلال:

حسین حسینی، هرائر مگویان، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وریا غفوری(محسن کریمی 72 (86-آرش افشین))، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید باقری، خسرو حیدری، بختیار رحمانی، جابر انصاری و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

نفت تهران

میلاد فراهانی، ایگور پراهیچ، وحید حمدی نژاتد، علیرضا عزت کرامت، ایمان مبعلی، میلاد فخرالدینی، رضا علیاری، عباس بوعذار(عیسی ال کثیر 90)، اکبر صادقی ، ارسلان مطهری و محمد قاضی.

اخطار

رضا علیاری (89) از نفت تهران

شرح گل ها

1-0(استقلال): ستاره استقلال در بازی های دوستانه بازهم گلزنی کرد. در دقیقه 30 بازی پاس عمقی زیبا کاوه رضایی با ضربه سرضرب جابر انصاری وارد دروازه نفت تهران شد.

01129105

1-1(نفت تهران): اشتباه بزرگ کنعانی زادگان باعث شد که یک استقلالی دروازه استقلال را باز کند. در این صحنه کنعانی زادگان در دفع توپ اشتباه کرد، توپ به ارسلان مطهری رسید و او دروازه استقلال را به شوت روی پا باز کرد.

شرح بازی

در نیمه اول بازی دو تیم بازی سردی را به نمایس گذاشتند و کمتر موفق شدند دروزاه حریف را تهدید کنند. استقلال در ابتدای بازی روی ضربه ایستگاهی کاوه رضایی تیر دروازه نفت تهران را به لرزه درآورد. در ادامه پاس عمقی رضایی و ضربه سر ضرب جابر انصاری به گل اول استقلال در دقیقه 30 باعث شد استقلال پیروز به رختکن برود. البته در ادامه نفت دو سه موقعیت عالی روی دروازه استقلال بدست آورد که نتوانست از آنها به خوبی استفاده کند. در نیمه دوم اما نفت تهران کاملا بر بازی مسلط شد و از روی اشتباه استقلال در خط دفاعی بارها و بارها دروازه استقلال را تا آستانه فروپاشی پیش برد. در این نیمه استقلال حتی موفق نشد به دروازه حریف خود نزدیک شد و به جز گلی که ارسلان مطهری زد، نفت تهران چندین موقعیت عالی را هم خراب کرد تا استقلال از یک شکست خانگی فرار کند.
بهترین بازیکن
ارسلان مطهری یک گل زد و چند فرصت عالی را هم برای خود ایجاد کرد و نتوانست از آنها استفاده کند. با نمایشی که مطهری در این بازی داشت حالا شاید استقلالی ها پشیمان باشند که چرا در نقل و انتقالات این بازیکن را جذب نکردند.
اتفاق ویژه
با تساوی استقلال برابر نفت تهران طسم پیروز نشدن منصوریان در بازی های افتتاحیه ادامه پیدا کرد. استقلال بعد از 4 سال موفق نشد در بازی اول پیروز شود که این یک اتفاق تلخ برای هواداران این تیم محسوب می شود.

بهترین بازیکن:

اکبر صادقی، عباس بوعذار، ایمان مبعلی و علیرضا عزتی نمایش بسیار خوبی انجام دادند اما شاید موثرترین و خطرناک‌ترین بازیکن نفتی‌ها کسی جز ارسلان مطهری نبود، بازیکنی که می‌توانست با کمی دقت تیمش را برنده از زمین بیرون بفرستد. مطهری که دوست داشت امسال در استقلال بازی کند با این گل انتقام خود را از منصوریان گرفت.

اتفاق ویژه:

علیرضا منصوریان که در لباس سرمربی نفت مقابل استقلال نتایج موفقیت‌آمیزی داشت امشب در دیدار با شاگردان سابق مقهور تلاش بالا و انگیزه فوق‌العاده آنها شد. نفت در طول بازی بسیار بهتر از استقلال نمایش داد که شاید این مساله به شرایط بدنی آبی‌ها نیز برمی‌گشت.

01129121

دقایق حساس

دقیقه 7: شوت اکبر صادقی از پشت محوطه جریمه با عکس العمل حسینی دفع شد.
دقیقه 9: پاس عمقی بختیار رحمانی از سمت چپ در موقعیت تک به تک به کاوه رضایی رسید اما این صحنه از نظر داور آفساید بود.
دقیقه 11: ضربه آزاد کاوه رضایی با برخورد به تیر دروازه با بدشانسی وارد دروازه نفت تهران نشد.
دقیقه 20: پاس خسرو حیدری به نورافکن از روی نقطه کرنر با سانتر دقیق این بازیکن جوان همراه شد. این سانتر دقیق به امید ابراهیمی رسید اما ضربه او به مدافعان نفت برخورد کرد و این موقعیت خوب از دست رفت.
دقیقه 23: ایمان مبعلی روی خطای فرشید باقری روی محمد قاضی صاحب یک موقعیت شد اما ضربه اش را به دیوار دفاعی استقلال کوبید.
دقیقه 26: سانتر دقیق ارسلان مطهری از سمت راست را قاضی در حالتی نامتعادل از بالای دروازه حسینی به بیرون زد تا بهترین فرصت نفت تهران تا بدین جای کار از دست برود.
دقیقه 39: بازهم خروج اشتباه حسینی روی سانتر ایمان مبلعلی باعث شد که محمد قاضی در موقعیت گل قرار بگیرد اما این بازیکن به توپ نرسید و این موقعیت خوب برای نفت تهران از دست رفت.
دقیقه 41: فرار فوق العاده ارسلان مطهری و ضربه زیبای او با برخورد به دست حسینی و البته تیر دروازه با کرنر رفت.
دقیقه 45: شوت عالی عباس بعذار از فاصله 40 متری را حسینی با عکس العمل خوب به کرنر فرستاد.
دقیقه 46: ضربه ایستگاهی عباس بوعذار را حسینی به سختی دفع کرد و در ادامه بازیکن استقلال توپ برگشتی را به کرنر فرستاد.
دقیقه 50: سانتر بختیار رحمانی را کنعانی زادگان با یک ضربه سر آرام به دستان میلاد فرهانی فرستاد.
دقیقه 53: سانتر ایمان مبعلی را ارسلان مطهری با ضربه سر و با اختلاف کم به بیرون فرستاد.
دقیقه 60: فرار فوق العاده ارسلان مطهری از سمت راست و سانتر او به روی دروازه را محمد قاضی با ضربه ای بی دقت از دست داد.
دقیقه 61: عباس بعذار بیرون محوطه جریمه چند بازیکن استقلال را به هم ریخت و پس از دریبل زیبای کنعانی زادگان ضربه اش با نوک انگشتان حسینی به بیرون رفت.
دقیقه 63: چرخش فوق العاده قاضی و ضربه او با برخورد به تیر دروازه استقلال و توپ برگشتی را بوعذار به سمت دروازه زد که تکل خوب وریا غفوری توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 79: فرار فوق العاده ارسلان مطهری از سمت راست و عدم پوشش مناسب از سوی مدافعان استقلال باعث شد که این بازیکن به راحتی جلو برود و ضربه اش با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 84: سانتر جابر انصاری از روی سر بختیار رحمانی عبور کرد و اجازه نداد موقعیتی نصیب آبی ها شود.

01129130

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.