روسیه 1-2 اسلواکی، امیدواری با همشیک

01119870

به گزارش “ورزش سه”، دور دوم مرحله گروهی یورو 2016 با جدال روسیه و اسلوواکی از گروه B مسابقات آغاز شد. روسیه از بازی اول خود یک تساوی مقابل انگلیس کسب کرده بود اما اسلواکی برابر ولز متحمل شکست 2-1 شده بود و برای امیدوار ماندن به صعود نباید در این بازی هم شکست می خورد.

روسیه بازی را بهتر آغاز کرد اما پس از گذشت دقایقی، بازی شکل متعادل تری به خود گرفت. تا دقیقه 20 به ندرت شاهد خلق موقعیت جدی روی دروازه ها بودیم تا اینکه دقیقه 22، زوبیا با ضربه سر تا آستانه باز کردن دروازه اسلواکی پیش رفت اما دروازه بان در دهانه دروازه موفق به مهار توپ شد.

5 دقیقه بعد، سمولوف روی یک حرکت گروهی عالی، با یک شوت از راه دور زمینی می توانست روسیه را به گل برساند اما توپ با اختلاف بسیار اندکی از کنار تیر عمودی به بیرون رفت.
در حالیکه روسیه در حال حمله کردن بود این اسلواکی بود که به گل دست یافت. یک پاس عمقی فوق العاده از همشیک، ولادیمیر وایس را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد، او در گوشه محوطه جریمه با کنترلی خوب و فریب دو مدافع پیش رویش، توپ را به سمت دروازه شلیک کرد و ثانیه ای بعد، تور دروازه روسیه به لرزه درآمد تا حساب کار 1-0 به سود اسلواکی شود.

این پایان کار نبود چرا که دقیقه 45 مارک همشیک، ستاره باتجربه اسلواکی حساب کار را 2-0 کرد. او از همان نقطه ای که گل اول به ثمر رسید موفق شد با شوتی استثنایی توپ را به کنج دروازه روسیه برساند. در نهایت نیمه اول با دو گل به سود اسلواکی به اتمام رسید.

نیمه دوم را روسیه برای جبران گل خورده هجومی آغاز کرد اما در خلق موقعیت های جدی گل عاجز بود و بازیکنان اسلواکی با تجمع در یک سوم دفاعی مانع رسیدن روس ها به گل می شدند. ضمن اینکه ضد حملات اسلواک ها نیز خطرناک جلوه می کرد.

بازی تا دقیقه 80 بدون حادثه چندان خاصی دنبال می شد تا اینکه روسیه توانست فاصله را به یک گل کاهش دهد. یک حرکت تیمی عالی و سانتر زیبای شاتوف از چپ باعث شد گلوشاکوف با ضربه سری دقیق، توپ را به قعر دروازه اسلواکی بفرستد و حساب کار را 2-1 کند.
شاتوف یک دقیقه بعد می توانست کار را به تساوی بکشاند اما مدافع اسلواکی بدن خود را سپر کرد تا شوت این بازیکن به دروازه نرسد.
حملات روس ها برای زدن گل تساوی نتیجه ای نداشت تا این بازی با نتیجه 2-1 به سود اسلواکی به اتمام برسد. روسیه با این شکست 1 امتیازی ماند و اسلواکی نیز 3 امتیازی شد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.