نفت 0 – الجیش ٢؛ حذف بی‌حرف و حدیث!

01090952

به گزارش “ورزش سه”، نفت تهران که سال گذشته در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی الجیش قطر را یک بر صفر شکست داده بود امسال نتوانست برابر همین تیم در این مرحله به پیروزی برسد و با دریافت دو گل از عبدالرزاق حمدالله مهاجم مراکشی و ریکاردو رومارینهو برزیلی از صعود به گروه Dو رقابت با العین امارات، نسف قارشی ازبکستان و الاهلی عربستان باز ماند.

پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا 2016
ورزشگاه: آزادی تهران / تماشاگر: 3000 نفر
داور: مهد امیرول (مالزی) کمک‌ داور: مهد یسری (مالزی) و محمد ماضی (مالزی) /
ناظر: لیو جینگ سانگ (چین)

نفت ایران

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، سیامک کوروشی، مهدی شیری، رضا علیاری، حمید بوحمدان(76- آرش رضاوند)، علیرضا عزت کرامت، وحید امیری، ایمان مبعلی، علی قربانی و امیر ارسلان مطهری
سرمربی: علیرضا منصوریان

الجیش قطر

خلیفه ابوبکر، عبدالرحمان محمد، مراد ناجی حسین، لوکاس مندس، یاسر عیسی، علی النعیمی(81- یوسف مفتاح)، مجید محمد(3+90- عثمان الیحری)، محمد مسنانی، خالد الریگی، رومارینهو ریکاردو و عبدالرزاق حمدالله
سرمربی: صبری لاموشی

اخطار

علی النعیمی(49) – مجید محمد(72) – خلیفه ابوبکر(78) – مراد ناجی حسین(88) – عبدالرزاق حمدالله(89) از الجیش
سید جلال حسینی(54) – علیرضا عزت کرامت(71) ار نفت

شرح گل ها

نفت 0- الجیش 1(دقیقه 63: عبدالرزاق حمدالله): ارسال رومارینهو به محوطه جریمه با یک دفع بد از سوی علیاری روی پای عبدالرزاق حمدالله فرود آمد تا این مهاجم که از سوی کوروشی رها شده بود دروازه بیرانوند را با ضربه چرخشی و ناگهانی باز کند.
نفت 0- الجیش 2 (4+90: رومارینهو ریکاردو): فرار روماریونهو از سد علیاری و ضربه بغل پای او از پشت محوطه جریمه با عبور از کنار پای بیرانوند وارد دروازه نفت شد.

شرح بازی

الجیش قطر که بازی را با سیستم دفاعی 1-4-5 آغاز کرده بود محتاطانه کار می‌کرد و نفت تهران از ابتدای مسابقه سوار بر بازی شد اما نتوانست از دفاع چند لایه حریفش عبور کند. تاکتیک شاگردان منصوریان بیشتر روی استفاده از سرعت وحید امیری و ارسال از جناحین بود ولی دفاع‌های بلند قامت الجیش و خلیفه ابوبکر دروازه‌بان این تیم اجازه باز شدن دروازه‌شان را ندادند. تنها فرصت جدی الجیش در 45 دقیقه اول دو شوت از رومارینهو بود که بیرانوند آنها را برگشت داد تا تلاش هر دو تیم بی‌نتیجه باشد و با تساوی بدون گل به رختکن بروند.
در نیمه دوم نفت بازی هجومی خود را ادامه داد و قصد داشت هرچه زودتر به گل برسد اما تمام راه‌های نفوذ آنها به در بسته می‌خورد و بی‌دقتی و بی‌برنامگی مهاجمان نفت در حملات و مقابل آن روز خوب دروازه‌بان و مدافع الجیش باعث عدم دست یافتن نماینده ایران به گل شد ولی آن طرف تیم قطری از معدود فرصت‌هایش بهره برد و توانست دقیقه 63 روی اشتباه و تعلل مدافعان نفت در دفع توپ توسط بهترین گلزن خود عبدالرزاق حمدالله به گل اول برسد. در ادامه نفت همچنان در زدن ضربات آخر بی‌دقت عمل کرد و یک تعویض منصوریان در برابر سه تغییر دفاعی لاموشی بی‌ثمر بود تا آنها ثانیه‌های پایانی مسابقه در ضد حمله توسط رومارینهو دروازه‌شان را برای دومین بار باز شده ببینند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.