گل محمدي:استعفايم سياسي بود

يحيي گل‌محمدي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرين وضعيت تيم فوتبال صباي قم تصريح کرد: تعطيلات براي ما بد نبود ولي يکي از مشکلات بزرگ ما مباحث مالي است که باعث شده با سختي بيشتري کار را دنبال کنيم. بازيکنان فصل گذشته ما فقط 20 درصد قراردادشان را گرفته‌اند و بازيکناني که تازه امسال به صبا آمده‌اند هنوز دريافتي نداشته‌اند.

وي با بيان اينکه مسئولان قول داده‌اند مشکلات را اين هفته حل کنند، تاکيد کرد: بازيکنان ما نگرانند. صبا تيم جواني است که نياز به رسيدگي دارد. ما انتظار بيشتري از استاندار قم داريم ولي متاسفانه استاندار اهميتي به تيم نمي‌دهد. مسئولان استان اوايل فصل قول دادند که از تيم حمايت کنند ولي نمي‌دانم چه شد که به يکباره تيم براي آنها بي‎اهميت شد. شايد مسئولان هم مشکلات خاص خودشان را داشته باشند.

سرمربي تيم فوتبال صباي قم به مصدوميت بازيکنان تيمش اشاره کرد و افزود: علاوه بر اين چند بازيکن کليدي ما مثل مرتضي کاشي، مجيد حيدري، مهدي بدرلو، اکبر صادقي، محمد آرام طبع و دو بازيکن ديگر مصدوم هستند که بعيد است به بازي با گهر برسند. همه اين بازيکنان کليدي هستند و نبودشان مشکلات‌مان را بيشتر کرده است.

“به نظر مي‌رسد بازيکنان صبا بعد از پيروزي برابر پرسپوليس دچار غرور شده‌اند که در دو مسابقه اخير خود موفق نشده‌اند”. گل‌محمدي در اين خصوص گفت: ما بعد از پرسپوليس در دو بازي خارج از خانه به ميدان رفتيم و در هر دو مسابقه چوب داوري خورديم. انگار داوران ديواري کوتاه‌تر از ديوار ما پيدا نکرده‌اند. ما حتي در يکي از اين مسابقات يک گل سالم به ثمر رسانديم که داور آنرا قبول نکرد.

وي با با تاکيد بر اينکه بزرگترين دغدغه صبا مسائل داوري است، يادآور شد: به عنوان مثال در بازي با صنعت نفت داور بايد 12 دقيقه وقت اضافه مي‌گرفت که در نهايت فقط چهار دقيقه زمان تلف شده اعلام شد. ما از داوري ضربه مي‌خوريم. متاسفانه باشگاه هم زياد اين مسائل و مشکلات را پيگيري نمي‌کند.

سرمربي تيم صباي قم در ادامه خاطرنشان کرد: بعضي از داوران عادت دارند لجبازي کنند. در بازي صبا مقابل ملوان در حالي که بازيکن ما پشت محوطه جريمه خطا کرده بود، سخندان کمک داور بازي پنالتي اعلام کرد. 10 هزار نفر ديدند که اين خطا درون محوطه رخ نداد ولي اين کمک داور بين المللي نظري برخلاف آنها داشت که جاي سئوال دارد.

گل‌محمدي افزود: نکته جالب‌تر اينجاست که حسين عسگري، رئيس دپارتمان داوري هم از اين اشتباهات داوري‌ حمايت مي‌کند. ما بايد ايرادها و ضعف‌ها را برطرف کنيم اما انگار بعضي‌ها عادت دارند از اشتباهات داوري دفاع کنند. اين مسائل جاي بحث دارد و باعث پسرفت داوري‌ها مي‌شود.

وي در ادامه در پاسخ به سئوالي مبني بر دلايل استعفاي شفاهي‌اش که چند هفته پيش آنرا در ميان بازيکنان اعلام کرده بود، گفت: ديگر نمي‌خواهم به اين موضوع بپردازم ولي استعفاي من سياسي بود و قصد داشتم تا يکسري مسائل روشن شود! اين مسائل به هيچ عنوان به باشگاه ارتباطي نداشت و بايد درون تيم حل مي‌شد.

“اگر مشکلات مالي برطرف نشود چه سرنوشتي در انتظار تيم صبا خواهد بود؟”، گل‌محمدي در پاسخ به اين سئوال تاکيد کرد: همانطور که گفتم مشکلات مالي دارد ما را اذيت مي‌کند. مسئولان قول داده‌اند تا اين هفته مشکلات حل خواهد شد، چراکه در غير اينصورت نمي‌شود ديگر کار کرد. ما تيم به اين خوبي جمع کرده‌ايم و قطعا اگر با اين مسائل ضربه بخوريم راحت مربيگري صبا را کنار مي‌گذارم، چون کنار آمدن با اين مشکلات سخت است.

سرمربي تيم فوتبال صباي قم تصريح کرد: ما انتظار زيادي از باشگاه نداريم. وقتي پرسپوليس را در ورزشگاه آزادي شکست داديم نه تنها پاداشي نگرفتيم حتي کسي از ما يک تشکر هم نکرد. هضم چنين مسائلي براي من سخت است. رمضان‌بيگي مديرعامل باشگاه براي حل مشکلات تلاش مي‌کند ولي او هم محدوديت‌هايي دارد و دستش به جايي بند نيست.

گل‌محمدي در بخش ديگري از صحبت‌هايش درباره دلايل اصلي ناکامي پرسپوليس گفت: بزرگترين مشکل پرسپوليس بحث سرعت بازي اين تيم است. سرعت انتقال آنها به حمله و دفاع بسيار پايين است. به نظرم پرسپوليس يکي از کُندترين تيم‌هاي ليگ است و اين مشکل خيلي به چشم مي‌آيد. آنها بايد براي حل اين مسئله دست به کار شوند تا زودتر به شرايط مناسب برگردند.

منبع ورزش 3

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.