کفاشیان: برای حل مشکل خاکپور با AFC مکاتبه می‌کنیم

به گزارش ورزش 11، علی کفاشیان در خصوص دلایل لغو سفر کارلوس کی‌روش و افشین پیروانی به روسیه اظهار داشت: نیاز نبود کارلوس کی‌روش در کنگره فیفا که در روسیه برگزار خواهد شد و مربوط به جام جهانی می‌شود، شرکت کند و به همین دلیل این سفر لغو شد.

وی درباره بحث بازگشت کی‌روش و اینکه آیا مرخصی او همان 21 روزی بود که پیش از این اعلام شد، گفت: در حال صحبت کردن با کی‌روش هستیم تا هماهنگ کنیم و او به ایران بازگردد. در این خصوص هماهنگی‌های لازم انجام خواهد شد و مشکلاتی وجود دارد که اگر حل شود، کی‌روش باز می‌گردد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان درباره بازی‌های دوستانه پیش روی تیم ملی یادآور شد: تاکنون فقط بازی با ژاپن قطعی شده است و به مصاف این تیم خواهیم رفت.

کفاشیان در خصوص تاریخ برگزاری دیدار دوستانه با ژاپن و محل برگزاری این بازی نیز گفت: این بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. تاریخ آن هم طبق اعلام قبلی و در قراردادی که نوشته‌ایم 13 اکتبر یا همان 21 مهرماه خواهد بود. تفاهم‌نامه برگزاری این بازی را هم به فدراسیون فوتبال ژاپن فرستاده‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا قرار است تیم ملی به مصاف عراق برود؟»، خاطرنشان کرد: در این خصوص بحث‌هایی هست، اما هنوز چیزی قطعی نشده است. از عراقی‌ها خواسته‌ایم تاریخ‌هایی را که مدنظرشان است، اعلام کنند تا ما به کادر فنی‌مان بگوییم و اگر تاریخی مناسب باشد، بازی دوستانه بگذاریم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مشکل مدرک مربیگری محمد خاکپور که گفته شده AFC به آن ایراد گرفته است و او به عنوان سرمربی نمی‌تواند روی نیمکت تیم امید بنشیند، عنوان کرد: قصد داریم برای خاکپور شرایطی را فراهم کنیم که بتواند در کلاس‌های مربیگری شرکت کند و مشکلش برطرف شود. در هر صورت پیگیری این موضوع هستیم.

وی افزود: در این خصوص در حال مکاتبه با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز هستیم تا ببینیم به چه نتیجه‌ای می‌رسیم.

کفاشیان با بیان اینکه قرار است با کادر فنی و مدیریتی تیم امید نشستی برگزار شود، گفت: باید با کادر فنی و مدیریتی تیم امید هماهنگ کنیم که آیا تا حل شدن این مشکل عضو دیگری از کادر فنی هست که به عنوان سرمربی روی نیمکت بنشیند و خاکپور کارت مربیگری داشته باشد یا نه.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه فریدون معینی گفته بود در صورت حل نشدن مشکل خاکپور ممکن است مربی دیگری جایگزین او در تیم امید شود، اظهار داشت: در خصوص این مسائل هنوز صحبتی نکرده‌ایم. ما به دنبال حل این قضیه هستیم، چون خاکپور سرمربی تیم امید است. در این خصوص باید با کاشانی جلسه داشته باشیم و تصمیم‌گیری کنیم.

«محمد خاکپور گفته است که فدراسیون فوتبال مرا به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب کرده و اگر به انتخاب خود پایبند است باید به دنبال پیگیری مسائل نیز باشد»، کفاشیان در واکنش به این موضوع تأکید کرد: ما که حرفی نداریم. وقتی AFC ایراد بگیرد شاید فرد دیگری کارت سرمربیگری بگیرد، اما در اصل خود خاکپور سرمربی خواهد بود.

وی درباره اتمام قرارداد اسپانسر لباس تیم ملی و اینکه فدراسیون فوتبال با شرکت آدیداس مذاکراتی داشته است، گفت: قرارداد ما با آل‌اشپورت تمام شده و مسئولان این شرکت اعلام کرده‌اند نمی‌خواهند با ما همکاری کنند و ما هم دیگر همکاری نمی‌کنیم. وقتی نمی‌خواهند ادامه بدهند ما هم به زور نمی‌توانیم با آنها ادامه بدهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: مذاکراتی با چند اسپانسر از جمله آدیداس داشته‌ایم اما تا به تفاهم نرسیم و شرایط را نپذیریم نمی‌توانیم به صورت قطعی اسپانسری را اعلام کنیم. چند پیشنهاد مختلف آمده که با آنها مذاکره می‌کنیم.

کفاشیان درباره پرونده فساد در فوتبال و اینکه آیا برای این مسئله پای او به مجلس شورای اسلامی باز شده است یا نه، اظهار داشت: خیر، یک بار برای مسئله تراکتورسازی از ما خواستند که به مجلس برویم و در خصوص پرونده فساد در فوتبال از ما چیزی نخواسته‌اند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.