سجادی: فوری‌ترین کار ساماندهی دو باشگاه است

نصرالله سجادی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در گفت‌و گو با رادیو ورزش درباره اینکه بر چه مبنای اعضای هیات مدیره سرخابی‌ها انتخاب شده‌اند گفت: فرض اول این بود تعدادی از افراد در جامعه فوتبال باشند، فرض دوم اینکه نمی‌خواستیم تغییرات زیادی نسبت به قبل داشته باشیم بنابراین تصمیم بر این شد از اعضای قبلی هم در هیات مدیره باشند و در نهایت اینکه افراد انتخاب شده سابقه مدیریتی خوبی داشته باشند.

به گزارش فارس، وی درباره اینکه شهاب جهانیان در استقلال یک فرد ناشناخته است اظهار داشت: او سابقه اجرایی دارد و می‌تواند نقش موثری در ورزش داشته باشد.

سجادی همچنین در پاسخ به این سوال که اعضای هیات مدیره سرخابی‌ها تغییرات زیادی در این مدت داشته فکر می‌کنید اعضای جدید انتظارات هواداران را برآورده کنند تصریح کرد: هر انتخابی صد در صد نیست تعدادی که انتخاب شده‌اند می‌توانند کار را انجام دهند و این افراد با مشورت انتخاب شده‌اند. از طرفی باشگاه فقط هیات مدیره نیست، مدیرعامل ، مربی، سرپرست و منابع مختلف در موفقیت یک تیم نقش دارند.

معاون وزیر ورزش درباره اینکه این دو باشگاه می‌توانند در رشته‌های دیگر هم تیم‌داری کنند یا خیر عنوان کرد: در لیگ حرفه‌ای ما 50 درصد می‌توانیم بگوییم که باشگاه هستند و باشگاهها‌ باید در کشور تکلیفشان روشن شود. این دو باشگاه هم باید استادیوم، امکانات و نیرو داشته باشند اما توقع هواداران از سرخابی‌ها فوتبال است و امکانات هم اجازه نمی‌دهد که ما سایر رشته‌ها را در این دو باشگاه توسعه دهیم برای جلو بردن این دو تیم قطعا منابع لازم است و آن‌ها مشکلاتی داشته اند که طبق اعلام AFC باید تا سال 2017 بخشی از مشکلات را حل کنند. فوری‌ترین کار این است که اعضای هیات مدیره روند دو باشگاه را سامان دهند.

وی در پاسخ به این سوال که استقلال و پرسپولیس در گذشته در والیبال و بسکتبال تیم داشتند فکر نمی‌کنید توسعه چنین رشته‌هایی به معاونت قهرمانی هم کمک کند خاطرنشان کرد: این دو تیم باید تا پایان فصل پانزدهم ساماندهی شوند. با توجه به مشکلاتی که هست این امکان که دو باشگاه را در سایر رشته‌ها توسعه دهیم وجود ندارد. اما چه خوب است که اعضای هیات مدیره برای رشته‌های دیگر هم فکر کنند. باید ببینیم صلاحدید هیات مدیره چیست.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره اینکه ردپای سیاسی هم در اعضای هیات مدیره پرسپولیس دیده می‌شود این موضوع چقدر صحت دارد گفت: شاید اگر بگویم اصلا او را ندیده‌ام باور نکنید اما این صحبت‌ها را تکذیب می‌کنم او زمانی به پرسپولیس آمده خدماتی داشته و من هم از او تشکر می‌کنم.

سجادی درباره جلسه امروز سرخابی‌ها که قرار است وی هم در آن حضور داشته باشد خاطرنشان کرد: از من دعوت کردند قرار است ابلاغ‌ها را به آن‌ها بدهم نشست‌هایی هم دارند که نشست استقلال ساعت 11 و نشست پرسپولیس ساعت 15 است.

وی در پاسخ به این سوال که درباره مدیرعامل هم با شما مشورت خواهند کرد یا خیر اظهار داشت: اگر مشورت کنند در خدمتشان هستم اما وقتی هیات مدیره انتخاب شد خودشان باید کارها را انجام دهند در تیم‌های دیگر هم همین طور است مثلا مدیرعامل فولاد کاری ندارد و شاید دو بار اعضا را ببیند. وزارت ورزش هم باید این چنین باشد. اگر در گذشته نبوده راه اصلی را نرفته‌اند.

سجادی در پایان درباره زمان مزایده بعدی سرخابی‌ها و اینکه قرار است این دو باشگاه دو ماه در اختیار شما باشند گفت: قرار است تصمیمات جدیدی سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی بگیرند و این مدت دو ماهی هم که می‌گویید شاید نباشد تقریبا 70 درصد طبق قوانین، شرایط معلوم است که وزارت اقتصاد و دارایی اعلام می‌کند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.