بلاتر بار دیگر رئیس فیفا شد

به گزارش “ورزش سه”، فیفا بالاترین مرجع و سازمان فوتبال در دنیا، از روز چهارشنبه به دلیل دستگیری چند عضو مهم اجرایی این ارگان، دستخوش بحرانی کم نظیر شده است. به دستگیر شدگان، اتهاماتی چون رشوه گیری و پولشویی نسبت داده شده است.

این بحران سبب شد تا بسیاری از بلاتر بخواهند که از نامزدی خود برای ریاست فیفا کناره گیری کرده و انتخابات را به تعویق بیندازد. بلاتر که سالهاست بر مسند ریاست فیفا نشسته، ضمن رد این درخواست، به عنوان شانس اول برنده شدن، در انتخابات حضور خواهد داشت و باید منتظر بمانیم و ببینیم که در نهایت از بین او و پرنس علی، کدام یک در نهایت برنده انتخابات خواهند شد.

برخی گمانه زنی ها از پایین آمدن شانس برنده شدن بلاتر بخاطر اتفاقات اخیر حکایت دارند. با ما بصورت لحظه به لحظه با آخرین تحولات صورت گرفته در انتخابات همراه باشید.

21:50: علی بن حسین در سخنرانی کوتاهی گفت:” تنها می خواهم از شما تشکر کنم. مبارزه فوق العاده ای بود. به ویژه می خواهم از شما که به اندازه کافی شجاع بودید تا به من رای بدهید، تشکر کنم.” او سپس از سن پایین آمد و چند نفر از مقامات از جمله میشل پلاتینی او را در آغوش گرفتند.

21:45: پایان انتخابات با کناره گیری علی بن حسین…سپ بلاتر رئیس فیفا شد!

21:30: شمارش آرا به پایان رسید؛ 133 رای برای بلاتر و 73 رای برای علی بن حسین؛ به این ترتیب رای گیری به دور دوم کشیده شد…سه رای باطل شد و 206 رای شمرده شد.

21:20: یکی از رای های لو رفته؛ اسپانیا به بلاتر رای داد.

21:05: صندوق ها به محلی در بالای جلسه، جایی که در دید عموم باشد، منتقل و شمارش از این لحظه آغاز شد.

21:01 : آخرین رای نیز به صندوق انداخته شد. حال نوبت تخلیه دو صندوق رای و شمارش آرا رسیده است.

20.52 : به تدریج در حال نزدیک شدن به پایان رای گیری هستیم. نوبت به کشورهایی چون اوکراین،اروگوئه و اوگاندا رسیده است.

20.40 : نمایندگان کشورهایی که با حرف S شروع می شوند مشغول انداختن رای های خود هستند. استیوارت ریگان، رئیس فدراسیون فوتبال اسکاتلند نیز صراحتا گفت که به پرنس علی رای داده است.

20:20: رای گیری همچنان ادامه دارد و ژروم والکه، دبیرکل فیفا، از بالای جلسه، نمایندگان را به صندوق هایی که باید رای شان را در آن بیندازند، راهنمایی می کند.

20:05: گرک دایک، رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس هم رای خود را در صندوق انداخت. کاملا مشخص است که او به چه کسی رای می دهد؛ علی بی حسین. او امروز گفته بود اگر بلاتر بار دیگر انتخاب شود، کشورهای اروپایی باید جام جهانی 2018 را تحریم کنند.

19:45: نمایندگان کشورها براساس حروف الفبا پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند و کمی طول خواهد کشید تا همه رای های شان را به صندوق بیندازند.

19:42 : رای گیری بصورت مخفی و مطابق انتظار کمی زمان بر خواهد برد. دو مکان برای انداختن رای ها تعبیه شده است. طبق قانون هر نامزدی که دو سوم آرا را کسب کند برنده خواهد بود. به عبارتی کسب 139 رای از 209 رای.

19:33 : سخنرانی بلاتر به اتمام رسید و شدت تشویق ها برای او بیشتر از پرنس علی بود. رای گیری نیز در این لحظه آغاز شد.

19:27 : سخنرانی بلاتر بسیار احساسی تر از پرنس علی بوده و این مرد با تجربه بیشتر از رقیب خود با حاضران در سالن اجلاس، تماس چشمی داشته است. بلاتر با صدایی رسا به ایجاد اصلاحات در فیفا سوگند یاد کرد.

19.20: سخنرانی سپ بلاتر آغاز شد. رئیس فعلی فیفا با هیجان خاصی شروع به صحبت کرد و ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت اتفاقات اخیر فیفا، قول داد که به کمک سایر اعضا، اوضاع کنونی را بهبود ببخشد. بلاتر عنوان کرد که فیفا نیاز به انقلاب ندارد بلکه باید در آن پیشرفت هایی در بخشی از زمینه ها صورت بگیرد.

‏19:16: ادامه صحبت های علی بن حسین: می دانم فیفا تنها توسط یک نفر ادامه نمی شود و من هم قصد ‏ندارم چنین کاری انجام بدهم. اگر به من رای بدهید، من مسئولیت کار را به طور کامل برعهده خواهم ‏گرفت. فیفا یک کمپانی نیست؛ یک سازمان خدماتی است.‏
ما نمی توانیم به نظرات بیرون فیفا بی اعتنا باشیم. اکنون زمان آن است که نشان بدهیم به احترام دنیا ‏بسیار اهمیت می دهیم. از شما می خواهم به من همراه شوید. از شما می خواهم تنها به حرف وجدان و قلب ‏تان گوش کنید.‏

‏19:10: ابتدا علی بن حسین شروع به سخنرانی می کند: چشمان دنیا در حال نگاه کردن به ماست؛ این ‏اولین بار نیست اما این بار همه چیز فرق می کند. ما محافظ فوتبال هستیم؛ ورزشی که می تواند مردم را ‏متحد کند و زخم ها را بهبود ببخشد. ما شنیده ایم که سازمان ما از نظر اخلاقی ورشکسته است. حتی سیاه ‏ترین شب ها هم با یک سحر جدید به پایان می رسد.‏

19:05: رای گیری آغاز شد؛ نماینده هر 209 عضو فیفا شخصا رای اش را درون صندوق خواهد انداخت. پیش از آن، هر دو نامزد برای دقایقی صحبت خواهند کرد.

18.50 : 10 دقیقه تنفس تا آغاز رای گیری اعلام شده است.

18.30: ادای سوگند نمایندگان فیفا پیش از آغاز رای گیری شروع شده است. حضور دیوید جیل، نایب رئیس سابق منچستریونایتد و عضو کمیته اجرایی یوفا و برخورد سرد او با بلاتر جالب توجه بود.

18.15 : رای گیری برای درخواست رئیس فدراسیون فلسطین مبنی بر تعلیق فدراسیون فوتبال رژیم اشغالگر قدس آغاز شد که در نهایت 90 درصد حاضران، بر ضد این درخواست رای دادند. جبرئیل رجب، رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین در سخنرانی ای حماسی، گفت که او ممکن بود بخاطر بمباران های رژیم اشغالگر قدس کشته شود و فعالیت های فوتبالی این کشور باید از جانب فیفا تعلیق شود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.