غمخوار: خودروسازان برنده مزایده می شوند

به گزارش “ورزش سه”، اکبر غمخوار در رابطه با نوع واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس گفت: بنده از ابتدا هم با این روش واگذاری این دو باشگاه به یک فرد یا شرکت مخالف بودم، پیشنهادمان را هم در مورد این موضوع دادیم اما مورد قبول واقع نشد. بنده عنوان کرده بودم که مثلا 20 درصد از سهام این باشگاه به عنوان سهام ممتاز در اختیار پیشکسوتان و مربیان سابق این تیم قرار می دادند و بقیه را نیز مثلا به 30000 سهم تقسیم می کردند و به هواداران این تیم می فروختند، در آن صورت هم هواداران و هم پیشکسوتان پرسپولیس، خودشان اختیار این تیم را در دست می گرفتند و برای تیم شان دل می سوزاندند و با گماردن یک هیات مدیره با کفایت، به بهترین نحو مدیریت می کردند.

وی ادامه داد: البته قیمت گذاری این باشگاه ها نیز هماهنگی با سایر مزایده هایی که طبق اصل 40 قانون اساسی خصوصی سازی می شوند نداشت، اینکه چرا باید 300 میلیارد باشد و مثلا 500 میلیارد نباشد هیچوقت مشخص نشد. در طول سال، شرکت های بسیاری برای خصوصی سازی به مزایده گذاشته می شوند که هیچکدام اینگونه قیمت گذاری نمی شوند و این روند را طی نمی کنند.

مدیرعامل سابق پرسپولیس در رابطه با خرید این دو باشگاه توسط یک فرد و یا شرکت گفت: به نظر من در حال حاضر هنوز به آن بلوغ فکری و اقتصادی نرسیده ایم که بگوییم یک فرد یا یک شرکت مالک این دو تیم بشوند. به همین دلیل می بینیم که هرروز راجع به یکی از خریداران، حرف و حدیث هایی مطرح می شود.

وی درباره ورود شرکت های خودروسازی به این مزایده و خرید این دو باشگاه توسط آنها ادامه داد: ورود خودروسازان به این مزایده بد نیست، آنها از نظر مالی امنیت دارند، شما ببینید همین الان در لیگ برتر تیم هایی که صنعتی هستند هم بهتر و بی دغدغه تر اداره می شوند و هم نتایج بهتری نسبت به این دو تیم می گیرند، بهرحال ایرادی هم ندارد این شرکت ها، ذکات کارشان را در ورزش هزینه کنند. از طرف دیگر سهامی عام هستند و در حقیقت، دولتی محسوب نمی شوند، در حال حاضر خیلی از شرکت های بزرگ دنیا هم قسمتی از سرمایه گذاری خود را در ورزش انجام می دهند، در کل من معتقدم خودروسازان برنده این مزایده می شوند.

غمخوار در پایان گفت: به نظر من باید هرچه زودتر تکلیف این دو تیم را روشن کنند و مزایده را به نتیجه برسانند تا یکبار برای همیشه تکلیف شان روشن شود و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی هم در مورد خصوصی شدن این دو تیم به اجرا دربیاید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.