تاریخ میگوید؛ فینالیست شدن بارسا قطعی است

به گزارش “ورزش سه”، بارسلونا امشب موفق شد بازی رفت خود از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان را مقابل بایرن مونیخ با پیروزی 3-0 پشت سر بگذارد تا در یک قدمی فینال برلین قرار بگیرد. تاریخ نشان می دهد که این نتیجه، همواره ضامن صعود بارسا به دور بعد در رقابت های اروپایی بوده است.

پیش از این، بارسلونا 5 بار در بازی رفت، 3-0 حریفان خود را مغلوب کرده و هر بار نیز موفق به صعود به مرحله بعد شده است. اولین بار در فصل 78-79 در جام در جام اروپا، بارسا با نتیجه 3-0 در نوکمپ، شاختار دونتسک را مغلوب کرد . در بازی برگشت نتیجه 1-1 مساوی شد و بارسا به یک هشتم راه یافت. بارسلونا در نهایت به قهرمانی نیز دست یافت.

فصل 91-92 در یک شانزدهم نهایی جام باشگاه های اروپا، بارسا 3-0 هانزاروشتوک را شکست داد و در بازی برگشت، با وجود شکست 2-1، به یک هشتم راه یافت. بارسا در همان فصل اولین قهرمانی خود در این تورنمنت را نیز جشن گرفت.

فصل 93-94، بارسا در نوکمپ، 3-0 آستریا وین را شکست داد و در بازی برگشت نیز با برتری 2-1 به دور بعد رفت. فصل 95-96 در یک شانزدهم نهایی جام یوفا، بارسا در نوکمپ 3-0 و در زمین ویتوریا گیمارش 4-0 به برتری دست یافت و به یک هشتم رسید.
آخرین بار نیز فصل 2002-2003 بود که بارسا در دور مقدماتی لیگ قهرمانان، لژیا ورشو را در بازی رفت 3-0 و در بازی برگشت 1-0 شکست داد و به دور گروهی راه یافت.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.