پرسپولیس به الهلال و ایران به عربستان رسید

به گزارش “ورزش سه”، برانکو ایوانکوویچ بعد از برتری در لیگ برتر این بار در آسیا هم موفق شد سه امتیاز کسب کند و به همراه تیمش به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا گام بگذارد.

داور: یاماموتو یودای
استادیوم آزادی تماشاگر: 100هزار نفر

پرسپولیس:
سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، حمید علی عسگری، بابک حاتمی، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی، محمد نوری، فرناندو گابریل، امید عالیشاه و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

بنیادکار ازبکستان:
تورایف، شوراخمدف، فیلیپوسیان، میلوسویچ، کومیلف، رشیدف، سمیر بکریچ، ابروخیموف، زواقی، شومورودف و خامادوف
سرمربی: سرگئی لوشان

شرح گل:
پرسپولیس یک بنیادکار صفر( دقیقه 48، محمد نوری): کاپیتان پرسپولیس موفق شد ضربه پنالتی اش را تبدیل به گل کند و تیمش را با یک گل از بنیادکار پیش بیندازد. نوری ضربه اش را برخلاف حرکت دروازه بان به وسط دروازه نواخت.
پرسپولیس یک بنیادکار یک ( دقیقه 61، سردار رشیدف): بهترین بازیکن بنیادکار با فرار از پشت مدافعان پرسپولیس صاحب فرصت شد و در حالی که سوشا از دروازه اش بیرون آمده بود با ضربه ای چیپ دیدنی دروازه پرسپولیس را گشود.
پرسپولیس دو بنیادکار یک: هنوز دقایقی از حضور هادی نوروزی در ترکیب این تیم نگذشته بود که این بازیکن موفق شد با ارسال زیبا مدافع بنیادکار را به اشتباه بیندازد و دروازه بنیادکار بار دیگر باز شود.

دقایق حساس:
دقیقه 1 تا 15: بازیکنان پرسپولیس به پشتوانه حضور 100 هزار هوادار در این دیدار، مالکیت توپ را در اختیار دارند اما هنوز موفق نشده اند خطری جدی روی دروازه زوخوروف ایجاد کنند و البته بنیادکاری ها نیز با خطا روی بازیکنان صاحب توپ پرسپولیس سعی در از جریان انداختن بازی دارند.
دقیقه 17: حرکت عمقی محمد نوری که در این دیدار نزدیک به خط دفاع بنیادکار بازی می کند با پاس پشت پای او به طارمی همراه بود که در آخرین لحظه مدافعان بنیادکار این فرصت را از پرسپولیس گرفتند.
دقیقه 23: مهاجم بنیادکار با فرار از پشت مدافعان پرسپولیس با مکانی تک به تک شد و دروازه این تیم را باز کرد که توشی یوکی ناگی پرچم خود را به علامت آفساید بالا برد و گل بنیادکار مردود اعلام شد.
دقیقه 26: فرار احمد نوراللهی و پاس او درون محوطه جریمه به محمد نوری و طارمی نرسید و مدافعان سفیدپوش بنیادکار توپ را دفع کردند.
دقیقه 27: روی خطای مدافع بنیادکار، گابریل ضربه را به سمت محوطه جریمه فرستاد که ضربه نوری به شکل خطرناکی به بیرون رفت.
دقیقه 28: نوراللهی در عمق توپ را برای فرناندو مهیا کرد و هافبک برزیلی پرسپولیس با مهار سینه زیبا، ضربه اش را به بدترین شکل به بالای دروازه بنیادکار فرستاد.
دقیقه 34: پرتاب اوت مهدی طارمی برای محمد نوری درون محوطه جریمه را مدافع بنیادکار با دست گرفت که یاماموتو به غفورف کارت زرد نشان داد. در ادامه این ضربه ایستگاهی را نیز فرناندو گابریل به بدترین شکل برای پرسپولیس هدر داد.
دقیقه 37: ساتو مینوری با جا گذاشتن مدافعان پرسپولیس پاس خوبی را برای سمیر بکریچ مهیا کرد و ضربه راه دور این بازیکن از کنار دروازه مکانی با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 40: حرکت عالیشاه درون محوطه جریمه و پاس او به محمد نوری با خطای مشکوک مدافعان بنیادکار همراه بود که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
دقیقه 41: سماجت مهدی طارمی پشت محوطه جریمه و گرفتن توپ از مدافع بنیادکار با شوت پشت محوطه جریمه او همراه بود که توپ با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 44: ارسال امید عالیشاه با ضربه سر علیرضا نورمحمدی با اختلافی کم به بیرون رفت.
دقیقه 45: سمیر بکریچ در برابر سوشا مکانی ناکام ماند و این دروازه بان پرسپولیس بود که با عکس العملی خوب مانع از باز شدن دروازه اش شد.
دقیقه 45+1: مهدی طارمی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و بار دیگر این مدافع بنیادکار بود که باعث سرنگونی او شد اما داور دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه 47: خطای دروازه بان بنیادکار روی مهدی طارمی که در این رقابت ها نشان داده به خوبی پنالتی می گیرد یک ضربه پنالتی را نصیب سرخ پوشان کرد.
دقیقه 50: فرار بکریچ و ضربه این بازیکن دور از دستان سوشا مکانی عرض دروازه سرخپوشان را طی کرد تا این فرصت از دست برود.
دقیقه 59: مهدی طارمی در آستانه ورود به محوطه جریمه توسط مدافع بنیادکار متوقف شد که فرناندو این فرصت خوب را از دست داد و ضربه اش را به بالای دروازه زد.
دقیقه 63: بابک حاتمی از زمان حضورش در پرسپولیس تاکنون، اولین ضربه اش را به سمت دروازه بنیادکار نواخت که شوت دیدنی دفاع راست پرسپولیس را دروازه بان بنیادکار برگشت داد.
دقیقه 87: حرکت هادی نوروزی و مهدی طارمی با اشتباه مدافع بنیادکار نزدیک بود گل به خودی دیگری را به نام این تیم کند که توپ با اختلاف کم از کنار دروازه گذشت و تبدیل به یک کرنر برای سرخپوشان شد.
دقیقه 90 +1: ارسال محمدی نوری از جناح چپ را نوروزی به سمت دروازه نواخت که دروازه بان بنیادکار آن را دفع کرد.

شرح بازی:
پرسپولیس با برتری برابر بنیادکار به مرحله بعدی لیگ قهرمانان صعود کرد. این تیم که با توجه به شکست النصر در خانه برابر لخویا نیز صعودش قطعی شده بود موفق شد با گل های نوری و گل به خودی مدافع حریف با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد و در یک شانزدهم نهایی باید با الهلال دو دیدار سخت و نفسگیر را دنبال کند.
پرسپولیس موفق شد در همان دقایق ابتدایی روی حرکت طارمی و خطای پنالتی روی او توسط نوری به گل برسد اما رشیدف خیلی زود این گل را جبران کرد.
در نهایت و در حالی که هواداران پرسپولیس در یک شب به یادماندنی دیگر سکوها را قرمز کرده بودند و برای پیروزی در این بازی بی تابی می کردند این هادی نوروزی تازه نفس بود که موفق شد با ارسالی زیبا و روی اشتباه مدافع حریف تیمش را به گل دوم برساند.

حواشی:
* برانکو ایوانکوویچ با برد در این دیدار می‌تواند ضمن کسب اولین سه امتیاز، جواز صعود این تیم به مرحله بعدی را نیز کسب کند.
* محمد نوری، کاپیتان پرسپولیس در حال حاضر با شش گل زده در جایگاه اول گلزنان حال حاضر بین تیم‌های ایرانی حاضر در این رقابت‌ها قرار دارد. نوری در فصل در لیگ قهرمانان دو گل برای این تیم به ثمر رسانده است.
* مهدی طارمی بهترین عملکرد را در بازی‌های خانگی پرسپولیس داشته و با یک گل زده، یک پاس گل و یک پنالتی بهترین بازیکن این تیم به حساب می‌آید.
* سرخپوشان در دو بازی قبلی خانگی خود موفق شدند لخویا و النصر را شکست دهند و شرایط صعود را برای خود مهیا کنند و در صورت کسب صد درصدی پیروزی خانگی می‌توانند جواز صعود به مرحله بعدی را دریافت کنند.
* محسن بنگر به دلیل مصدومیت و پیام صادقیان و محمدرضا خانزاده به دلیل محرومیت نمی‌توانند در ترکیب پرسپولیس در این دیدار به میدان بروند.
* خط دفاعی پرسپولیس علیرغم بسته ماندن در دیدارهای خانگی این تیم در دیدارهای خارج از خانه شرایط مناسبی نداشته و 6 گل دریافت کرده اند و به نظر می‌رسد امروز نیز ترکیب چهارنفره خط دفاعی سرخپوشان بتوانند برابر بنیادکار دروازه سوشا را بسته نگه دارند.
* سمیر بکریچ، هافبک بنیادکار در این دیدار، پیش از این در تیم‌های ایرانی مس کرمان و فجرسپاسی توپ می‌زد.

بهترین بازیکن:
مهدی طارمی: مهاجم جنوبی پرسپولیس در ادامه درخشش خود در ترکیب تیمش بار دیگر در برابر بنیادکاری ها خودنمایی کرد. او بارها با فرارهایش مدافعان بنیادکار را مجبور به خطا کرد و روی یکی از همین خطاها بود که پرسپولیس موفق شد روی ضربه پنالتی به گل برسد.
او که به نظر می رسد از نظر بدنی نسبت به بازی های گذشته آماده تر بود در این بازی ضمن گرفتن یک ضربه پنالتی از حریف بارها دروازه بان حریف و مدافعان را به زحمت انداخت اما در این راه خوش شانس نبود. دوندگی های طارمی و امید عالیشاه را می توان یکی از عناصر موفقیت برانکو در این بازی نام برد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.