حریفان تدارکاتی تیم ملی مشخص شدند

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از فارس، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال روز گذشته پس از برگزاری جلسه مذاکره با کی‌روش در جمع خبرنگاران از برگزاری چند دیدار تدارکاتی برای تیم ملی فوتبال ایران خبر داد. البته رئیس فدراسیون نام تیم‌های فوق را فاش نکرد تا این موضوع در هاله‌ای از ابهام باشد.

بر همین اساس و با پیگیری‌های خبرنگار فارس مشخص شد که یکی از تیم‌های فوق تیم ملی ژاپن است که در صورت محقق شدن این دیدار، باید آن را حاصل سفر نوروزی رئیس فدراسیون فوتبال به خاور دور و مذاکرات بین کفاشیان و رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن عنوان کرد.

البته کفاشیان پیش از این از دوستی و رفاقت خود با رئیس فدراسیون ژاپن خبر داده بود و به نظر می‌رسد در راستای دوستی طرفین، برگزاری این دیدار در سال 94 محقق خواهد شد و فقط باید منتظر زمان و مکان آن باقی ماند.

دیگر تیمی که تیم ملی ایران قرار است با آن بازی کند، مسابقه تدارکاتی با ازبکستان است که پیش از این نیز برگزاری این دیدار و زمان و مکان آن نیز قطعی شده بود.

پس از اینکه ازبکستان قبل از جام ملت‌های آسیا به خواسته خود که دیدار تدارکاتی با تیم ملی ایران بود، نرسید؛ مذاکرات و نامه‌نگاری‌ها پس از جام ملت‌های آسیا همچنان از سوی فدراسیون ازبکستان با فدراسیون فوتبال ایران ادامه پیدا کرد.

بر همین اساس ازبک‌ها در نامه‌ای رسمی به فدراسیون ایران اعلام کرده‌اند که حاضر هستند در تاریخ 21 مهرماه سال آینده در تاشکند برای انجام دیداری تداکاتی میزبان کشورمان باشند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران این نامه را در انتظار تأیید کی‌روش گذاشته‌اند تا سرمربی پرتغالی در خصوص برگزاری مسابقه با ازبکستان حرف آخر را بزند، هرچند که یک شرط دیگر برای برگزاری این دیدار وجود داشت و شرط فوق این بود که تیم‌های ایران و ازبکستان در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2019 و مقدماتی جام جهانی 2018 که به صورت ادغام شده سال دیگر برگزار می‌شود، با یکدیگر همگروه نشوند که به دلیل اینکه هر دو تیم در سید یک این رقابت‌ها قرار دارند، این مسابقه نیز تقریباً قطعی به نظر می‌رسد.

در نهایت سومین تیم تدارکاتی نیز تیم ملی بحرین است که البته این تیم در سید 2 رقابت‌ها قرار دارد و این دیدار تدارکاتی در صورتی محقق خواهد شد که تیم ملی ایران در گروه‌بندی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 با تیم ملی بحرین همگروه نشود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.