تارتار: توجیه کی‌روش شبهه ایجاد می‌کند

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از مهدی تارتار در خصوص شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق و حذف از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا تصریح کرد: ما در مرحله گروهی بازی‌های خوبی انجام ندادیم اما خوب نتیجه گرفتیم. من از مدت‌ها پیش به نوع بازی تیم ملی انتقاد داشتم و می‌دانستم که بالاخره یک روز شکست خواهیم خورد. البته ما مقابل عراق بازی خوبی را شروع کردیم و شاید اگر مهرداد پولادی بی‌تجربگی نمی‌کرد و بهانه دست داور نمی‌داد می‌توانستیم نتیجه بگیریم. عراق تیمی نبود که مقابل ما بتواند صف‌آرایی کند. ما قرعه مناسبی داشتیم اما متاسفانه قدر آن را ندانستیم و به خاطر اشتباه داور و پولادی از رقابت‌های جام ملت‌ها حذف شدیم.

وی در مورد اینکه تیم ملی پس از 10 نفره شدن تمرکز خود را از دست داده بود، تاکید کرد: فوتبال کی‌روش به گونه‌ای است که بیشتر در کار دفاعی برنامه دارد. اگر 10 نفره هم نمی‌شدیم فوتبال ما به همین سبک و سیاق بود که عقب می‌کشیدیم. هم اکنون در دنیای فوتبال امروزی اینگونه بازی کردن جایی ندارد که فقط دفاع کنیم و در ضربات ایستگاهی بتوانی به گل برسی. این نوع فوتبال منسوخ شده بخصوص مقابل تیم‌هایی که هم‌سطح یا پایین‌تر از سطح شما قرار دارد.

سرمربی صبا در مورد اینکه کی‌روش پس از شکست برخی رسانه‌ها را مقصر دانسته و به داور هم ایراد گرفته است، گفت: کی‌روش نظم و انضباط را در تیم حکمفرما کرد و مقابل بازیکن سالاری هم ایستاد اما چنین رفتارهایی از او از ابتدا هم شاهد بودیم. به دنبال توجیه کردن بود و دیدید که قبل از شروع این مسابقات هم اعلام کرد که به خاطر عدم برگزاری بازی‌های دوستانه از تیم انتظار قهرمانی نداشته باشید. حالا به هر دلیلی نتوانستیم بازی کنیم اما اینکه سرمربی تیم این مسئله را اعلام کند ناخودآگاه روی بازیکنان هم تاثیر منفی می‌گذارد و کار را خراب می‌کند.

تارتار در مورد اینکه کی‌روش از شرایط ایران مطلع بوده و با این اطلاع قراردادش را تمدید کرده، تصریح کرد: دوست ندارم حالا که تیم ملی شکست خورده از کی‌روش انتقاد کنم بلکه مدت‌ها پیش می‌گفتم با این نوع بازی کردن قطعا روزی شکست خواهیم خورد. کی‌روش در این 2-3 سال کاملا به شرایط سیاسی و امکانات ایران آگاه شد و این نوع حرف زدن که بخواهد توجیه کند، شک و شبهه‌ای ایجاد می‌کند.

وی در مورد اینکه آیا فکر می‌کند ماندن کی‌روش به صلاح فوتبال است، تصریح کرد: در جایگاهی نیستم که بخواهم در این باره صحبت کنم. به نظرم باید یک گروه کارشناسی تشکیل شود و عملکرد تیم ملی را مورد ارزیابی قرار دهد. اگر آنها به این نتیجه رسیدند که حضور کی‌روش باعث شده چیزی به فوتبال ما به غیر از بحث نظم و مسائل بدنی اضافه شود و به همین مسائل قانع هستند او را نگه دارند اما اگر می‌خواهند فوتبال ما رو به جلو پیش برود، با کی‌روش چیزی اضافه نشده و نخواهد شد.

سرمربی صبا در خصوص اینکه به خاطر حذف تیم ملی برنامه‌های لیگ تغییر کرده و بازی‌ها جلوتر افتاده است، گفت: به هر حال این مسئله را باید زودتر به ما اعلام کنند تا برنامه‌ریزی خود را درست کنیم اگر این مسئله باعث شود تا از لحاظ فشردگی مسابقات کاسته شود خوب خواهد بود و برنامه‌ها روی حساب و کتاب بهتری باشد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.