پتي: اگر آلمان، فرانسه را اشغال کرده بود!

به گزارش “ورزش سه”، پتی که اینک 44 سال دارد اظهارات عجیب و غریبی درمورد میهنش به زبان آورد. او به “اسپورت فرانس” گفت:” فرانسه دورو و بزدل است. مردمش ازخود راضی و ریاکارند.”
اما جنجالی‌ترین بخش سخنانش این بود:” گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم که اگر سال‌ها پیش آلمان فرانسه را تصرف کرده بود و کشورمان را رهبری می‌کرد، وضعمان بهتر می‌بود.”
وی سپس در گفتگو با “یاهو اسپورت” در اینباره توضیح داد:” می‌خواستم بگویم آلمان امروز نشان می‌دهد که از ما بهتر است، چه به لحاظ سیاسی و اقتصادی و چه به لحاظ ورزشی. منظورم فقط همین بود. آلمانی‌هایی که دوستشان دارم، آلمانی‌های امروز هستند.”
آنچه که او را به بیان این درد و دل واداشت این بود که فدراسیون فوتبال فرانسه از برگزاری بازی خداحافظی برای تیری هانری ستاره پرافتخار خروس‌ها خودداری می‌کند. پتی گفت:” فرانسوی‌ها هانری را دوست ندارند. این در حالی است که در انگلیس کم مانده مجسمه‌اش را بسازند. گناه او چیست؟ گلی که در بازی با ایرلند با دست زد؟؟ او هیچ کار اشتباهی مرتکب نشد. اگر کمک او نبود به جام جهانی افریقای جنوبی راه پیدا نمی‌کردیم.”
تیری هانری کاپیتان سابق تیم ملی فرانسه نوامبر 2009 در وقت‌های اضافه بازی برگشت مقابل ایرلند گل مهمی را به ثمر رساند و باعث شد بازی مساوی شود. اما مشکل آنجا بود که او آن توپ را با دست گرفته بود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.