مرحله یک شانزدهم جام حذفی: آغاز جذابیت با ورود لیگ برتری‌ها

آی اسپورت- بیست و هشتمین دوره جام حذفی فوتبال پس از پشت سر گذشتن ۴ مرحله حالا با اضافه شدن تیم‌های لیگ برتری از مرحله یک شانزدهم نهایی رفته رفته وارد مراحل اصلی خود خواهد شد. پنجشنبه، جمعه و شنبه دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی در حالی برگزار می‌شود که تیم‌های لیگ برتری کار چندان سختی برای صعود به مرحله بعد نخواهند داشت زیرا رقیبان آنها اکثراً تیم‌های دسته پایین‌تر و یا حتی از لیگ‌های استانی هستند.
در نیمه سمت چپ جدول جام حذفی تیم‌های مدعی مثل استقلال تهران، فولاد، ذوب آهن، سپاهان و پرسپولیس حضور دارند که احتمالاً در مرحله بعدی استقلال تهران و فولاد رو در روی هم قرار خواهند گرفت. همچنین برنده این دیدار احتمالاً رو در روی ذوب آهن قرار خواهد گرفت. این در حالی است که در صورت پیروزی سپاهان و پرسپولیس در مرحله یک شانزدهم نهایی و یک هشتم نهایی، این دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
اما در نیمه سمت راست جدول جام حذفی، تراکتورسازی، مدافع عنوان قهرمان و نفت تهران تنها تیم‌های مدعی به شمار می‌روند که کار به مراتب راحت‌تری نسبت به تیم‌های نیمه سمت چپ خواهند داشت. تراکتورسازی و نفت تهران در صورت پیروزی در بازی‌های مراحل یک شانزدهم، یک هشتم و یک چهارم که چندان مشکل به نظر نمی‌رسد احتمالاً در نیمه نهایی به مصاف هم می‌روند.
البته این جام حذفی است و بدون شک اتفاقات غیر قابل پیش بینی زیادی همانند بیست و هفت دوره قبلی می‌تواند معادلات را بر هم بزند و همین اتفاقات است که این قدیمی ترین جام فوتبال ایران را جذاب نگه داشته است.

برنامه مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:
پنج شنبه ۲۴ مهر

کیان بختیاری – سایپا ساعت ۱۴
راه آهن – پاس ساعت ۱۴:۳۰
شهرداری اردبیل – صبا ساعت ۱۴
فجر- استقلال خوزستان ساعت ۱۴:۳۰
نفت مسجد سلیمان – نیروی زمینی ساعت ۱۷
گسترش – شهدای ارتش ساعت ۱۴
ذوب آهن – پیام چغادک ساعت ۱۶:۵۰
پرسپولیس – کارگر بندر ساعت ۱۶:۵۰
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳
پارسه تهران – فولاد خوزستان ساعت ۱۴
صنعت ساری – ملوان ساعت ۱۴:۳۰
تراکتور سازی – کارون اهواز ساعت ۱۴:۳۰
پیکان – بهمن شیراز ساعت ۱۶:۵۰
پدیده مشهد – خونه به خونه ساعت ۱۴
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳
گل گهر سیرجان – سپاهان ساعت ۱۴
فولاد نوین – استقلال ساعت ۱۹
استقلال اهواز – نفت تهران ساعت ۱۷

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.