پیش‌بازی اسپورتینگ ـ چلسی: شکست‌ناپذیری پرتغالی‌ها در دیدارهای خانگی

آی اسپورت- چلسی با هدف حفظ روند بی‌شکست خود در این فصل به استقبال دیدار با اسپورتینگ می‌رود. اما این تکلیف آسانی برای صدرنشین لیگ برتر نخواهد بود، زیرا اسپورتینگ 16 بازی است که در رقابت‌های اروپایی در زمین خودی نباخته است و آن‌ها در نه دیدار اخیری که میزبان تیم‌های انگلیسی بوده‌اند، تنها دو بازی را واگذار کرده‌اند.
مورینیو به باشگاهی برمی‌گردد که در اوایل دهه‌ی 1990 به عنوان دستیار سر بابی رابسون در آن فعالیت می‌کرده است، اما مسلماً تماشاگران اسپورتینگ استقبال گرمی را از مربی سابق تیم‌های پورتو و بنفیکا که تنها به فکر پیروزی تیمش است به عمل نخواهند آورد. قهرمان سال 2012 در بازی نخست خود در رقابت‌های این فصل در خانه برابر شالکه به میدان رفت و با وجود این که کنترل بازی را در دست داشت و با گل فابرگاس از حریف پیش افتاد، روی گل کلاس یان هونتلار سه امتیاز بازی را از دست داد تا در بازی برابر حریف پرتغالی تنها به پیروزی بیاندیشد.
مردان مورینیو در آخرین بازی خود تیم استون‌ویلا را با نتیجه‌ی 0-3 از پیش رو برداشتند تا جایگاه خود را در صدر جدول لیگ برتر محکم کنند. در این دیدار دیه‌گو کاستا مهاجم جدید چلسی هشتمین گل فصل خود را به ثمر رساند، اما مورینیو پس از آن اذعان کرد مهاجم تیمش به دلیل مشکلات مصدومیت از ناحیه‌ی همسترینگ تمرینات کمی داشته است. کاستا در دیدار قبلی چلسی در لیگ قهرمانان برابر شالکه هم حضور مختصری داشت و پس از عدم موفقیت دیدیه دروگبا در امر گلزنی به میدان آمد. بدین ترتیب حضور لوییک رمی در ترکیب آغازین چلسی در پرتغال احتمال بیشتری خواهد داشت. رامیرز هافبک برزیلی چلسی نیز به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داده و انتظار می‌رود تا پایان فرصت بازی‌های ملی در ماه آینده از حضور در میادین محروم باشد.
مشابه چلسی، اسپورتینگ نیز از سال 2009 تا به حال در نخستین دیدار خود در لیگ قهرمانان پیروز میدان نبوده است. نانی، بازیکنی که به صورت قرضی از منچستر یونایتد به اسپورتینگ منتقل شده است، در ده دقیقه مانده به پایان بازی با ماریبور تیمش را پیش انداخت، اما شوت لوکا زاهوویچ در وقت‌های تلف‌شده نتیجه را به تساوی کشاند.
نایب‌قهرمان فصل گذشته‌ی لیگ برتر پرتغال شروع کندی در رقابت‌های این فصل داشته است. مردان مارکو سیلوا اگرچه تا به حال در این فصل شکستی را در کارنامه نداشته‌اند، اما با کسب چهار تساوی در شش دیدار لیگ خود، شش امتیاز از بنفیکای صدرنشین کمتر دارند. آخرین دیدار آن‌ها با نتیجه‌ی تساوی 1-1 برابر پورتو به پایان رسیده است. ژوناتان سیلوا در دومین دقیقه اسپورتینگ را پیش انداخت، اما گل به خودی محمدوـ‌نبی سار در نیمه‌ی دوم امتیازات را بین دو تیم تقسیم کرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.