اینتر 1 – کالیاری 4 : درخشش اکدال در شب فروپاشی نراتزوری

آی اسپورت- اکدال تنها در یک نیمه برای کالیاری هت تریک کرد تا آنها اینتر ده نفر را در سن سیرو درهم بکوبند. بازیکن تیم ملی سوئد هرگز موفق نشده بود که در یک بازی در لیگ داخلی بیشتر از یک بار گلزنی کند، اما او به لطف اخراج کاپیتان اینتر یوتو ناگاتومو موفق شد که یک شب بی نظیر را برای خود رقم بزند.

کالیاری که تنها با یک امتیاز در قعر جدول سری آ قرار داشت، ابتدا به وسیله سائو از میزبان پیش افتاد. اما پابلو اوزوالدو این گل را پاسخ داد. ولی اکدال تا پایان نیمه اول سه بار دروازه اینتر را باز کرد تا کالیاری اولین پیروزی فصلش را به دست آورد. این در حالی است که در دقیقه 43 سمیر هاندانوویچ موفق شد یک ضربه پنالتی را مهار کند، اما اکدال در نهایت این توپ را به تور دروازه اینتر دوخت.

اینتر در نیمه دوم نیز حرکت خلاقانه خاصی برای نزدیک شدن به دروازه کالیاری از خود نشان نداد و تمایل زیادی به بازگشت به بازی در بین آنها دیده نمی شد. به این ترتیب کالیاری موفق شد که برای اولین بار از سال 1995 به بعد در زمین اینتر به سه امتیاز دست پیدا کند.

داستان این شکست از دقیقه 10 شروع شد. وقتی که ویدیچ و ناگاتومو نتوانستند توپ بلندی را که به پشت آنها ارسال شده بود جمع کنند و سائو این توپ را تبدیل به گل اول بازی کرد. اما کالیاری در دقیقه 18 این برتری را از دست داد. رودریگو پالاسیو ضربه کاشته را خیلی سریع به جناح چپ فرستاد و پابلو اوزوالد با یک ضربه ساده آن را تبدیل به گل تساوی اینتر کرد. اینتر بازی را در اختیار داشت، اما ناگاتومو خیلی زود کارت زرد دوم را گرفت و از زمین مسابقه اخراج شد تا کار برای کالیاری آسان شود. هاندانوویچ نتوانست ضربه دانیله دسنا را به طور کامل جمع کند و اکدال توپ برگشتی را وارد دروازه اینتر کرد. اکدال دقایقی بعد باز هم موفق ظاهر شد. ویکتور ایباربو از سمت راست نفوذ کرد و توپی را به منظقه خطر اینتر فرستاد. اکدال موفق شد این توپ را به سقف دروازه اینتر بکوبد.

هاندانوویچ یک ضربه پنالتی را در دقیقه 43 مهار کرد، اما کرنر حاصل از این ضربه را اکدال تبدیل به گل سوم خود و گل چهارم کالیاری کرد.

میزبان نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه 52 داشت به گل می رسید که این توپ آفساید اعلام شد. اما به نظر می رسید که این ضربه همه زور اینتر برای مغلوب کردن دروازه بان جوان کالیاری، آلسیو کرانیو بود و در واقع کالیاری به ششمین گل بازی نزدیک تر بود تا اینتر.

هواداران اینتر امیدوار بودند تا با یک پیروزی ساده در این دیدار از کورس رقابت عقب نمانند، اما این شکست باعث شد که آنها در هفته پنجم، 7 امتیاز پایین تر از بالانشینان یعنی رم و یوونتوس قرار بگیرند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.