پیش‌بازی منچسترسیتی ـ رم: نیاز سیتی به سه امتیاز خانگی

آی اسپورت- در حالی که رم در نخستین بازی خود در گروه E رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا زسکا مسکو را با نتیجه‌ی 1-5 در هم کوبید، قهرمان لیگ برتر انگلیس شکست تلخی را در زمین بایرن مونیخ تجربه کرد. شوت دقیقه‌ی پایانی ژروم بواتنگ مدافع بایرن در آن بازی، پس از تغییر جهت در برخورد با ماریو گوتسه سرانجام جو هارت را مغلوب کرد و مقاومت نود دقیقه‌ای سیتی را در هم شکست، و بدین ترتیب مردان مانوئل پیگرینی از این دیدار خانگی تنها پیروزی می‌خواهند. آن‌ها پس از دیدار با بایرن موفق به کسب یک تساوی 1-1 در برابر چلسی صدرنشین شدند و بعد از آن به دو پیروزی روحیه‌بخش برابر شفیلد ونزدی و هال سیتی دست یافتند و در مجموع دو بازی 11 گل به ثمر رساندند.
مانوئل پیگرینی برای ترکیب تیمش در این دیدار با دوراهی‌های متعددی روبه‌رو ست، که مهمترین آن‌ها به دروازه‌ی تیم برمی‌گردد، جایی که ویلی کابایرو در دو دیدار اخیر جانشین جو هارت بوده است. او همچنین باید درباره‌ی زوج دفاع‌وسط تیمش نیز تصمیم‌گیری کند، جایی که در چند بازی اخیر ونسان کمپانی کاپیتان بلژیکی این تیم در کنار الیاکیم مانگالا ستاره‌ی فرانسوی جدید سیتی به میدان رفته‌اند، اما مانگالا در بازی اخیر تیمش در برابر هال نمایش پرخطایی داشته است.
اما سیتی باید در برابر یک جالوروسی آماده و قبراق به میدان برود که پنج پیروزی پیاپی در پنج بازی ابتدایی سری آ آن‌ها را سرشار از روحیه و اعتمادبه‌نفس کرده است. ستاره‌ی آن‌ها در حال حاضر ژروینیوی اهل ساحل عاج است که دو گل از پنج گل تیمش را در بازی با زسکا به ثمر رساند. آن‌ها قصد دارند با صعود از گروهی که تیم‌های بایرن و من‌سیتی در آن حضور دارند، شگفتی‌ساز رقابت‌های لیگ قهرمانان در این فصل باشند. اما تاریخ به نفع رم نیست، زیرا آن‌ها از 14 دیدار اخیر خود در انگلیس تنها یک بار پیروز شده‌اند که مشهورترین آن‌ها شکست 1-7 در برابر همشهری سیتی در اولدترافورد در سال 2007 است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.