لينه‌کر: بلاتر يک ديکتاتور است

کشور قطر در سال 2010 به عنوان ميزبان جام جهاني 2022 انتخاب شد. از آن زمان تاکنون اين تصميم فيفا با انتقادات شديدي از سوي چهره‌هاي فوتبالي جهان مواجه شده است. آنها معتقدند که اين تصميم به ضرر فوتبال است، چرا که کشور قطر شرايط ميزباني تورنمنت مهمي مثل جام جهاني را ندارد.

گري لينه‌کر، مهاجم سابق تيم ملي انگليس آخرين فردي است که اين تصميم فيفا را زير سوال برده است.

او با مضحک خواندن قطر به عنوان ميزبان جام جهاني گفت: فيفا اعتبار خود را با انتخاب قطر به عنوان ميزبان جام جهاني زير سوال برد.

گري لينه‌کر، کارشناس شبکه بي بي سي انگليس در گفت‌وگو با مجله “GQ” درباره انتخاب قطر به عنوان ميزبان جام جهاني 2022 گفت: اين تصميم‌هاي فيفا حال من را بر هم مي‌زند. در واقع تمام فيفا و مسئولان آن فاسد هستند و اين تصميم نشان دهنده فساد در بالاترين نهاد فوتبالي جهان است. متاسفانه سپ بلاتر در فوتبال ديکتاتوري به راه انداخته و سال‌ها است که بدون هيچ دليلي رياست فيفا را بر عهده دارد. فوتبال ورزش بزرگي است که هواداران زيادي در سراسر جهان دارد و انتخاب قطر به عنوان ميزبان جام جهاني يک دهن کجي به تمام فوتبال جهان است.

مهاجم سابق تيم ملي انگليس ادامه داد: شب قبل از انتخاب قطر به عنوان ميزبان جام جهاني 2022 به همراه ديويد بکام بودم و همان شب فهميديم که اتفاق‌هاي عجيبي در حال وقوع است و در واقع اين قضيه بودار است. همان جا فهميديم که انتخاب قطر از قبل‌ تعيين شده و ديگر هيچ کاري فايده‌اي نداشت.

لينه‌کر در پايان درباره راه حل اين موضوع گفت: تنها راهي که به ذهنم مي‌رسد اين است که کشورهاي بزرگ فوتبال جهان، جام جهاني 2022 را تحريم کنند. تنها با اين راه است که فيفا متوجه اشتباه خود به خاطر ميزباني قطر خواهد شد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.