رسول – اسکوچیچ؛ دوئل تازه واردها در یادگار

آی اسپورت – اولین مسابقه لیگ چهاردهم، جدال تیم هایی است که نشان می دهند در فوتبال ایران موفقیت نمی تواند دلیل کافی برای ثبات باشد. قرمزهای خوزستان تنها چند هفته بعد از قطعی کردن قهرمانی تیم شان در فوتبال ایران، حسین فرکی را از دست دادند. گفته می شد این مربی قصد حضور در تیم ملی را دارد اما این ماجرا بالاخره منتفی شد.
فولادی ها البته گزینه خوبی را به جای او معرفی کردند و اسکوچیچ را بعد از فصل درخشان اش در باشگاه ملوان روی نیمکت خود نشاندند. این مربی نه تنها به لحاظ فنی، بلکه به لحاظ انگیزشی نیز تاثیرات بسیار مثبتی روی فوتبال انزلی گذاشت و فصل تازه ای را برای ملوانان رقم زد. اینکه فولاد بر خلاف ملوان حاضر شده دستمزد سنگین این مربی جوان را تقبل کند، نشان می دهد آن ها به خوبی کار او در شمال را پیگیری کرده اند و حالا می خواهند در جنوب از حضور او بهره کافی را ببرند.
اسکوچیچ شاید ابزارهای کافی را برای قرار دادن سرخ های اهواز در مسیر تکرار کردن عنوان قهرمانی نداشته باشد. فراموش نکنیم که در این فصل انتظارها از پسران اهواز بسیار بالا خواهد بود و آن ها برای راضی نگه داشتن هوادارهای شان باید در آسیا نیز به نتایج بهتری برسند.
همانند فرکی و فولاد، اوضاع بین تونی و تراکتور نیز خوب پیش نرفت. او از تیم جدا شد و در حالی که مدام نام گزینه های خارجی برای هدایت سرخ های تبریز مطرح می شد، رسول خطیبی به عنوان سرمربی جدید این باشگاه برگزیده شد.
شاید تنها رسول به عنوان یکی از چهره های شناخته شده فوتبال تبریز می توانست برای هواداران تراکتور یک انتخاب راضی کننده تلقی شود. اولین آزمون جدی دوران مربیگری او در تراکتور، در تورنمنت نه چندان مهم جام شهدا رقم خورد. تیم او در ضربات پنالتی از سد پیکان گذشت و کمی بعد با شکست دادن استقلال در تختی، هوادارانش را به شدت امیدوار کرد. این پیروزی حمایت ها از این مربی را در تبریز بیشتر و بیشتر کرد.
خطیبی بدون تردید در مسابقه فردا نیز از حمایت خوبی بهره خواهد برد اما شروع لیگ علیرغم اهمیت وافرش، تضمین کننده به طول انجامیدن دوران کاری او در تراکتور نیست. رسول در فصل گذشته نیز در هفته های ابتدایی خاطره های خوشی را بر جای گذاشته بود اما نتوانست آن وضعیت را حفظ کند و در نهایت از گسترش کنار گذاشته شد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.