گل محمدی: استقلال، پرسپولیس و سپاهان مدعیان قهرمانی اند/ تیمم هنوز به ثبات نرسیده است

آی اسپورت- چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی از روز پنج شنبه نهم مردادماه آغاز می‌شود که یحیی گل محمدی سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب آهن بعد از کسب سهمیه آسیایی با تیم نفت تهران در لیگ قبلی بسیار مصمم است تا نشان دهد که آن موفقیت اتفاقی نبوده و ذوب آهن هم می‌تواند تحت هدایت او از این شرایط کابوس وار دو سال گذشته نجات پیدا کند. گل محمدی بعد از بازگشت از اردوی ترکیه و در حاشیه تمرین تیمش در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ایمنا از شرایط ذوب آهن در لیگ چهاردهم و البته شانس‌های قهرمانی و موضوع انتشار قراردادها صحبت کرد.
شرایط کلی تیم برای حضور در لیگ چهاردهم چگونه است؟
در کل شرایط خوبی داریم ولی نگرانی ما مصدومیت دو سه نفر از بازیکنان مثل رجب زاده و حجت حق وردی است. در آخرین ساعات نقل و انتقالات هم دو بازیکن گرفتیم و در کنار آن دو اردوی مناسب و چند بازی تدارکاتی خوب برگزار کردیم.
پس دیگر شرایط دو سال اخیر برای ذوب آهن تکرار نخواهد شد؟
فکر می‌کنم همچنان به زمان بیشتری احتیاج داریم تا به یک ثبات خوب برسیم. باید بیشتر کار کنیم و تمرکز کنیم بر روی کارمان و امیدوارم که بتوانیم تیم خوبی را راهی مسابقات کنیم.
فکر نمی‌کنید جذب شش سهمیه لیگ برتری یک ریسک بود چون احتمال مصدومیت بازیکنان و احتیاج به جذب یک بازیکن لیگ برتری در نیم فصل وجود دارد؟
در هر صورت هنوز جای خالی برای گرفتن بازیکن آزاد داریم و لیست بزرگسالان پر نشده است و اگر مجبور شویم فرصت برای جذب بازیکن خارجی هم هست.
قرعه کشی لیگ هم انجام شد. شاید این هم از شانس شماست که خیلی زود با تیم‌های سابق خودتان (صبا، پرسپولیس و راه آهن) روبرو می‌شوید؟
در هر صورت باید با همه تیم‌ها بازی کنیم و همه بازی‌ها برایمان سخت است و شرایط قرعه کشی نسبتاً خوب بود. من در این سه تیم قبلاً حضور داشتم ولی شرایط فوتبال طوری است که در نهایت باید با همه بازی می‌کردیم و حالا قرعه اینطور شده که اشکالی ندارد.
با توجه به شرایط یارگیری تیم‌ها در فصل نقل و انتقالات فکر می‌کنید کدام تیم‌ها مدعی قهرمانی هستند؟
استقلال شرایط خوبی دارد، پرسپولیس هم با وجود اینکه چند بازیکن سال قبل را از دست داده ولی جوانان خوبی را گرفته و سپاهان هم تیم خوبی را بسته و به نظرم این سه تیم مدعی اصلی قهرمانی هستند.
فصل گذشته باشگاه نفت تهران خیلی زود مبالغ قرارداد بازیکنانش را منتشر کرد و با اعتراض شما روبرو شد. امسال هم این روند ادامه پیدا کرده، نظرتان در این زمینه چیست؟
مشکلی با این مسئله ندارم و فقط اگر قرار است منتشر شود باید برای همه باشگاه‌ها باشد. متأسفانه فکر می‌کنم پارسال فقط چند باشگاه این کار را انجام دادند که یکی از آنها باشگاه نفت بود. من از این ناراحت بودم که چرا باشگاه‌های دیگر این کار را انجام ندادند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.