آندرانيك تيموريان: كروش گفت مي‌آيم قطر مي‌بينمت / خودم را در بهترين شرايط حفظ مي‌كنم

سایت گل-گفت‌وگويي با آندرانيك تيموريان كه حالا دوباره به جرگه لژيونرهاي فوتبال ايران پيوسته است. آندو را اين فصل ديگر در ليگ كشورمان نمي‌بينيم. هافبك پرتوان تيم ملي ايران پس از تجربه بازي در تيم‌هاي تراكتورسازي و استقلال حالا پيراهن الخريطيات را مي‌پوشد.رفتن آندو از استقلال هنوز هم براي هواداران اين تيم سوال است اما مرد شماره 14 سابق آبي‌ها بارها دلايل جدايي‌اش را اعلام كرده است.در اين گفت‌وگو ديگر سراغ آن سوال‌هاي كليشه‌اي درباره دلايل جدايي آندو نرفتيم و با او درباره شرايط تيم جديدش، نوع تمرين‌ها و امكاناتي كه باشگاه الخريطيات در اختيارش قرار داده حرف زديم.

سلام آقاي تيموريان، از قطر چه خبر؟ ‌‌‌
سلام خبر خاصي نيست. مشغول تمرين هستم، اوقات بيكاري هم در اتاقم استراحت مي‌كنم.
از حال و هواي تيم جديدت چيزي نمي‌دانيم؛ الخريطيات چه جور تيمي است؟ ‌‌‌
آنها يك تيم معمولي در كشور قطر هستند كه تازه مي‌خواهند قدم‌هاي اول در راه حرفه‌اي شدن را بردارند تا الان كه با من رفتار خوبي داشته‌اند و با مربيان و ديگر بازيكنان به خوبي اخت شده‌ام. چند روزي است كه مدام دارم با الخريطيات تمرين مي‌كنم.
بازيكنان معروفي در تيم الخريطيات هستند؟ ‌‌‌
چند بازيكن معروف داريم اما اكثرا بومي هستند. يك دروازه‌بان هم به اسم سعيد داريم كه اصالتا ايراني است.
پس چندان دلتنگ هموطن‌هايت‌ نمي‌شوي؟! ‌‌‌
اينجا ايراني كم نيست. خيلي از قطري‌ها اصالتا مال ايران هستند. بيشتر بچه‌هاي جنوب ايران را اينجا مي‌بينم كه خيلي به عرب‌ها نزديك هستند.
معمولا فوتباليست‌هاي ايراني در كشورهاي حوزه خليج فارس مشكلي از لحاظ ايجاد رابطه با ديگران ندارند. ‌‌‌
بله، يكي از دلايلي كه باعث مي‌شود من و امثال من به ليگ كشورهاي عربي بياييم همين نزديك بودن فرهنگ‌ها است. تا حالا همه چيز خوب بوده. ديگر دليلي كه باعث حضور فوتباليست‌هاي ايراني مي‌شود امكانات خوبشان است.
آنها هيچ چيز براي من كم نگذاشته‌اند و بهترين امكانات رفاهي را به من داده‌اند.
ITCات رسيد؟
‌‌‌ بله، فدراسيون فوتبال ITC من را صادر كرد و خدا را شكر ديگر مشكلي براي بازي كردن ندارم.
بايد يك فصل را در قطر بگذراني. خودت را آماده دوري يكساله از ايران كرده‌اي؟ ‌‌‌
زماني كه در انگليس بودم اين تجربه را داشتم. من 4 سال خارج از اين كشور فوتبال بازي كردم. حالا هم مشكلي ندارم جز دلتنگي خانواده، همبازي‌ها و ديگر دوستانم.
فهميدي كه شماره‌ات را به كيانوش رحمتي دادند؟ ‌‌‌
بله، مي‌دانستم. براي كيانوش آرزوي موفقيت مي‌كنم. اميدوارم يك فصل خوب را پشت سر بگذارد.
بازيكنان ايراني در ليگ كشورهاي عربي اندكي آمادگي‌شان را از دست مي‌دهند. تو نخستين بار است كه در يك تيم عربي بازي مي‌كني براي اينكه از فرم مطلوب دور نشوي برنامه‌اي داري؟ ‌‌‌
ما يك مربي صربستاني داريم به نام زوران كه تمرين‌هاي بدنسازي سختي مي‌دهد. اينجا تمرين‌هاي كاملي را انجام مي‌دهيم و با توجه به اينكه از محل سكونتم تا زمين تمرين فاصله‌اي نيست به خوبي مي‌توانم براي تمرين و استراحتم برنامه‌ريزي كنم.
نگران آمادگي احتمالي و دور شدن از تركيب اصلي تيم ملي نيستي؟ ‌‌‌
خصوصيتي كه من دارم اين است كه هيچ وقت خودم را آماده‌تر از ديگران نمي‌بينم و هميشه فكر مي‌كنم عقب هستم. در قطر هم همين تفكر را خواهم داشت و مي‌دانم با دوري از ايران ممكن است جايگاهم كمي به خطر بيفتد اما مطمئن باشيد خودم را در بهترين شرايط حفظ مي‌كنم.
با كروش حرف زدي؟
‌‌‌ بله، يك بار كه ايشان در ليسبون پرتغال بود با هم حرف زديم. گفت خوب تمرين كن. مي‌خواهد بيايد من را در ليگ قطر ببيند.
با عقيلي هم در ارتباط هستي؟ ‌‌‌
بله، با عقيلي قبل و بعد از پيوستن به الخريطيات خيلي حرف زدم. از خوبي‌ها و سختي‌هاي اينجا برايم گفته است. حضور هادي در قطر براي من خيلي خوب است.
در ماه مبارك رمضان نحوه تمرين‌هاي‌تان چگونه است؟ ‌‌‌
تمرين‌ها به بعد از افطار موكول شده و ما هم قبل از افطار تمرين نمي‌كنيم.
هواداران استقلال خيلي سراغ تو را مي‌گيرند، حرفي براي آنها داري؟ ‌‌‌
دلم براي هواداران استقلال تنگ شده است. دوست دارم روزي برگردم و دوباره پيراهن استقلال را بر تن كنم. به زودي آن روز فرا مي‌رسد. براي استقلال هم آرزوي موفقيت و كاميابي دارم. از هواداران مي‌خواهم من را هم دعا كنند تا با موفقيت كارم را در ليگ قطر تمام كنم.گفت‌وگويي با آندرانيك تيموريان كه حالا دوباره به جرگه لژيونرهاي فوتبال ايران پيوسته است. آندو را اين فصل ديگر در ليگ كشورمان نمي‌بينيم. هافبك پرتوان تيم ملي ايران پس از تجربه بازي در تيم‌هاي تراكتورسازي و استقلال حالا پيراهن الخريطيات را مي‌پوشد.رفتن آندو از استقلال هنوز هم براي هواداران اين تيم سوال است اما مرد شماره 14 سابق آبي‌ها بارها دلايل جدايي‌اش را اعلام كرده است.در اين گفت‌وگو ديگر سراغ آن سوال‌هاي كليشه‌اي درباره دلايل جدايي آندو نرفتيم و با او درباره شرايط تيم جديدش، نوع تمرين‌ها و امكاناتي كه باشگاه الخريطيات در اختيارش قرار داده حرف زديم.

سلام آقاي تيموريان، از قطر چه خبر؟
‌‌‌ سلام خبر خاصي نيست. مشغول تمرين هستم، اوقات بيكاري هم در اتاقم استراحت مي‌كنم.
از حال و هواي تيم جديدت چيزي نمي‌دانيم؛ الخريطيات چه جور تيمي است؟
‌‌‌ آنها يك تيم معمولي در كشور قطر هستند كه تازه مي‌خواهند قدم‌هاي اول در راه حرفه‌اي شدن را بردارند تا الان كه با من رفتار خوبي داشته‌اند و با مربيان و ديگر بازيكنان به خوبي اخت شده‌ام. چند روزي است كه مدام دارم با الخريطيات تمرين مي‌كنم.
بازيكنان معروفي در تيم الخريطيات هستند؟
‌‌‌ چند بازيكن معروف داريم اما اكثرا بومي هستند. يك دروازه‌بان هم به اسم سعيد داريم كه اصالتا ايراني است.
پس چندان دلتنگ هموطن‌هايت‌ نمي‌شوي؟!
‌‌‌ اينجا ايراني كم نيست. خيلي از قطري‌ها اصالتا مال ايران هستند. بيشتر بچه‌هاي جنوب ايران را اينجا مي‌بينم كه خيلي به عرب‌ها نزديك هستند.
معمولا فوتباليست‌هاي ايراني در كشورهاي حوزه خليج فارس مشكلي از لحاظ ايجاد رابطه با ديگران ندارند.
‌‌‌ بله، يكي از دلايلي كه باعث مي‌شود من و امثال من به ليگ كشورهاي عربي بياييم همين نزديك بودن فرهنگ‌ها است. تا حالا همه چيز خوب بوده. ديگر دليلي كه باعث حضور فوتباليست‌هاي ايراني مي‌شود امكانات خوبشان است. آنها هيچ چيز براي من كم نگذاشته‌اند و بهترين امكانات رفاهي را به من داده‌اند.
ITCات رسيد؟
‌‌‌ بله، فدراسيون فوتبال ITC من را صادر كرد و خدا را شكر ديگر مشكلي براي بازي كردن ندارم.
بايد يك فصل را در قطر بگذراني. خودت را آماده دوري يكساله از ايران كرده‌اي؟
‌‌‌ زماني كه در انگليس بودم اين تجربه را داشتم. من 4 سال خارج از اين كشور فوتبال بازي كردم. حالا هم مشكلي ندارم جز دلتنگي خانواده، همبازي‌ها و ديگر دوستانم.
فهميدي كه شماره‌ات را به كيانوش رحمتي دادند؟
‌‌‌ بله، مي‌دانستم. براي كيانوش آرزوي موفقيت مي‌كنم. اميدوارم يك فصل خوب را پشت سر بگذارد.
بازيكنان ايراني در ليگ كشورهاي عربي اندكي آمادگي‌شان را از دست مي‌دهند. تو نخستين بار است كه در يك تيم عربي بازي مي‌كني براي اينكه از فرم مطلوب دور نشوي برنامه‌اي داري؟
‌‌‌ ما يك مربي صربستاني داريم به نام زوران كه تمرين‌هاي بدنسازي سختي مي‌دهد. اينجا تمرين‌هاي كاملي را انجام مي‌دهيم و با توجه به اينكه از محل سكونتم تا زمين تمرين فاصله‌اي نيست به خوبي مي‌توانم براي تمرين و استراحتم برنامه‌ريزي كنم.
نگران آمادگي احتمالي و دور شدن از تركيب اصلي تيم ملي نيستي؟
‌‌‌ خصوصيتي كه من دارم اين است كه هيچ وقت خودم را آماده‌تر از ديگران نمي‌بينم و هميشه فكر مي‌كنم عقب هستم. در قطر هم همين تفكر را خواهم داشت و مي‌دانم با دوري از ايران ممكن است جايگاهم كمي به خطر بيفتد اما مطمئن باشيد خودم را در بهترين شرايط حفظ مي‌كنم.
با كروش حرف زدي؟
‌‌‌ بله، يك بار كه ايشان در ليسبون پرتغال بود با هم حرف زديم. گفت خوب تمرين كن. مي‌خواهد بيايد من را در ليگ قطر ببيند.
با عقيلي هم در ارتباط هستي؟
‌‌‌ بله، با عقيلي قبل و بعد از پيوستن به الخريطيات خيلي حرف زدم. از خوبي‌ها و سختي‌هاي اينجا برايم گفته است. حضور هادي در قطر براي من خيلي خوب است.
در ماه مبارك رمضان نحوه تمرين‌هاي‌تان چگونه است؟
‌‌‌ تمرين‌ها به بعد از افطار موكول شده و ما هم قبل از افطار تمرين نمي‌كنيم.
هواداران استقلال خيلي سراغ تو را مي‌گيرند، حرفي براي آنها داري؟
‌‌‌ دلم براي هواداران استقلال تنگ شده است. دوست دارم روزي برگردم و دوباره پيراهن استقلال را بر تن كنم. به زودي آن روز فرا مي‌رسد. براي استقلال هم آرزوي موفقيت و كاميابي دارم. از هواداران مي‌خواهم من را هم دعا كنند تا با موفقيت كارم را در ليگ قطر تمام كنم.

منبع سایت گل

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.