اسکولاری : مسئولیت شکست با من است / هر چه آلمان زد وارد دروازه شد

آی اسپورت – فلیپه اسکولاری مربی تیم برزیل شب سختی را پشت سر گذاشت. تیم او سنگین ترین شکست تاریخ برزیل را تجربه کرد و رویای ششمین قهرمانی این تیم بر باد رفت. آلمان ها 12 سال پس از فینال کره، با 7 گل انتقام سختی از فیل بزرگ گرفتند.
او در نشست خبری پس از بازی گفت :
فاجعه
آنها به شکل خارق العاده ای در 6 دقیقه 4 گل به ما زدند . در صحنه گل اول غافلگیر شدیم. فرصتی هم نداشتیم تا نسبت به این گل واکنش نشان دهیم.
بخاطر این نتیجه از همه عذر خواهی می کنم. اما به تلاشمان ادامه می دهیم تا جایگاه سوم را تصاحب کنیم. از حمایت همه تماشاگران ممنونیم. با پنج شش گل عقب بودیم اما همچنان تشویقمان می کردند.

مسئول شکست
وقتی تیمی می برد همه مسئول هستند و وقتی می بازد مربی مسئول است. این نتیجه محصول اشتباهات همه تیم بود اما در درجه اول من مقصر این شکست هستم.

نقصان رقابت طلبی و جنگجویی در مقابل یک حریف بزرگ
مقابل مکزیک و شیلی مساوی کردیم و در مقابل کلمبیا که یکی از بهترین های جام بود پیروز شدیم.فکر نمی کنم مشکل ما تاکتیکی باشد.
امروز با روزهای خوبمان فاصله زیادی داشتیم.تا لحظه گل اول بازی متعادلی را شاهد بودیم.حتی کمی بهتر هم بودیم.اما بعد از خوردن گل از ضربه کرنر همه چیز عوض شد.
بعد هم که گل های بعدی از راه رسید. 4 گل در 6 دقیقه. دفاع ما ریسکی بازی می کرد آن هم مقابل تیمی همچون آلمان که به خوبی قدر موقعیت هایش را می داند.
خودشان هم فکر نمی کردند چنین نتیجه ای بدست بیاورند. در نیمه اول آنها 5 فرصت داشتند و هر 5 فرصت را گل کردند.

آینده مربیگری در تیم برزیل
به خودم شکی ندارم. آنچه که به نظرم درست است را انجام می دهم .امروز باختیم. بد هم باختیم. از لحاظ نتیجه همه چیز وحشتناک بود.
اما باید برای احیای غرورمان در بازی بعدی بجنگیم.در سال 2002 آلمان را بردیم و امروز شکست خوردیم.من آدم مبارزه جویی هستم. هنوز یک بازی مانده که روز شنبه باید برگزار کنیم

عدم تعویض در نیمه اول
وقتی شما در 6 دقیقه 4 گل دریافت می کنید هیچ بازیکنی نمی تواند به زمین بیاید و جریان بازی را به نفع شما عوض کند.
سعی کردم در بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کنم تا در نیمه دوم واکنش مثبتی نشان دهند. تعویض یک یا دو بازیکن چیزی را عوض نمی کرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.