گزارش روز : معضل بارسا در خرید یک دفاع مرکزی ایده ال

آی اسپورت – اگر به آمار پول هایی که بارسا در 12 سال گذشته برای خرید یک دفاع مرکزی درجه یک خرج کرده نگاهی بیندازیم، به آمار قابل توجه 158 میلیون یورو خواهیم رسید.
در این میان تنها جرارد پیکه توانسته نمایش باثبات و درخشانی از خود ارائه دهد. پیکه همراه با پویول زوج خط دفاعی بهترین بارسای تاریخ را در مقطع 2008 تا 2011 تشکیل می دادند.
البته همین پیکه محصول خود لاماسیا بود که به منچستر واگذار شده بود . اگر پیکه را کنار بگذاریم، به ده ها بازیکن برخورد می کنیم که غالبیت نمایش اسف باری در بارسا داشتند.
در راس همه آنها دیمیتری چیگرینسکی اکراینی را می توانیم نام ببریم که در سال 2009 با قراردادی 25 میلیونی توسط لاپورتا رئیس وقت بارسا از شاختار به بارسا آمد. کسی که تنها 14 بازی برای بارسا در آن فصل انجام داد و بار دیگر به اکراین بازگشت.
مورد بعدی هنریک برزیلی است کسی که در سال 2008 با مبلغ 10 میلیون یورو به باشگاه کاتالانی آمد و جالب اینجاست که حتی یک بازی رسمی نیز برای این تیم انجام نداد.
مساله کاسرس اروگوئه ای هم به نوعی عجیب به نظر می رسید. او که با 16.5 میلیون پیراهن بارسا را پوشیده بود ، دو سال بعد با مبلغ 3 میلیون به سویا واگذار شد. 13.5 میلیون ضرر روی درست بارسا ماند.
بازیکنان دیگری که در طی این سال ها به عنوان مدافع مرکزی جذب بارسا شده اند بدین شرحند : ” میلیتو(20.5 میلیون) – کریستانوال (17 میلیون) – اندرسون (8میلیون) – تورام (5میلیون) – آبیدال (14میلیون) – مارکز (5میلیون) و ادمیلسون (10 میلیون ) .
تنها سه مورد انتهایی توانستند تا حدودی نمایش موردقبولی در ترکیب بارسا داشته باشند و مابقی شکست بزرگی برای بارسا بودند.

در فصل جاری سوبی سارتا مدیر ورزشی بارسا موظف شده تا تحت هر شرایطی یک دفاع مرکزی سطح بالا را به بارسلونا بیاورد.
در فصل گذشته که پویول همواره مصدوم بود، ماسچرانو پست اصلی خود در میانه میدان را رها کرد و جایگزین او در خط دفاعی بارسا شد.
با مصدومیت پیکه در اواخر فصل بارترای جوان مدتی زوج ماسچرانو بود. نتایج ناامید کننده بودند و بارسا در دیدارهای حساس به مشکل برخورد کرد. هرچند که آمار خط دفاعی این تیم در مجموع بد نبود.
با این وجود هنوز از بارسا حرکت خاصی در بازار مشاهده نشده و تنها صحبت از آمدن مارکینیوس برزیلی از تیم پی اس جی به میان آمده که هنوز حتی مذاکرات اولیه آن شروع نشده است.
در این روزها از سوبی سارتا می شنویم که هنوز زمان زیادی باقیست و لحظه مورد نظر برای بارسا فرا می رسد. باید ببینیم که در نهایت آن لحظه موعود کی فرا می رسد و چه کسی خریداری خواهد شد ؟

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.