کی روش با 1-4-1-4 نتیجه گرفت

آی اسپورت – اکثر تحلیل ها در مورد بازی ایران مقابل نیجریه اگر چه کارلوس کی روش را به خاطر اتخاذ تاکتیک دفاعی، متهم به خنک و کسل کردن بازی کرده است اما توانایی سرمربی تیم ملی در خنثی کردن برنامه های سرمربی نیجریه موضوعی نبوده که رسانه های خارجی به سادگی از کنار آن رد شوند.
لئوناردو میراندا در آنالیز خود از بازی ایران و نیجریه که در سایت globo برزیل منتشر شده نوشته: در بدترین بازی جام جهانی، نیجریه 75 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت اما سرمربی ایران با ارائه یک تاکتیک دفاعی مناسب کاری کرد که دروازه تیمش بسته بماند. استفاده از سیتم 1-4-1-4 فضاهای حیاتی را از نیجریه گرفت و تنها تاکتیک نیجریه ای ها استفاده از توپهای هوایی بود. تعویض های سرمربی نیجریه ای و بیرون کشاندن ویکتور موسس هم نتیجه ای نداشت و تاکتیک 1-3-2-4 او برای پیروزی مقابل ایران کافی نبود.
حکایت نیمه دوم هم فرقی با نیمه اول نداشت. تیم ملی اولویت را روی کارهای دفاعی گذاشته بود و آندرانیک تیموریان در میانه زمین عملکرد فوق العاده ای داشت. او از یکطرف بازیکنان نیجریه را تحت فشار قرار می داد و سعی می کرد رضا قوچان نژاد را صاحب توپ کند. ایران در دقایقی از بازی هم تغییر تاکتیک داد و با سیستم 2-4-4 بازی کرد.
ممکن است کیفیت بازی ایران در سطح بالایی نباشد اما این تیم سازماندهی بسیار خوبی دارد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.