لوتار ماتیوس در مصاحبه اختصاصی با AS : اظهارات رومینیگه در واقع بازی با کلمات بود / حتی جو آلیانس آره نا هم روی بازیکنی مثل رونالدو تاثیری نمی گذارد

آی اسپورت – انتظارها کم کم در حال پایان یافتن است و رئال مادرید و بایرن امشب دیدار برگشت خود را در آلیانس آره نا شهر مونیخ برگزار خواهند کرد. جدالی که بخاطر اظهار نظر جنجالی رومینیگه مبنی بر اینکه مونیخ برای مادرید جهنمی خواهد بود ؛ دچار حواشی و تنش بالایی شده است . به همین منظور روزنامه AS مصاحبه ای با لوتار ماتیوس کاپیتان سابق آلمان و بایرن مونیخ ترتیب داده که در زیر می آید :

آقای ماتیوس بنظر شما رئال مادرید توان خاموش کردن جهنم مونیخ را خواهد داشت ؟
این اظهارنظر در واقع بازی با کلمات بود و به نوعی بخاطر تحریک بازیکنان بایرن مطرح شد.
واضح است که بایرن با حمایت هواداران پرشورش فشار را بر رئال زیاد خواهد کرد اما حتی همین جو سنگین هم نمی تواند روی بازیکنی همچون رونالدو تاثیر منفی بگذارد .
همانطور که جو نیوکمپ یا الدترافورد روی بایرنی ها بی تاثیر است. هر دو تیم به بازی در چنین سطح بالایی عادت دارند. رومینیگه فقط برای ایجاد انگیزه و گرم کردن بازیکنان بایرن این حرف را زده است.
به نظر شما رئال شانس اول صعود است ؟
مادرید با برتری یک گله به مونیخ آمده است. از آن طرف بایرن نتوانست در برنابئو گلی به رئال بزند.
در حال حاضر بایرن به دوگل نیاز دارد و نباید هم گلی دریافت کند. برتری 1-0 رئال شکننده است اما اگر بایرن می خواهد این نتیجه را جبران کند باید به سطح خود در 5 هفته پیش بازگردد.
از طرفی در بسیاری از مسابقات حذفی بایرن موفق به شکست رئال شده است . خود من در مرحله حذفی دو بار با رئال بازی کرده ام و در هر دو بار پیروز شده ایم.
امیدوارم این پیشینه تاریخی مثبت ، امشب به کمک ما بیاید.

آن لگدی که خوانیتو به شما در آن بازی معروف سال 1988 زد را به یاد دارید ؟
بله هرگز فراموشش نکرده ام. هرچند ضربه ، خیلی شدید نبود و کمی از ناحیه سر و گردن مصدوم شدم.
جریمه ای که یوفا در آن سال برای خوانیتو در نظر گرفت باورنکردنی و شرم آور بود ؛ که در تاریخ جرایم انضباطی یوفا یک لکه ننگ است.
فکر می کنید مادرید در بازی امشب چگونه ظاهر خواهد شد ؟
شکی ندارم که مشابه بازی رفت بازی خواهند کرد.آنچلوتی نحوه بازی بایرن را بخوبی آنالیز کرده و به خوبی روی بایرن شناخت دارد.
با کمال احترام باید بگویم که رئال بطور مثال در مقابل تیمی همچون مایورکا سراسر هجومی خواهد بود ولی در بازی مقابل تیمی مثل بایرن چاره ای جز دفاع کردن ندارد.
البته مطمئنم که رئال در ضد حملات بایرن را عذاب خواهد داد.
اگر جای پپ بودید چکار می کردید ؟
سعی می کردم برای مهار ضد حملات رئال چاره ای بیندیشم. نمی توان سرعت بیل و رونالدو را به راحتی مهار کرد .
در این بازی مرکز دفاع بایرن بیش از هر بازی دیگری دچار مشکل خواهد شد. بسیار حیاتی است که فضاهای خالی را پوشش دهند ، توپ کمتری لو بدهند و مشارکت تیمی در بالاترین سطح خودش باشد.
در یک کلام ، رونالدو و بیل هرگز نباید تنها باشند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.