محصص: کليد موفقيت ايران کادر فني است

مرتضي محصص درباره قرعه کشي جام ملت‌هاي 2015 آسيا تصريح کرد: تيم ايران در گروهي قرار گرفته است که شانس بسيار خوبي براي صعود دارد. کره‌جنوبي، ژاپن و استراليا هيچ‌ کدام شرايط گروه ايران را ندارند و حتي استراليا و کره بازي بسيار حساسي در دور گروهي با يکديگر دارند که هر دو بازي سخت و سرنوشت‌سازي است.

به گزارش ايسنا، محصص درباره هم‌گروهي ايران با تيم‌هاي امارات، قطر و بحرين در جام ملت‌هاي آسيا نيز اظهار کرد: به جز تيم بحرين که از يک مربي خارجي استفاده مي‌کند‌، دو تيم ديگر گروه ما از مربيان عرب زبان بهره مي‌گيرند. هرچند ما در سال‌هاي گذشته برابر تيم بحرين مشکلاتي داشتيم اما با اين وجود بازهم مي‌توانيم موفق شويم.

او ادامه داد: تيم امارات با اينکه از مربي عرب‌زبان استفاده مي‌کند اما به دليل اينکه سال‌هاست با اين بازيکنان کار مي‌کند، از نظر تکنيکي و تاکتيکي با يکديگر هماهنگ هستند، بنابراين نسبت به ديگر تيم‌هاي گروه ما قوي‌تر هستند. بايد اين نکته را هم در نظر بگيريم که تيم ما مي‌توانست در گروه سخت‌تري قرار بگيرد؛ بنابراين بايد از گروه خودمان راضي باشيم.

کارشناس فوتبال درباره تقابل ايران با تيم‌هاي عربي و سابقه مشکلاتي که با اين تيم‌ها داشتيم، تصريح کرد: بيشتر اين مشکلات را ما خودمان درست مي‌کنيم و جامعه فوتبال ما اينگونه است که هنوز با اين تيم‌ها بازي نکرديم نگران وقت تلف کردن و بازي خشن تيم‌هاي عربي هستند. يعني با پيش‌زمينه پا به ميدان مسابقه با عرب‌ها مي‌گذاريم.

محصص در ادامه افزود: اگر بخواهيم از الان نگران شويم به مشکل مي‌خوريم زيرا بازي‌هاي سخت‌تري هم داريم و بايد بدانيم ما در برابر اين تيم‌ها برتري کامل داريم، البته اگر عوامل حاشيه‌اي را دخالت ندهيم.

او درباره مهم‌ترين اولويت‌هاي تيم ايران قبل از آغاز اين مسابقات گفت: دو مورد نگراني وجود دارد که در صورت رفع مي‌تواند باعث موفقيت تيم ما شود. اولين مورد اين است که بايد ببينيم که رهبري تيم ايران را در اين مسابقات چه کسي برعهده دارد. يعني کادر فني تيم ما را چه کساني تشکيل مي‌دهند. فدراسيون بايد برنامه‌ريزي کند که آيا کارلوس کي‌روش در تيم ملي ايران مي‌ماند يا خير؟ کادرفني مي‌تواند کليد موفقيت تيم ما در جام ملت‌هاي آسيا باشد.

محصص ادامه داد: دومين مورد اين است که بايد بازي‌هاي دوستانه زيادي انجام دهيم. يعني همان‌گونه که براي جام جهاني نگران هستيم و در حال تدارک براي اين رقابت‌ها هستيم بايد براي جام ملت‌ها هم برنامه‌ريزي لازم را انجام دهيم.

او درباره شانس قهرماني ايران در اين رقابت‌ها اظهار کرد: ما شانس بالاي براي قهرماني داريم و به جز استراليا که امتياز ميزباني دارد تيم‌هاي ژاپن و کره جنوبي و ما در يک سطح قرار داريم، هرچند که اين تيم‌ها هميشه تيم‌هاي قوي راهي رقابت‌ها مي‌کنند و بازي‌هاي دوستانه زيادي را هم برگزار مي‌کنند. اما همان‌طور که گفتم بايد ابتدا بدانيم که در اين مسابقات کي‌روش همراه تيم ما هست يا نه. اگر بخواهيم براي اين مسابقات ضعيف کار کنيم با مشکل مواجه مي‌شويم زيرا تيم‌هاي ديگر با آمادگي کامل مي‌آيند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.