الشباب براي بازي با استقلال به آزادي مي‌آيد

هفته اول ليگ قهرمانان آسيا از فردا با ديدار دو نماينده ايراني براي فوتبال ايران آغاز مي‌شود.

استقلال – الشباب

به گزارش فارس، در يکي از مهم‌ترين ديدارهاي گروه A تيم فوتبال استقلال در ورزشگاه يکصد هزار نفر آزادي به مصاف الشباب عربستان خواهد رفت. الشباب تيمي است که 3 بازيکن خوب خارجي دارد و با قدرت زيادي ليگ قهرمانان آسيا را آغاز خواهد کرد. اين تيم در ليگ قهرمانان سال گذشته با تراکتورسازي تبريز هم گروه بود.

الشباب اما در ليگ عربستان نتوانسته آن طور که بايد و شايد شرايط خوبي داشته باشد و از 23 هفته‌اي که از اين رقابت‌ها گذشته در حال حاضر با 35 امتياز در رده چهارم قرار گرفته است و بازيکنان اين تيم مي‌دانند که فردا قطعا در تهران کار سختي خواهند داشت.

در طرف ديگر استقلال بعد از باخت سنگين مقابل ملوان بندرانزلي تمام توانش را براي ليگ قهرمانان آسيا گذاشته تا بتواند از مرحله گروهي صعود کند. حضور ايمان مبعلي به عنوان بازيکن کمکي در کنار آندرانيک تيموريان و جي‌لويد ساموئل قطعا خيال قلعه‌نويي را از ميانه زمين راحت خواهد کرد اما تنها نگراني قلعه‌نويي براي اين بازي عدم حضور هاشم بيک‌زاده خواهد بود چرا که او را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد اما حضور خسرو حيدري حتي به صورت يک نيمه هم مي‌تواند گره‌اي از مشکلات استقلال باز کند و قلعه‌نويي حتما روي اين بازيکن حساب ويژه‌اي خواهد کرد. البته استقلالي‌ها اميد زيادي دارند تا با حضور هواداران پرتعداد‌شان در اين ديدار کار سختي را براي الشباب رقم بزنند.

استقلال در حال حاضر در ليگ برتر کشورمان با يک امتياز اختلاف نسبت به فولاد در مکان دوم قرار دارد. اين ديدار فردا و از ساعت 19:30 آغاز خواهد شد.

گفتني است در گروه A ليگ قهرمانان آسيا استقلال با تيم‌هاي الجزيره امارات، الشباب عربستان و الريان قطر هم گروه است.

الجيش – فولاد

در گروه B قهرمانان آسيا فولاد بايد در قطر به مصاف الجيش اين کشور برود. الجيش تيمي است که در ليگ 14 تيمي قطر با 39 امتيازي که از 21 بازي به دست آورده در رده دوم ليگ قرار گرفته و قطعا حسين فرکي مي‌داند که کار سختي فردا شاگردانش مقابل اين تيم خواهند داشت اما همانطور که نعيم سعداوي اشاره کرده آنها هدف اولشان گل نخوردن و سپس گل زدن است و اين نشان مي‌دهد که شاگردان فرکي در اين بازي دقايق ابتدايي بسته بازي خواهند کرد تا بتوانند عنان کار را در اختيار گرفته و در صورت امکان اين تيم را شکست دهند.

البته فولاد با ليگ قهرمانان آسيا بيگانه نيست چرا که اين تيم پس از قهرماني در ليگ برتر در ليگ 82 -83 راهي اين رقابت‌ها شد که البته توفيقي به دست نياورد.

فولادي‌ها که 3 روز پيش به قطر رفته‌اند تا با آب و هواي اين کشور آشنا شوند قطعا از حساسيت اين ديدار با خبر خواهند بود چرا که اولين ديدار در چنين تورنمنت‌هايي مي‌تواند ضامن موفقيت و يا عدم موفقيت يک تيم باشد.

فرکي اما براي بازي فردا مهدي بدرلو و ايوب والي را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد اما مي‌توان به جواني تيم فولاد اميدوار بود تا بتوانند دست پر از اين بازي خارج شوند البته آنها انگيزه ديگري هم در اين بازي دارند و آن هم حضور کارلوس کي‌روش در استاديوم محل برگزاري ديدار الجيش و فولاد است و بازيکنان فولاد قطعا مي‌خواهند بهترين عملکردشان را مقابل سرمربي تيم ملي کشورمان انجام دهند تا شانسي براي حضور در جام جهاني داشته باشند. فولاد در قطر و از ساعت 20:30 فردا به مصاف الجيش مي‌رود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.