تراكتور يك،مس صفر؛قهرماني در دل كوير/تراكتور آسيايي شد/

سايت گل-

جمعه 25 بهمن ماه سال 1392 فينال جام حذفي

ساعت16:10

ورزشگاه:باهنر كرمان

تماشاگر:15000 نفر

داور: يدالله جهانبازي

اخطار:جواد كاظميان، كريم انصاري فرد و سعيددقيقي(تراكتورسازي)

اخراج:

مس:

آرمان شهدادنژاد، مجتبي ترشيز، عليرضا ابراهيمي،(اسماعيل بيگي) شيث رضايي، فرهاد سالاري، پويا سيف پناهي،(حسن زاده) فرزاد حسين خاني، ميلاد جهاني، احمد زنده روح، مصطفي شجاعي(كريم اسلامي) و ادينيو

سرمربي:لوكا بوناچيچ

تراكتورسازي

حامد لک، مرتضي اسدي، ميلاد شيخ فخرالديني، مسعود ابراهيم زاده، محمد نصرتي، مهدي کياني، مهدي کريميان، علي کريمي،(فرشيد طالبي) جواد کاظميان،(پينپائو) سعيد دقيقي(احمدزاده) و کريم انصاري فرد

سرمربي:توني اوليويرا

گل ها:
(1-0) تراكتورسازي:حركت خوب كريم انصاري فرد موجب شد سرانجام قفل دروازه مس توسط دقيقي باز شود. كريم به راحتي مدافع پيش رويش را طي دو مرحله دريبل زد و توپ ارسالي اي به سعيد دقيقي رسيد و اين مهاجم در حالتي نيمه متعادل موفق شد دروازه رودباريان را باز كند. تعلل مدافعان مس در اين صحنه مشهود بود.

موقعيت هاي خطرناك:

دقيقه5:نخستين خطر بازي روي يك ضربه ايستگاهي خلق شد. ادينيو پشت توپ ايستاد و ضربه اش با برخورد به مدافعان تراكتور به بيرون رفت.

دقيقه22:مس در اين دقيقه مي توانست به گل برسد. باز هم ادينيو در متن حركت بود. او در محوطه جريمه مس صاحب توپ شد و پس از استپ ضربه روپايي را سمت دروازه لك زد كه در نهايت بدشانسي توپ او به تير دروازه تراكترو برخورد كرد.

دقيقه 67: اگر فرزاد حسين خاني در نواختن شوتش دقت ميكرد در اين دقيقه ،بازي مي توانست مساوي شود. اما شوت كاپيتان مس از بالاي دروازه لك به بيرون رفت تا بازي كماكان با برتري يك بر صفر تراكتورسازي دنبال شود.

دقيقه 77: فرزاد حسين خاني از روي يك ضربه ايستگاهي توپ خوبي را براي ادينيو فرستاد اما مهاجم برزيلي مس با ضربه سرش عوض تور دروازه، فضاي بالاي سر حسن رودباريان را نشانه رفت تا مس يك موقعيت عالي را از دست بدهد.

دقيقه 79: حملات مس در اين دقايق شدت بيشتري گرفت و اين بار نوبن حسن زاده تازه وارد بود تا يك موقعيت خوب را مقابل دروازه تراكتور خراب كند.

دقيقه 86: اشتباه مهلك شيث رضايي موجب شد كريم انصاري فرد تقريبا با حسن رودباريان تك به تك شود اما ضربه مهاجم تراكتور با اختلاف نا چيزي به بيرون رفت.

دقيقه 2+90:احمد زنده روح در نهايت ناباوري از فاصله يك قدمي نتوانست دروازه تراكتور را باز كند. بازيكن جوان مس در يك متري دروازه لك صاحب توپ شد اما ضربه اش را به كنار دروازه زد. تصاوير اهسته تلويزيوني نشان دهنده اين واقعيت بود كه بيرون زدن اين توپ به مراتب سخت تر از گل كردنش بود.

نيمه اول:

همانطور كه قابل حدس بود استرس و ترس از دست دادن جام موجب شد دو تيم در نيمه نخست بيشتر به فكر محك زدن هم باشند تا حملات همه جانبه. البته با توجه به اينكه بازي در كرمان برگزار مي شود مسي ها در نيمه نخست مالكيت بيشتري بر توپ و ميدان داشتند. بهترين موقعيت بازي هم توسط ادينيو خلق شد اما شوت او عوض تور دروازه به تيرك عمودي برخورد كرد تا بازي با نتيجه مساوي بدون گل در نيمه اول به پايان برسد. اگر در نيمه دوم روند بازي دو تيم به اين صورت باشد قطعا كار به ضربات پنالتي ميكشد مگر اينكه مربيان در بين نيمه تفكراتشان را تغيير بدهند.

نيمه دوم:

در نيمه دوم بازي با همان روند نيمه اول دنبال شد تا اينكه تراكتورسازي موفق شد روي حركت خوب كريم انصاري فرد به گل برسد. مهاجم اردبيلي تراكتور پاس فوق العاده اي را براي دقيقي فرستاد و اين مهاجم تك گل بازي را به نام خودش ثبت كرد. پس از اين گل مس بر دامنه حملاتش اضافه كرد. انها چند موقعيت خوب را هم به دست اوردند امابي دقتي موجب شد تك تك اين توپ ها خراب شود تا سرانجام تراكتورسازي برنده اين مصاف حساس شود. اين براي سومين بار بود كه در طول چند دهه گذشته تراكتورسازي به فينال رسيده بود . انها دو فينال قبل را به ترتيب به ملوان و بهمن باختند اما امروز اين طلسم برابر مس شكست و تراكتورسازي موفق شد قهرمان جام حذفي شود. حالا در اين سو مس مانده و خطر سقوط به ليگ يك و بدتر از همه انوه از دست دادن يك جام در خانه.

حاشيه:

هواداران تراکتورسازی که تعدادی از آنها بیرون ورزشگاه مانده‌اند با شعار« پشت درهای بسته، آذری جا نداره» به شدت به این مسئله اعتراض کردند. پس از این شعار موسیقی از بلندگوهای ورزشگاه پخش شد ولی با این وجود هواداران تراکتورسازی به اعتراض خود ادامه و علیه مسئولان برگزاری مسابقه شعار دادند.

بهترين بازيكن ميدان:

سعيد دقيقي بازي چندان چشمگيري را انجام نداد. البته در طول بازي هيچ بازيكن شاخص ديگري نبود كه بشود از او به عنوان بهترين بازيكن ميدان ياد كرد. اما به واسطه همان تك گل كه شايد از ان بشود مهمترين گل تاريخ تراكتوسازي تا اين لحظه ياد كرد دقيقي بهترين بازيكن ميدان بود. همان يك گل نام او و توني اوليويرا را در باشگاه تبريزي ها ماندگار كرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.