طعنه قلعه نویی به نکونام:مگر برای استقلال مفت کار کردیم؟/اقایان با کی روش مشورت میکنند با ما نه/به مجیدی گفتم بمان و فقط در بازی های ازادی بازی کن

سایت گل-
بعد از صحبت های نکونام در برنامه نود که باز گو کننده مشکلات عمیق این بازیکن و سرمربی استقلال بود، امروز امیر قلعه نویی مصاحبه بلند بالایی را با ایسنا انجام داد و جواب نکونام را داد. البته او برای نخستین بار اعلام کرد که برا ی جلوگیری از خداحافطی مجیدی چه شرایط مخصوصی را برای او در نظر گرفته بود.

صحبت های نکونام در نود

اجازه بدهید یکسری از مسائل در خانواده درون خود ما بماند و به رسانه‌ها کشیده نشود. من دیشب خواب بودم و برنامه «90» را ندیدم اما امروز سر تمرین درباره این موضوع به جمع بندی خواهیم رسید.با این حال یک چیز را به صورت کلی می‌گویم. کدام مربی عاقل می‌آید و اجازه می‌دهد تیمی که برایش زحمت کشیده و بعد از زوج سازی‌های فراوان به قهرمانی در لیگ برتر و آسیا رسانده به این راحتی از بین برود؟ کدام منطق و عقل سلیم این را می‌گوید؟

ماجرای جدا شدن منتظری

در بیش از 10 مصاحبه تلویزیونی گفتم که نباید منتظری از استقلال برود. منتظری سه بار پیش من آمد و گفت که پیشنهاد دارم. اما من به او گفتم که تصمیم نهایی را باشگاه می‌گیرد و حتی خود من هم زیر مجموعه مدیرعامل به حساب می‌آیم با این حال من مخالفتم را اعلام کرده بودم و نقطه نظراتم را به آقای فتح‌الله‌زاده هم گفته بودم.

شرایط اوکازیون برای مجیدی

مجیدی به همراه آقای بابایی پیش من آمدند. مجیدی گفت که می‌خواهم از فوتبال خداحافظی کنم. به او گفتم این کار را نکن. دلیل تصمیمش را پرسیدم. گفت “خسته‌ام” به او گفتم که ایرادی ندارد، به خاطر این خستگی تو را به بازی‌های شهرستان نمی‌برم و در تهران هم تنها در بازی‌هایی که در ورزشگاه آزادی بازی داریم به تو بازی می‌دهم. صبر کن و در روز بازی برگشت با تراکتورسازی خداحافظی کن. من تا این حد تلاش کردم تا مجیدی از فوتبال خداحافظی نکند. می‌توانید این صحبت‌ها را از آقایی بابایی که در جلسه حضور داشت، بپرسید. او گفت می‌خواهم در اوج خداحافظی کنم و من هم گفتم سه ماه دیرتر شرایط بدی را ایجاد نمی‌کند و اوضاع فرقی نخواهد کرد. می بینید که نظر من درباره خداحافظی فرهاد مجیدی چه بود و سرانجام او چه تصمیمی گرفت. پژمان منتظری را هم که همه دیدند. گفتم نرو و او خیلی راحت بر خلاف حرف من از استقلال جدا شد.

طعنه به جواد

ایشان که بازیکن حرفه‌ای است چرا در روزنامه‌ها درباره پیشنهاداتش حرف می‌زند. او ابتدا در مطبوعات حرف زد و سپس من از طریق آقای فتح‌الله‌زاده متوجه شدم که او پیشنهادهایی دارد. او اصلا به من مربی نگفته که می‌خواهم بروم. نه این که منظورم جواد نکونام باشد، کلی می گویم. بازیکن حاضر است، با مربی ملی‌اش صحبت کند و مشورت بگیرد، اما نمی‌آید با من مربی باشگاهی صحبت کند. تنها فتح‌الله‌زاده به من گفت که برای نکونام پیشنهاد آمده و من هم گفتم می‌نشینیم بررسی می‌کنیم. اینکه توپ را به زمین دیگران بندازیم کار غلطی است. اگر با پیشنهادی که می‌رسد مخالفت کنی، اگر یک روز مشکلی پیش بیاید، بازیکن می‌گوید من که می‌خواستم بروم شما اجازه ندادی. من قلعه‌نویی مخالف خیلی از رفتن‌ها بودم. به مجیدی گفتم که از فوتبال در این شرایط خداحافظی نکن، دو دقیقه مانده به پایان بازی به من گفت که تعویضم کن و دیدم همان لحظه از فوتبال خداحافظی کرد. یا در سه جلسه به منتظری گفتم از استقلال نرو، اما بدون اینکه ما متوجه شویم، دیدیم به قطر رفته. متاسفانه این بازیکنان با آدم صحبت نمی‌کنند و اول در مطبوعات و رسانه‌ها درباره پیشنهادهایشان حرف می‌زنند و بعد چنین حرف‌هایی در می‌آید.

منت نگذار اقا

یک چیز را خیلی کلی می‌خواهم بگویم. من بازیکن یا من مربی حق نداریم سر مردم و سر باشگاه با سابقه‌ای چون استقلال منت بگذاریم. من اگر در استقلال کار کرده‌ام در عوض پولش را هم گرفته‌ام. هم من پولم را گرفته‌ام و هم نکونام. اگر منتی باشد، این مردم و باشگاه هستند که باید سر ما بگذارند. وقتی پیشنهادی به بازیکنی می‌رسد، ما از سه جهت این پیشنهادها را بررسی می‌کنیم و منافع باشگاه، منافع بازیکن و شرایط تیم را می‌سنجیم و بعد از آن با آن پیشنهاد موافقت می‌کنیم یا مخالفت را اعلام و نظرمان را به مدیرعامل باشگاه می‌گوییم. بازیکنی مثل منتظری که این همه اصرار کردیم بماند، از استقلال جدا شد الان هم اگر به نکونام بگوییم نرو اگر خدایی نکرده روزی مشکلی پیش بیاید، می‌گوید من می‌خواستم بروم شما اجازه ندادید. نمی‌دانم این داستان‌ها چیست که در برنامه 90 و رسانه‌ها مطرح می‌کنند.نباید منتی به خاطر کارهایی که انجام داده‌ایم بگذاریم چراکه هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند برای استقلال مجانی بازی کرده است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.