انصاري‌فرد: لقب كهكشاني براي استقلال، قهرماني ليگ هم براي ما

سايت گل – كريم انصاري‌فرد اين روزها با انگيزه زياد در تمرينات پرسپوليس شركت مي‌كند. او آقاي گل ايران است و هواداران پرسپوليس اميدوارند كه كريم گلزني‌هايش را در پرسپوليس هم ادامه دهد. انصاري‌فرد كه امسال پيراهن شماره 9 پرطرفدارترين تيم ايران را برتن خواهد كرد در مورد وضعيت پرسپوليس، شروع ليگ برتر و مسائل مختلف ديگر به سوالات خبرنگار سايت گل پاسخ مي‌دهد.
چرا صبح ديروز با پرسپوليس تمرين نكردي؟
مشكل خاصي نبود. من مشكل گوارشي داشتم و حتي خواستم تمرين كنم ولي دكتر تيم گفت كه بهتر است تمرين نكنم. در اين مورد با مانوئل هم هماهنگ كردم و در نهايت تصميم بر اين گرفته شد كه تمرين نكنم.
فكر مي‌كني مانوئل چقدر از پرسپوليس شناخت پيدا كرده است؟
شناخت نسبي پيدا كرده و تا حدودي با خصوصيات بازيكنان آشنا شده است ولي او براي پياده كردن تفكرات تاكتيكي‌اش نياز به زمان دارد. مانوئل بيشتر از 2 هفته نيست كه در كنار پرسپوليس است و بايد به اين مربي زمان بدهيم تا برنامه‌هايش را اجرا كند.
اين موضوع برايت نگران‌كننده نيست كه پرسپوليس در هفته‌هاي ابتدايي امتياز از دست بدهد؟
مطمئن باشيد اين اتفاق نخواهد افتاد. از همان روز اول دنبال جمع كردن امتياز هستيم و همه بازي‌ها براي ما حكم فينال را دارد. تلاش مي‌كنيم تا گام اول را محكم برداريم و فقط براي گرفتن 3 امتياز به ميدان مي‌رويم.
امسال قرار است در چه پستي بازي كني؟
فوروارد نوك.
محمد قاضي هم در مصاحبه‌اي گفته كه او هم به عنوان فوروارد نوك بازي خواهد كرد. بالاخره چه كسي قرار است در اين پست بازي كند؟
در اين مورد سرمربي تصميم‌گيرنده است.
ولي خودت قبول داري كه خيلي كم پيش مي‌آيد يك تيم از 2 مهاجم نوك استفاده كند؟
شايد مانوئل از 2 مهاجم يا 3 مهاجم استفاده كند. اين بستگي به نظر سرمربي و تاكتيك تيم دارد.
اين روزها تعداد زياد مهاجمان پرسپوليس حسابي سوژه شده است. در اين خصوص چه صحبتي داري؟
به هر حال اين استراتژي باشگاه بود تا پرسپوليس زياد مهاجم داشته باشد. مطمئنا مهاجمان پرسپوليس رقابت سالمي با يكديگر خواهند داشت در ضمن بايد بگويم كه تيم‌هاي ديگر هم شرايط مثلي پرسپوليس دارند و اين فقط ما نيستيم كه زياد مهاجم داريم. اگر دقت كنيد استقلال هم همين شرايط را دارد.
استقلال در روزهاي پاياني فصل نقل و انتقالات خريدهاي خوبي انجام داد و دوباره لقب كهكشاني گرفت. اين شرايط براي شما نگران‌كننده نيست؟
لقب كهكشاني براي استقلال باشد و قهرماني ليگ هم براي ما. ما از همان اول هم نگفتيم كه كهكشاني هستيم و بايد در زمين مسابقه همه چيز را ثابت كنيم.
خيلي‌ها معتقدند پرسپوليس در خط هافبك به اندازه كافي بازيكن ندارد. نظر تو چيست؟
پرسپوليس هافبك‌هاي تاپ ايران را در اختيار دارد. محمد نوري و علي كريمي جزو بهترين‌ها هستند، روبرتو سوسا را داريم و مهرداد پولادي هم مي‌تواند در خط هافبك بازي كند. در ضمن من فكر مي‌كنم باشگاه يك هافبك خارجي را هم به تيم اضافه كند.
از حضور در تيمي مثل پرسپوليس چه احساسي داري؟
همه چيز خوب است و مطمئنا بازي كردن در اين باشگاه بزرگ با ديگر باشگاه‌ها فرق دارد. من اميدوارم امسال نتايج خوبي بگيريم و دل هواداران پرسپوليس را شاد كنيم.
آقاي گل شدن در پرسپوليس خيلي شيرين است نه؟
مطمئنا همين‌طور است. من مهاجم هستم و كارم گلزني است ولي فكري مي‌كنم موفقيت پرسپوليس از همه چيز مهمتر است.
راستي چرا تمرينات پرسپوليس اينقدر حاشيه و تنش دارد؟
من فكر نمي‌كنم اينطور باشد. در بازي با فولاد هم اسماعيل شريفات حركاتي را انجام داد كه با عكس‌العمل هواداران روبه‌رو شد. من معتقدم هواداران پرسپوليس بي‌جهت ناراحت نمي‌شوند.
راستي مي‌گويند مانوئل تاكيد دارد كه شما پاس‌هاي كوتاه بدهيد. درست است؟
بله. او به نوعي مي‌خواهد كه از سبك فوتبال اسپانيا الگوبرداري كنيم و تاكيد مي‌كند كه پاس‌هاي تك ضرب و كوتاه بدهيم.

منبع سایت گل

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.