گزارش روز: چلسی و بدترین شروع مورینیو در لیگ برتر

سایت گل-
“چلسی به دردسر افتاده است” این مهمترین جمله ژوزه مورینیو بعد از شکست 3-2 شب گذشته تیمش مقابل استوک سیتی بود؛ شکستی که بار دیگر تیمش را به رتبه سوم جدول برگرداند و البته ممکن است باعث افزایش فاصله آبی ها با آرسنال به 7 امتیاز شود.

نگاهی به نتایج چلسی در 15 هفته ابتدایی، نشان می دهد که آنها 3 شکست مقابل اورتون، نیوکاسل و استوک سیتی داشتند و دو بار هم با منچستریونایتد و وست بروم به تساوی رسیدند. در واقع این بدترین شروع مورینیو در چلسی بوده است.

در سه فصل کاملی که او در مقطع اول حضورش در استمفوردبریج تجربه کرد، هیچ گاه تا هفته پانزدهم این تعداد امتیاز از دست نداده بودند.

چلسی در فصل 05-2004 در پانزدهم هفته ابتدایی تنها یک بار مقابل منچسترسیتی شکست خورد و سه بار هم با استون ویلا، تاتنهام و بولتون مساوی کرد. آنها در این فصل در نهایت به قهرمانی رسیدند.

آمار فصل بعد آبی ها از این هم بهتر بود. آنها در 15 هفته اول، یک بار به منچستریونایتد باختند و یک تساوی هم با اورتون داشتند. این به معنای از دست دادن تنها 5 امتیاز در 15 دیدار است. چلسی در این فصل هم توانست با پشت سر گذاشتن رقبا، عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

آبی ها در فصل 07-2006 عنوان قهرمانی را به منچستریونایتد واگذار کردند اما باز هم در 15 هفته ابتدایی، عملکرد بهتری از فصل جاری داشتند. دو شکست برابر میدلزبورو و تاتنهام و دو تساوی مقابل منچستریونایتد و استون ویلا، با از دست دادن 10 امتیاز همراه بود که به ناکامی چلسی انجامید.

چلسی تا اینجای فصل 14-2013، 13 امتیاز از دست داده اند و این می تواند زنگ خطری برای آنها باشد. هرچند رقابت قهرمانی در این فصل متوازن تر شده و همه تیم ها امتیاز از دست می دهند، اما مورینیو می داند که اگر تیمش بخواهد حتی به تیمی مانند استوک امتیاز بدهد، آنگاه نباید امید چندانی به قهرمانی داشته باشد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.