بررسی آماری عملکرد تاتا در 100 روز: تغییرات ملموس

سایت گل-
روزهای حضور تاتا مارتینو بر روی نیمکت بارسا شنبه سه رقمی شد. آماری که او در طول این مدت به دست آورده قابل توجه اند.

مربی آرژانتینی تا بدین جای فصل 14-2013 در 17 دیدار رسمی هدایت آبی اناری ها را بر عهده داشته که حاصل آن 13 پیروزی و 4 تساوی بوده است. این یعنی تاکنون شکستی در کارنامه سرمربی جدید بارسلونا ثبت نشده است. از بین تساوی ها نیز، دو تساوی شاگردان تاتا مربوط به دیدار سوپرکاپ اسپانیاست که باعث شد این جام به کاتالان ها برسد تا او خیلی برای تصاحب جام با تیم جدیدش منتظر نماند.

همچنین بارسای او با 41 گل زده در مجموع دیدارهای رسمی، میانگین 2.4 گل در هر دیدار را به ثبت رسانده است. 34 گل زده مردان تاتا مارتینو موجب شده تا آنها در پایان هفته دوازهم لالیگا عنوان برترین خط حمله لیگا را نیز در اختیار داشته باشند، همان طور که بهترین خط دفاعی این لیگ نیز با 7 گل خورده از آن صدرنشین فعلی اسپانیاست.

او با تقویت عملکرد دفاعی آبی اناری ها و ایجاد تغییرات لازم کاری کرده که بارسلونا در 10 دیدار این فصل دروازه تیمش را بسته نگه دارد. البته درخشش ویکتور والدس درون دروازه در بوجود آمدن چنین آماری بسیار پر رنگ است. آنها در سه دیدار لیگ قهرمانان این فصل تنها یک گل دریافت کرده اند و این خود گواهی است بر این مدعا که جراردو مارتینو، که به زودی 51 ساله خواهد شد توانسته تاثیرات مثبتی در یک سوم دفاعی بارسلونا ایجاد نماید، بدون آنکه بازیکنی را برای این منظور خریداری کرده باشد. با این توضیح که خط دفاعی بارسا همان جایی است که نقطه ضعف و مشکل اصلی قهرمان لالیگا در فصل گذشته به حساب می آمد.

سرمربی سابق نیوولز اولدبویز از همان ابتدا بر استفاده از سیستم چرخشی برای بازی گرفتن از بازیکنانش تاکید داشت و با رعایت همین اصل در 100 روز گذشته از 21 بازیکن در ترکیب خود استفاده کرده است. ویکتور والدس تنها بازیکنی است که در تمام بازی ها و تمام دقایق برای بارسا در فصل جاری به میدان رفته است. پس از شماره یک بارسلونا، جرارد پیکه با 1331 دقیقه حضور در میدان (نزدیک به 15 مسابقه) بیشترین دقایق حضور را در میان بازیکنان تیم تاتا از آن خود کرده است.

جراردو تاتا مارتینو در 100 روز اول حضورش به عنوان سرمربی بارسلونا آمار درخشانی به جای گذاشته است اما باید منتظر ماند و دید این شروع عالی چه پایانی برای او و بارسلونا در پی خواهد داشت.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.