استقلال یک-تراکتور 4؛ کریم و کریمی بلای جان استقلال

سایت گل-

استقلال خوزستان یک – تراکتورسازی 4

گل ها: میلاد میداودی (44) کریم انصاری فرد (8 و 84 و 88) و حبیب گردانی (43)

هفته چهاردهم لیگ برتر- ورزشگاه تختی اهواز

یکشنبه 5 آبان 1392 – ساعت 15:30

داور: جمشید دانش مهر

اخطار: علاء خلف زاده و ایمان مبعلی (استقلال) فرشاد احمدزاده، میلاد فخرالدینی، مرتضی اسدی و مهدی کیانی (تراکتورسازی)

تماشاگر: بیش از 5 هزار نفر

استقلال خوزستان: پرویز کریمی، عبدالهادی خنیفر، سهراب بختیاری زاده، رامتین سلیمان زاده، سید علاء خلف زاده، ادریسا ترائوره، شاهرخ شمس (37- احسان علوان زاده)، ایمان مبعلی، مهدی خیری (79- علی بیگدلی)، محمد معاوی (72- ابراهیم صالحی) و میلاد میداودی.

سرمربی: عبدالله ویسی

تراکتورسازی تبریز: حامد لک، میلاد فخرالدینی، مرتضی اسدی، محمد نصرتی، حبیب گردانی، مهدی کیانی، مهدی کریمیان (87- فرشید طالبی)، میثم بائو (82- علی کریمی)، فرشاد احمدزاده (65- محمد ابراهیمی)، سعید دقیقی و کریم انصاری فرد.

سرمربی: مجید جلالی

نیمه اول: بعد از شروع تهاجمی استقلال و خلق دو موقعیت گلزنی روی دروازه تراکتورسازی، تیم مهمان در اولین ضدحمله به گل رسید. تراکتورسازی در طول نیمه نخست به استفاده از فضاهای موجود در قلب دفاع استقلال چشم داشت و چند موقعیت گلزنی خلق کرد اما خروج های پرویز کریمی دروازه بان میزبان و پوشش خوب وی در چند نوبت مانع از به ثمر رسیدن ضربات انصاری فرد و بائو شد. در سوی مقابل، پاس های اشتباه پرتعداد در میانه میدان استقلال باعث می شد تا توپ کمتر به مهاجمان این تیم برسد و در نهایت، ویسی مجبور شد در نیمه اول دست به تغییر در خط میانی بزند.

دو دقیقه پایانی نیمه نخست، پایانی تماشایی برای این 45 دقیقه جذاب بود و دروازه های هر دو تیم روی پاشنه چرخید تا تراکتورسازی با پیروزی به رختکن برود و استقلالی ها با گل میداودی، به نیمه دوم امیدوار باشند.

نیمه دوم: تراکتورسازی که در نیمه نخست به خواسته اش رسیده بود، با تجمع در زمین خودی و دوندگی زیاد در میانه میدان، بازی را از سرعت انداخته و به آبی پوشان اجازه نمی داد صاحب فرصت های گلزنی شوند. عبدالله ویسی در ادامه با دو تعویض تهاجمی سعی داشت راهی برای نفوذ به دفاع فشرده قرمزپوشان پیدا کند. در سوی مقابل، مجید جلالی بعد از تحمل فشار استقلالی ها، برگ برنده تیمش را رو کرد. علی کریمی به میدان آمد و با توپسازی های عالی، شروع کننده حملات منجر به دو گل تیمش در دقایق پایانی شد تا تراکتورسازی با پیروزی چهار بر یک در اهواز، بهترین پیروزی فصل را جشن بگیرد.

شرح گل ها:

0-1 (تراکتور): ایمان مبعلی در نیمه زمین خودی به اشتباه توپ را به فرشاد احمدزاده بازیکن حریف سپرد تا پاس عمقی احمدزاده و ضربه نهایی انصاری فرد در حالت تک به تک، گل تراکتورسازی را رقم بزند.

0-2 (تراکتور): حبیب گردانی با استفاده از ریباند شوت ناقص دقیقی، گل دوم تراکتورسازی را با ضربه ای زمینی از درون محوطه جریمه به ثمر رساند. گردانی آغاز کننده این حمله منجر به گل بود.

1-2 (استقلال): میلاد میداودی با کنترل توپ ارسالی مهدی خیری در بین دو مدافع میانی تراکتورسازی و ضربه ای دقیق به زاویه سمت راست دروازه قرمزپوشان، امید را به اردوی استقلال برگرداند.

1-3 (تراکتورسازی): ارسال محمد ابراهیمی بازیکن تعویضی تراکتور بعد از دریافت توپ از کریمی، با ضربه سر کریم انصاری فرد، پیروزی تراکتورسازی را تضمین کرد.

1-4 (تراکتورسازی): علی کریمی توپ را از علوان زاده بازیکن جوان استقلال ربود و با پاس در عمق به انصاری فرد فرصت داد تا بعد از یک استارت سریع و تماشایی، چهارمین گل تراکتورسازی را به ثمر برساند.

بازیکن برتر:

کریم انصاری فرد ستاره بی چون و چرای میدان بود که سه گل به ثمر رساند و روز درخشانی را سپری کرد. انصاری فرد با این هت تریک به صدر جدول گلزنان صعود کرد.

اتفاقات مسابقه:

1) قضاوت جمشید دانش مهر در نیمه نخست با اعتراض شدید بازیکنان و هواداران استقلال خوزستان همراه بود.

2) حدود 50 نفر از هواداران تراکتورسازی با در دست داشتن پلاکارد خیرمقدم به اعضای این تیم، قرمزپوشان را تشویق می کردند.

3) علی کریمی در دقیقه 82 به میدان آمد و در همان دقایق اندک، پایه گذار دو گل دیگر برای قرمزپوشان شد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.