پرسپولیس دو – داماش صفر: صعود به رده دوم جدول / آفرین بچه ها ، آفرین!

سایت گل –
آدینه بیست و ششم مهرماه نود و دو – ساعت: 18:00

پرسپولیس 2 ( امین متوسل زاده(گل به خودی دقیقه 45)، حمیدرضا علی عسگری دقیقه 83)

لیگ برتر ، جام خلیج پارس ، دوره سیزدهم ، هفته سیزدهم.

ورزشگاه بزرگ آزادی – تماشاگر: بیست هزار نفر

داور: شاهین حاج بابایی – کمکها: رضا سخندان ، مهدی الوندی

کارت زرد: محمد مختاری دقیقه 28، محمد آبشک دقیقه 92 (داماش) – مهرداد کفشگری دقیقه 32 (پرسپولیس)

کارت قرمز: مهرداد کفشگری دقیقه 75 (پرسپولیس)- محمد مختاری از دقیقه 82 (داماش)

پرسپولیس:

نیلسون کوریا، جلال حسینی، علی رضا نورمحمدی، میثم حسینی، مهرداد کفشگری، حمیدرضا علی عسگر، محمد نوری، پیام صادقیان( از دقیقه 68 امید عالیشاه) ، مهدی سید صالحی( از دقیقه 91 محمدرضا خلعتبری)، هادی نوروزی( از دقیقه 77 قاسم دهنوی)، رضا حقیقی.

سرمربی: علی دایی.

داماش:

میلاد فراهانی، ابوذر رحیمی، محمد مختاری، علی رضا نظیف کار، هادی محمدی( از دقیقه 75 رضا کاردوست)، ابوالفضل حاجی زده، سعید قدمی( از دقیقه 62 رسول سروش نیا)، محمد آبشک، محمدرضا مهدوی، روح الله سیف الهی، امین متوسل زده( از دقیقه 55 مسعود حسن زاده).

سرمربی: افشین ناظمی.

شرح بازی:

مسابقه پرسپولیس با داماش در این چند سال همیشه جذاب و پر حاشیه از کار در آمده است. مسابقه ای که در لیگ ایران همیشه یک اتفاق خاص را در بر خواهد داشت. از آن انگشت های کذایی بگیرید تا نیمه تمام گذاشتن بازی توسط داور. دو تیم پنجم و یازدهم جدول در حالی مقابل هم صف آرایی کردند که هر کدام از دو تیم در صورت برد می توانست تا آن بالاهای جدول صعود کند. پرسپولیس با کسب سه امتیاز نفس به نفس فولاد تا مقام دومی بالا می رفت و داماش هم در صورت برد می توانست برای نخستین بار به رتبه ششمی دست پیدا کند. تساوی اتفاق بدی برای پرسپولیس بود که فقط یک رتبه این تیم را بالا می برد و داماش را دو پله.

نیمه نخست:

بازی توسط طرفین بسیار آرام و اغلب در میانه های میدان آغاز شد. توپ تا دقایق بیست بازی بیشتر در میانه زمین سرگردان بود و مهمترین کار بازیکنان دو تیم نواختن ضربات توپ از پشت محوطه جریمه بود.اما بعد از رسیدن بازی به میانه نیمه نخست پرسپولیس یک خیمه سنگین روی دروازه داماش برپا کرد که در این دقایق یک گل هم پرسپولیس به وسیله سید صالحی به ثمر رساند که توسط داور آفساید اعلام شد. فشار پرسپولیس در نهایت در واپسین دقایق نیمه نخست جواب داد و این تیم توانست به وسیله مدافع انزلی چی خود گل برتری را به ثمر برساند.

نیمه دوم:

رشتی ها نیمه دوم را بهتر از پرسپولیس آغاز کردند تا بلکه بتوانند جبران مافات کنند. در همان دقایق ابتدایی این نیمه داماش چند موقعیت مناسب روی دروازه پرسپولیس داشت که نتوانست از آنها بهره ببرد. حملات دو تیم از اواسط نیمه دوم بسیار کم زهردارتر صورت گرفت. پس از اخراج کفشگری این پرسپولیسی ها بودند که برخلاف تصور توانستند بازی بهتری از خود نشان دهند تا با زدن گل دوم خود آب سرد را بر پیکر بازیکنان داماش بریزند. در نهایت این قرمزهای پایتخت بودند تا با برتری بر داماش در روزی که رشتی ها اصلا در حد و قواره های بازی های پیشین شان نبود به برتری برسند و خود را به رده دوم جدول برسانند.

دقایق حساس:

دقیقه 12: شوت سنگین و مواج مهرداد کفشگری از پشت محوطه جریمه را فراهانی به سختی مشت کرد و از توپ ریباندی مهاجمان پرسپولیس نتوانستند استفاده نمایند.

دقیقه 31: توپ سرگردانی که داخل محوطه جریمه از روی پای محمد مختاری هم گذشت زیر پای کفشگری رسید و او با یک شوت سرکش توپ را پس از برخورد به مدافعان داماش راهی کرنر کرد. این بهترین فرصت پرسپولیس برای رسیدن به گل بود.

دقیقه 50: ضربه سر امین متوسل زاده از روی خط شش قدم در حالی که هیچ مدافعی پیش رویش نبود از کنار دروازه پرسپولیس به خارج رفت.

دقیقه 56: سانتر سیف الهی داخل محوطه جریمه به نظیف کار رسید، ضربه سر او با فاصله کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

شرح گلها:

پرسپولیس 1-0 داماش: در پی خطایی که محمد مختاری در گوشه بیرونی محوطه جریمه روی هادی نوروزی انجام داد، داور یک ضربه آزاد اعلام کرد. ضربه کاشته را کفشگری نواخت و جلال حسینی در حالی که از کمند سه مدافع مستقیمش گریخته بود توانست با یک ضربه سر پس از برخورد به پای متوسل زاده گل برتری را به ثمر برساند.

پرسپولیس 2-0 داماش: بازهم گل و بازهم ضربه ایستگاهی این بار بر اثر خطای منجر به اخراج محمد مختاری. ضربه ایستگاهی را به زیبایی هر چه تمام تر حمیرضا علی عسگری به صورت مستقیم وارد دروازه داماش کرد.

بهترین بازیکن:

رضا حقیقی، بازیکنی که امروز در همه جای زمین حاضر بود و در روند رو به جلوی پرسپولیس نقش پر رنگی داشت.

اتفاق های ویژه:

1) اعتراض های دایی که در فوتبال ما یک اپیدمی بود حالا رنگ و روی حق به جانب تری هم به خود گرفته است. پس از اینکه داور در نیمه اول به درستی گل سید صالحی را آفساید اعلام کرد فریادهای دایی بالاتر هم رفت و پس از اینکه داور چهارم از او خواست تا آرامشش را حفظ کند با عصبانیت به او گفت: تو برو بشین اونجا بابا! در ادامه ادایی داد خواست خود را به هادی دزفولی ناظر بازی می برد! اعتراض های دایی ظاهرا خیلی هم بی تاثیر نیست!

2) تماشاگران پرسپولیس در اعتراض به عدم اعلام خطای هند محمد مختاری در دقایق بعد از آن هرجا داماشی ها صاحب توپ می شدند فریاد می زدند: پنالتی ، پنالتی!

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.