یادداشت: آیا رئال برای آزمون نوکمپ آماده است؟

سایت گل –
این بار دیگر جنجال داوری در کار نبود. گل پیروزی‌بخش دقیقه آخر رئال مادرید در الچه با کمک سزار مونیس فرناندس، داور مسابقه به دست آمده بود. او پنالتی بسیار بحث‌برانگیزی را در دقیقه 96 اعلام کرد. اما این بار بیشتر مبارزه و فرار مادرید از شکست بود که آنها را به گلی دیرهنگام در دقیقه 94 رساند تا پیروز شوند.

تیم کارلو آنچلوتی در اکثر دقایق بازی تحت تاثیر حریف بود. آنها دو بار مقابل تیم سخت‌کوش و باروحیه لوانته عقب افتادند. اما مانند فصل گذشته شد و آلوارو موراتا در دقیقه 90 بازی را مساوی کرد. سپس کریستیانو رونالدو با شوتی که به بازیکنان حریف برخورد کرد در دقیقه 94 گل زد.

امیدهای رئال برای فتح لالیگا داشت به‌سرعت رنگ می‌باخت که رونالدو امید سفیدپوشان را نجات داد و اشتباهات آنچلوتی را جبران کرد. اما نمی‌توان خطاهای بزرگ رئال مادرید در بازی با لوانته را نادیده گرفت. مارکا نمایش مادرید را «هولناک» توصیف کرد و نوشت که تیم با آن روحیه‌ای که همیشه نشان می‌داد بازی نکرد: «رونالدو و موراتا مادرید را از بخش مراقبت‌های ویژه درآوردند!»

این گل معنای بسیاری برای بازیکنان مادرید داشت. رونالدو پیراهنش را درآورد و کارت زرد گرفت؛ البته او عین خیالش هم نبود. دیه‌گو لوپس هم از دروازه خارج شد و به سمت بازیکنان دوید تا با آنها جشن بگیرد. آنچلوتی هم روی نیمکت چهره‌ای پر از آسایش یافت.

این مربی گفت: «پیروزی بسیار مهم بود چون بازی بسیار دشواری داشتیم. ما هرگز تسلیم نشدیم، اما دو گل را به آنها دادیم و باید تمرکزمان را بهتر کنیم چون این اتفاقات کار را برای ما پیچیده می‌کند. اما زمانی که تیم ما بازی می‌کند می‌تواند در پنج دقیقه پیروز شود.»

اما مادرید در طول فصل در خانه حریفان مشکل داشته. برد ضعیف یک بر صفر در خانه گرانادا در اولین بازی فصل همراه شد با تساوی دو بر دو در خانه ویارئال که البته رئال ممکن بود خیلی راحت در این مسابقه شکست بخورد. سپس پیروزی بسیار جنجالی دو بر یک در خانه الچه از راه رسید و اکنون آنها دوباره در لحظات پایانی برد را کسب کردند.

البته نتایج به خودی خود بد نبوده‌اند، اما آن‌چه مایه نگرانی است نحوه عملکرد بازیکنان است. مادرید شنبه بازی را ضعیف آغاز کرد و هرچند به‌تدریج بهتر شد، اما لوانته با گل اول ابتکار عمل را در دست گرفت و پس از آن که سرخیو راموس گل بابا را جواب داد این تیم دوباره گل زد.

در نیمه اول به نظر می‌سید بازیکنان تکنیکی‌تر مادرید کلید باز کردن قفل دفاع لوانته را در دست دارند، اما آنچلوتی باز هم ایسکو، بازیکن تاثیرگذارش را بیرون آورد و کریم بنزما را در میدان نگاه داشت. البته هر سه تعویض آنچلوتی موثر بودند؛ موراتا گل تساوی را زد، جسه (که بعدتر جانشین بنزما شد) روی آن گل اثر گذاشت و مارسلو با حملاتش نفوذی‌اش از سمت چپ جریان بازی را عوض کرد.

اما هنوز الگوی مشخصی بر بازی مادرید حکم‌فرما نیست. مادرید مقابل تیمی که عقب بازی می‌کند باید بازی خود را تولید کند. آنها اما قادر به چنین کاری نیستند. ژابی آلونسو هم که هنوز نمی‌تواند بازی کند تا استحکام و خلاقیت خود را به خط میانی رئال برگرداند.

این بار هم رونالدو قهرمان تیم شد. این بازیکن پرتغالی در 10 بازی اول رئال در تمامی رقابت‌های این فصل 12 گل زده (که این آمار برابر است با بهترین فصل او، یعنی فصل پیش، هرچند که او این بار به جای 2 پنالتی 4 پنالتی زده). رونالدو در سال 2013 برای کشور و باشگاهش 50 گل به ثمر رسانده. اما نتایج مهم‌تر است. مادرید پنج امتیاز با بارسا فاصله دارد و هشت هفته از لالیگا گذشته. دیدار کلاسیکو در نوکمپ هم در ماه اکتبر برگزار می‌شود.

آن سفر به پایتخت کاتالان‌ها بزرگ‌ترین آزمون رئال در این فصل خواهد بود. اگر آنها همچنان خارج از خانه مشکل داشته باشند بعید است تیم آنچلوتی بتواند از این آزمون به سلامت عبور کند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.