استقلال 1-2 سپاهان:مشت فغانی بر صورت استقلال /جباری 6 امتیازی شد

سایت گل-
هفته دوم رقابتهای لیگ برتر ، دورسیزدهم
ورزشگاه : آزادی
تماشاگر :60000نفر
داور : علیرضا فغانی
کمک داوران :
حسن کامرانی فر ، رضا سخندان
اخطار :محمد غلامی (36)(امید ابراهیمی (50)سپاهان فرهاد مجیدی (45)سیاوش اکبر پور (59)امیر حسین صادقی 66)استقلال
اخراج :
گلها : آرش افشین (2)هادی عقیلی (55) سپاهان امیر حسین صادقی (77) استقلال
استقلال
سید مهدی رحمتی ، امیر حسین صادقی ، پژمان منتظری ، حنیف عمران زاده (محمد مهدی نظری 70)، خسرو حیدری ، آندارنیک تیموریان ، پژمان نوری ، جواد نکونام ، سیاوش اکبرپور، فرهاد مجیدی(فردین عابدینی 60) ، محمد قاضی
سرمربی
امیر قلعه نویی
سپاهان
رحمان احمدی ، هادی عقیلی ، شجاع خلیل زاده ، علی حمودی ، احسان حاج صفی ، مجتبی جباری ، امید ابراهیمی ، حسین پاپی (محسن ایران نژاد68)، آروین بولکو ،آرش افشین (جالوویچ 81)، محمد غلامی(امین جهان عالیان67)
سرمربی
زلاتکو کرانچار

شرح بازی
مسابقه شطرنج گونه قلعه نویی وکرانچار
استقلال قهرمان لیگ برتر و سپاهان قهرمان جام حذفی در هفته دوم رقابتهای لیگ برتر در استادیوم آزادی در قالب مسابقه ای حساس و جذاب در شرایطی برابر همدیگر صف آرایی می کنند که آنچه بیش از پیش حساسیتهای این دیدار را تحت الشعاع خود قرار داده شماره 8 سابق ابی پوشان است که اینبار می بایستی با لباس زرد سپاهان برابر تیم سابق خود جولان دهد .ترکیب اولیه دو تیم حکایت از این نکته دارد که مربیان مدعی استقلال و سپاهان به هیچ وجهی دوست ندارند در انتها بازنده لقب بگیرند .
نیمه اول
آبی پوشان پایتخت وقتی با سوت داور مسابقه با حمایت تماشاگران حاضر در ورزشگاه ازادی توپ لا به جریان انداختند این زرد پوشان دیار نصف جهان بودند که مرموزانه خود را تا جلوی دروازه رحمتی رساندند . در لحظات اولیه مسابقه احسان حاج صفی با یک توپ ربایی زیبا از خسرو حیدری توانست آرش افشین مهاجم تکنیکی زردپوشان را در موقیعت آیده آل گلزنی قرار دهد که افشین هم این پاس را نیک دانست وبا یک بغل پای عالی گل اول را به نفع تیم سپاهان رقم زد . این شوک ناگهانی سبب شد تا شاگردان قلعه نویی بخوبی دست وپای خود را جمع وجور کنند .آبی پوشان که بخوبی غیبت ساموئل رااحساس می کردند با استفاده از توپهای بلند وقطریسعی داشتند فرهاد مجیدی گریز پا را در پشت سر مدافعان سپاهان صاحب موقعیت کنند که بازیخوانی شجاع خلیل زاده بطور متوالی مانع از این کار می شد . در انسو زلاتکو کرانچار با تاکید براین نکته که علی حمودی به هیچ وجهی اجازه نفوذ از سمت راست را نخواهد داشت روزنه نفوذ استقلالی ها را در این منطقه تا حدوی کور کرده بود اما در جناح چپ تیم سپاهان احسان حاج صفی بطور متوالی در اکثر حملات تیمش شرکت می کرد.استقلای ها بر روی ضربات ایستگاهی آندو تیموریان هم حساب ویژه ای باز کرده بودند که دوسه مرتبه ای خطرساز شدند که یکبار تیر افقی دروازه و در دو مورد دیگر نوک انگشتان رحمان احمدی مانع از فروپاشی دروازه سپاهان شد . در دقایق انتهایی مسابقه نیز زردها با حربه ضد حمله دوباره چشم به دروازه مهدی رحمتی دوختند که در یکی از این ضد حملات شوت کاشته امید ابراهیمی زوزه کشان به تیر دروازه استقلال برخورد کرد . مسابقه جذاب و شطرنج گونه دو تیم مدعی استقلال وسپاهان در وقت اول بسود زردهای اصفهان با تک گل
ارش افشین به پایان رسید
نیمه دوم
قهرمان لیگ برتر برای جبران تک گل خورده در نیمه اول با آزاد کردن خسرو حیدری از سمت راست حملات پر دامنه ای را روی دروازه تیم سپاهان آغاز کردند که مجتبی جباری در میانه زمین تیم سپاهان با دیدی باز توپ را در سمت چپ به افشین سپرد .ارش افشین با چند قدم پیشروی در داخل محوطه جریمه استقلال وقتی پاس عرضی خود را فرستاد علیرضا فغانی انرا پنالتی تشخیص داد که هادی عقیلی انرا تبدیل به گل دوم سپاهان نمود . امیر قلعه نویی برای فرار از این شکست خانگی حنیف عمران زاده مدافع بلند قامت خود را به خط حمله فرستاد تا از روی ضربات بلند به گل برسند که حنیف هم نتوانست کاری انجام دهد وبه اتفاق فرهاد مجیدی زمین بازی را ترک کردند . در انسو مرد کروات تبار وفکور سپاهانی ها با فرا خواندن امین جهان عالیان پر انرژی به بازی سعی کرد تا از دو گل خورده خود بطور جدی حفاظت کنند . اما آبی پوشان برای فرار از شکست خانگی دست از حملات خود نکشیدند که با استفاده از ضربات ازاد زهر دار آند تیموریان توانستند با ضربه سر امیر حسین صادقی یکی از گلهای خورده را جبران کنند . پسران آبی پوش با محمد مهدی نظری نیز می توانستند در دقایق پایانی به گل تساوی برسند که اینبار بخت با استقلای ها یار نبود و تیم سپاهان در هفته دوم لیگ سیزدهم توانست صاحب دومین سه امتیاز لیگ شود .

شرح گلها
1-0 سپاهان اشتباه فاحش خسرو حیدری در کنج محوطه تیم استقلال سبب شد تا حاج صفی با یک توپگیری عالی آرش افشین را در موقعیتی عالی قرار دهد که افشین با بغل پای فنی دروازه رحمتی را فرو ریخت .
2-0 سپاهان پاس جباری در جناح چپ وقتی به آرش افشین رسید وی با یک استارت خود را به محوطه جریمه استقلال رساند که پاس عرضی وی با برخورد به دست مدافع استقلال پنالتی شدکه هادی عقیلی انرا درون دروازه رحمتی جای داد .
2-1 استقلال وقتی اند تیموریان دوباره توپ را به تیر دروازه سپاهان زد در ریباند امیر حسین صادقی با یکی ضربه سر توانست یکی از گلهای خورده را جبران کند .

دقایق کلیدی
18- ضربه کاشته بلند اندو تیموریان در دهانه دروازه سپاهان با نوک انگشتان رحمان احمدی به کرنر رفت
10 -ارسال کرنر آبی پوشان از جناح راست با ضربه سر محمد قاضی به شکل خطرناکی به بیرون رفت .
22- پاس زیبای خسرو حیدری در پشت محوطه جریمه سپاهان با شوت پای راست قاضی به تیر افقی دروازه رحمان احمدی برخورد کرد .
27- پاس پشت پای محمد قاضی با شوت بی دقت آندوتیموریان فضای بالای دروازه سپاهان راشکافت .
38- بازهم ضربه خطای کاشته را آندو تیموریان روی دروازه سپاهان ارسال کرد که با نوک انگشتان رحمان احمدی به کرنر رفت .
45- ضربه خطای کاشته امید ابراهیمی زوزه کشان به تیر افقی دروازه استقلال برخورد کرد
60- پاس سیاوش اکبر پور با شوت پای چپ محمد قاضی به شکل خیلی خطرناکی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت .
61- ارسال پای چپ محمد قاضی با تاثیر گذاری کف دست رحمان احمدی همراه شد که توپ ریباند را سیاوش اکبرپور تقدیم به دروازه بان سپاهان کرد .
68- ضربه سر سیاوش اکبر پور از بالای دروازه رحمان احمدی به بیرون رفت تا آه از نهاد تماشاگران استقلال برخیزد .
بهترین بازیکن
آرش افشین با تکنیک نابش و زدن گل اول مسابقه به نفع طلایی پوشان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد ، هرچند نمی توان از دستان چسبناک رحمان احمدی در درون دروازه زردها نیز هم نامی نبرد .
اتفاق ویژه
هر چند مجتبی جباری با رخصت از کادر فنی آبی پوشان تا حدود زیادی توانست هجو و هجمه تماشاگران متعصب و دو انیشه استقلای حاضر در ورزشگاه را بکاهد ما در انسو مزدک میرزایی با دامن زدن به اتفاقات جباری ومدیر عامل استقلال به نوعی اتیش بیار معرکه شده بود تا جایی که در بعضی اوقات گفتن مسایل حاشیه ای را بر نکات فنی مسابقه بیشتر ترجیح می داد .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.