مورینیو: حالا من پدرخوانده لیگ برتر هستم

سایت گل-
ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی، معتقد است که با بازنشستگی فرگوسن، اکنون می توان عنوان پدر خوانده لیگ برتر را به او دارد.

زمانی که مورینیو در سال 2004 به چلسی رفت، در لیگ برتر مربیانی مانند استیو مک لارن، استیو بروس، مارک هیوز و برایان رابسون کار می کردند که همگی از شاگردان و کمک های فرگوسن بودند.

اما او اکنون در این رقابت ها باید با مربیانی مانند برندان راجرز، استیو کلارک و آندره ویلاس بواس روبرو شود که زمانی زیر نظر خودش کار می کردند.

آقای خاص به خبرنگاران گفت:” من در حال تبدیل شدن به پدر خوانده هستم. فرگی که همه او را به چشم پدر می دیدند و به او احترام می گذاشتند و تحسینش می کردند، از لیگ برتر رفته و برای من هم شرایط تغییر کرده است.

با رفتن او، حالا من به یکی از باتجربه ترین مربیان لیگ برتر تبدیل شده ام. من تنها مربی ای هستم که در لیگ قهرمانان به موفقیت رسیده و همه جام های جزیره را نیز فتح کرده است. به همین دلیل شاید کمی مسئولیتم بیشتر باشد. شاید باید از همه نظر الگویی برای بقیه باشم.”

او همچنین در مورد فرناندو تورس گفت:” من کیفیت بالای او را می شناسم. اینکه تلاش می کند تا بهترین بازی ها را برای تیم به نمایش بگذارد. او یک تمام کننده است و وقتی بهترین عملکرد را دارد که بتواند در فضاها حرکت کند.

وقتی مدافع حریف خیلی نزدیک او باشد، تورس دچار مشکل می شود. او وقتی که فضا داشته باشد، بهتر کار می کند؛ نسبت به وقتی که توپ را در اختیار داشته باشد. وقتی چلسی با این فلسفه بازی کند، او می تواند به اوج برگردد.

وقتی در مقابل تیمی بازی کنیم که او فضای حرکتی کمی داشته باشد، به مشکل می خورد.”

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.