گزارش روز: بارسا محبوبترین تیم اسپانیاست و رئال منفورترین درمیان هواداران

سایت گل –
طبق گزارش منتشره در وب سایت آ.اس بارسلونا همچنان محبوب ترین تیم اسپانیاست و مطابق سالهای اخیر همچنان شاهد کاسته شدن از میزان محبوبیت رئال مادرید در سال های اخیر هستیم.

اینها جمع بندی نظرسنجی به عمل آمده توسط کمپانی ایکرفل، کارشناس آ.اس در ورزشگاه های 20 تیم حاضر در دسته یک لیگ اسپانیا( لالیگا) و 20 تیم حاضر در دسته دوم است. رئال مادرید درکاهش میزان محبوبیت، 15 امتیاز بیشتر از بارسا دارد و این عدد نسبت به اکتر سال 2011، 11 تا افزایش یافته.

درجریان نظرسنجی این شرکت کارشناسی ، از شرکت کنندگان خواسته می شد تا سه تیم محبوبشان( به جز تیم اصلی ای که از آن طرفداری می کنند ) و سه تیم منفورشان را بنویسند. 41% ازشرکت کنندگان نام بارسلونا را در لیست تیم محبوبشان نوشتند و تنها 34% نام رئال را در این لیست قرار دادند. این هفت درصد فاصله درنظرسنجی سال 2011 نیز دیده می شد. اتلتیکو مادریدهم نام تیمی بود که 21% نظرسنجی ها دیده می شد و در رده های بعدی نام تیمهای اتلتیک بیلبائو (18%) و رئال بتیس (14%) دیده می شد. والنسیا هم با 13% دررده ششم قرار گرفت.

حالا اگر نگاهی به لیست تیم های منفور بیندازیم، نام باشگاه رئال مادرید در 55% از فرم های پرشده توسط هواداران (در جمع 3تیم منفورشان) به چشم می خورد (رئال در سال 2011 در 51% از فرم های پرشده به چشم می خورد) . 40% از شرکت کنندگان دراین نظر سنجی نام بارسلونا را در جمع تیم های منفورشان نوشتند( آماری مشابه با سال 2011) و اتلتیکو مادرید برای 27% از شرکت کنندگان دراین نظرسنجی وسویا برای 26% جزو تیم های منفور هستند

بارسلونا دومین تیم محبوب برای هواداران 8 تیم حاضر در لالیگاست و هواداران 5 باشگاه دسته دومی هم بارسلونا را به عنوان دومین تیم محبوبشان می شناسند.

از سوی دیگر اکثرهواداران رئال مادرید (حاضر درسانتیاگو برنابئو) طرفدار تیم های اسپانیول، ختافه، گرانادا، مالاگا،رایو وایه کانو وسلتاویگو هستند و بیشترین نفرتشان از تیم های اتلتیکومادرید، بارسلونا، اتلتیک بیلبائو، مایورکا، اوساسونا، والنسیا، وایادولید و ساراگوساست

هواداران بارسلونا(حاضر در ورزشگاه نوکمپ) نام رئال مادرید را به عنوان منفورترین تیم (با93% آرا) معرفی کرده اند .این درحال یاست که درسالهای گذشته میزان این نفرت 88% بود که با روی کار آمدن مورینیو این درصد افزایش یافته

دراین نظرسنجی به عمل آمده، ایکرفل نظر 2970 هوادار حاضر در ورزشگاه ها را جویا شده است.درهر ورزشگاه 70 نفر پاسخگوی این سوالات شده اند و در برنابئو این نظرسنجی درمیان 100 نفر به عمل آمده.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.