مارادونا: هنوز هم عاشق ناپولي هستم

ديگو آرماندو مارادونا، سرمربي الوصل امارات در آستانه بيست و پنجمين سالگرد کسب اولين جام قهرماني ناپولي در رقابتهاي سري آ، از عشق و علاقه اش به اين تيم گفته است.

ستاره سابق تيم ملي آرژآنتين در سال 1987 به ناپولي کمک کرد تا به اولين قهرماني اش در سري آ دست يابد و درصحبتهايي اعلام کرده که انگار اين جشنهاي قهرماني همين ديروز برگزار شده

مارادونا در صحبتهايي به ايل ماتينو گفت:« من هنوز عاشق ناپل و پيراهن ناپولي هستم و براي تمام هواداران اين تيم اميدوارم که بتوانند به زودي قهرماني ديگري را جشن بگيرند.انگار همين ديروز بود که قهرماني مان درسال 1987 را جشن گرفتيم. احساسات تک و ويژه اي بود و قلب من الان هم در ناپل و در تک تک گوشه هاي شهر است. من به ندرت در دنياي فوتبال گريه کرده ام ولي در آن روز، روزي را تجربه کردم که بي نظير بود.»

مارادونا ادامه داد:« در جام جهاني با آرژانتين در مکزيک به قهرماني رسيدم و اين يکي از نقاط اوج کارنامه ورزشي ام بود ولي تنها در جشن قهرماني ناپولي بود که توانستم در خانه و درميان تمام هوادارانم اين قهرماني را جشن بگيرم.چون در مکزيکوسيتي، هواداران ما در آرژانتين و خيلي دور بودند.»

مارادونا خاطرات قهرماني در سال 1987 با ناپولي را به ياد مي آورد:« من همه چيز آن سال را درياد دارم. برد هايمان مقابل برشا، رم، ميلان و فيورنتينا. فينال ورزشگاه سن پائولو؛ صحبتهايي که ميانمان رد و بدل شد. پايان بازي واقعا زيبا بود. من هيچ وقت نفهميدم که چرا 60 سال طول کشيد تا ناپولي به قهرماني برسد. آنها درآن زمان هواداران فوق العاده اي داشتند و هنوز هم دارند. من آن شور و شوق را فراموش نمي کنم.شور و شوق هواداران را. من هواداران ناپولي را به خاطر شور و شوقي که به من مي دادند به ياد دارم. قلبم هنوز هم با آنهاست.»

مارادونا در سال 1984 از بارسلونا به ناپولي پيوست و در سال 1990 با ناپولي اسکودتوي ديگري را فتح کرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.