گزارش روز: برد0-10 اسپانیا و رکورد گلزنی دربازیهای فیفا و ورزشگاه ماراکانا

سایت گل-
طبق گزارش منتشره در روزنامه آ.اس تیم ملی اسپانیا با برد 0-10 مقابل تاهیتی در دومین بازی اش در مرحله گروهی جام کنفدراسیون ها موفق شد تا رکوردهای مختلفی را جابه جا کند.

*تا پیش از این برد 0-7 برزیل مقابل شیلی در دیداری دوستانه که روز 17 سپتامبر سال 1959 در ورزشگاه ماراکانا برگزار شده بود، قاطعانه ترین بردی بود که ورزشگاه ماراکانا به خود دیده بود ولی در بازی دیشب، این رکورد تغییر کرد و به نام اسپانیا ثبت شد.

روز 20 ژوئن سال 2013 به تاریخ این ورزشگاه قدیمی و افسانه ای خواهد پیوست و از آن به عنوان روزی یادخواهد شد که در آن اسپانیا که به انتخاب خیلی ها بهترین تیم تاریخ دنیاست، با برد 0-10 از سد تاهیتی عبور کرد.

*این سومین برد قاطعانه در تاریخ تیم ملی اسپانیا بود. قاطعانه ترین برد تاریخ تیم ملی اسپانیا برد 0-13 مقابل بلغارستان در دیداری دوستانه بود که 6 گل از این گلها را چاچو در روز 21 ماه می سال 1933 به ثمر رساند.

دومین برد قاطع تیم ملی اسپانیا برد تاریخی 1-12 این تیم مقابل مالت درمرحله مقدماتی یوروی سال 1984 بود.

*گلباران کردن دروازه تاهیتی درشرایطی رقم خورد که تقریبا تیم بی اسپانیا در زمین چمن بود واین تیم با نیمی از توان همیشگی اش بازی می کرد. فرناندو تورس زننده 4 گل اسپانیا بود و گلهای اول، سوم، ششم و نهم تیمش را به ثمر رساند. داوید ویا گلهای چهارم، پنجم و هفتم تیمش را زد. داوید سیلوا با دو گل (گلهای دوم و دهم) در جشن گلزنان تیمش سهیم شد و خوان ماتا این افتخار راداشت که گل هشتم ماتادورها را در دقیقه 66 بازی به ثمر برساند .

*حالا می توان این بازی را پرگل ترین بازی تاریخ جام کنفدراسیون ها دانست. پیش از این، این عنوان به بازی برزیل – عربستان در نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها در سال 1999 تعلق داشت که با برد 2-8 برزیل و هت تریک رونالدینیو همراه بود.

*برد قاطعانه 0-10 در واقع بیشترین فاصله ای است که در یک بازی فیفا میان دو تیم رقم خورده بود. تا قبل از این ، برد مجارستان مقابل السالوادور در جام جهانی 1982 و با نتیجه 1-10، این عنوان را به خود اختصاص داده بود

*فرناندو تورس دومین گلزن تاریخ دنیای فوتبال است که توانسته در یک بازی بین المللی در ورزشگاه ماراکانا، 4 گل بزند. اولین کسی که موفق به انجام این کار شده بود آدمیر برزیلی بود که در بازی جام جهانی 1950 چهار بار دروازه سوئیس را باز کرده بود. او با زدن 8 گل در آن تورنمنت، به عنوان برترین گلزن آن دوره از رقابتهای جام جهانی برگزیده شد و برزیل درآن تورنمنت به عنوان نایب قهرمانی رسید ودر بازی فینال مغلوب اروگوئه شد.

*این بازی، در حقیقت چهارمین بازی اسپانیا در ورزشگاه ماراکانا بود. سه بازی قبلی ماتادورها دراین ورزشگاه در جام جهانی 1950 برگزار شده بودند. در آن بازیها اسپانیا بانتیجه 0-2 از سد شیلی عبور کرده بود،با تک گل ساررا انگلیس را شکست داده بودند و با نتیجه 1-6 از برزیل شکست خورده و جام جهانی را در رده چهارم به پایان بردند.

*تا قبل از بازی دیشب ، تنها 3بازیکن اسپانیایی موفق به گلزنی در ماراکانا شده بودند: باسورا، ساررا و ایگوئا؛ که حالا باید نامهای تورس ، ویا، سیلوا و ماتا را نیز به آنها اضافه کرد.

*فرناندو تورس با حضور در این بازی صد و سومین بازی ملی اش را برگزار و از رائول گونسالس با 102 بازی ملی پیشی گرفت و حالا ششمین بازیکن ملی پوش اسپانیا با بیشترین بازی درتاریخ تیم ملی است. داوید ویا با 90 بازی و با پیشی گرفتن از فرناندو ایئرو (با 89 بازی ملی) حالا نهم است

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.