نگاه سرپایی به تیم های لیگ برتری، قبل از شروع خرید ؛همه در انتظار اولین انفجار!

سایت گل –
طبق اعلام قبلی مهدی تاج رئیس سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال ایران، فصل نقل و انتقالات برای لیگ سیزدهم از دیروز یعنی 21 اردیبهشت ماه شروع شده و تا روز 15 تیرماه آینده ادامه خواهد داشت. 56 روز که هر کدام از آنها می توانست شاهد خبرهای هیجان انگیزی باشد ولی مثل همیشه که کارهای فوتبالی ها به دقیقه 90 کشیده می شود می توان انتظار داشت که این بازار مکاره از اوایل خرداد ماه شروع به گرم شدن بکند چون در حال حاضر غیر از دو تیم سایپا و راه آهن که با انتخاب انگین فیرات و علی دایی به عنوان سرمربی تکلیف خود را مشخص کرده اند بقیه تیم ها هنوز سرمربی قطعی ندارند و فعلا درگیر این انتخاب اولیه هستند.

البته رایزنی هاا برای عقب نماندن در ایام بازیکن گیری از مدتها پیش شروع شده ولی طبیعی است که اکثر تیم ها بعد از معرفی سرمربی فصل آینده و بر اساس لیست مورد نیاز مربیان خود فعالیت جدی شان را در این ایام شروع کنند.

اولویت استقلال ، حمله

از بین تیم های پرسرو صدا استقلال گرچه هنوز درگیر مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیاست ولی اگر قلعه نویی در این تیم ماندنی شده و اسکلت اصلی را هم حفظ کند، این تیم در خط میانی به خصوص در هافبک چپ و مهاجم نیاز به تقویت دارد چون ژنرال نمی تواند از عملکرد مهاجمانش در لیگ دوازدهم که یکی از ضعیف ترین آمارهای تهاجمی چندسال اخیر را برجای گذاشتند، راضی باشد. یک جوان مطمئن برای دفاع میانی و یک ذخیره خوب برای رحمتی هم اولویت های بعدی استقلال خواهند بود.

سپاهان مدافع می خواهد

سپاهان هم اگر بتواند کرانچار را به ماندن راضی کند، حتما در خط دفاعی خود نیاز به تقویت خواهد داشت. البته خیال مرد کروات از دروازه تیمش هم نمی تواند چندان راحت باشد ضمن اینکه جذب یکی دو هافبک خوب برای پرهیز از فرسودگی نویدکیا و ابراهیمی حتما مدنظر قهرمان جام حذفی خواهد بود.

تراکتور و مولتی ویتامین

تراکتورسازی هم با مدیر عامل جدیدش که وعده داده تیم را برای قهرمانی در لیگ سیزدهم خواهد بست، حتما ایام پرسرو صدایی خواهد داشت ولی اول باید مربی ایرانی وعده داده شده جذب شود تا بعد تراکتوری ها نقل و انتقالات را شخم بزنند. قرمزهای تبریزی با توجه به تعداد کم بازیکن های کارآمد تقریبا در تمام خطوط نیاز به تقویت دارند که این نیاز در خط میانی و در جمع مدافعان بیشتر از مناطق دیگر احساس می شود.

اولویت ، سرمربی

پرسپولیس هم وضعیتی مشابه با تراکتور دارد و هنوز سرمربی ندارد . قرمزهای پرطرفدار پایتخت هم در تمام خطوط نیاز به تقویت و ترمیم دارند مخصوصا در خط میانی. البته حضور بازیکنان درجه اول نسبت مستقیمی با اسم سرمربی خواهد داشت. طراز یک های ایران می خواهند در جایی بازی کنند که به اسیا یا جام برسند.

فولاد و مامویت حفظ ستاره ها
فولاد هم برای آسیایی شدن در فصل آینده نیاز به چند مهره هم سطح با نفرات اصلی فعلی دارد . البته آنها از بابت استخوان بندی تیمی مشکلی ندارند ولی احتمالا از سرنوشت این فصل تراکتور در آسیا درس گرفته اند و با تعداد بازیکن کافی فصل را شروع خواهند کرد . برای فولاد حفظ ستاره ها ماموریت بسیار مهمی است . شاید در حد جذب بازیکن…

دایی ، جوانگرا یا ستاره باز؟

راه آهن هم می تواند با توجه به مالک متمول خود تیمی پرسروصدا و قابل توجه در فصل نقل و انتقالات باشد. البته زیاد روی بازیکنان نامدار و مصطلح به ستاره در فوتبال ایرانی زوم نکنید چون دایی ثابت کرده میانه خوبی با دانه درشت ها ندارد و بازیکنان توانا و مطیع را بیشتر ترجیح می دهد.

بقیه تیم ها را هم نمی توان نادیده گرفت ولی به هرحال مشکلات مالی و مدیریتی در داماش و ملوان تا حدودی باعث نگرانی شمالی ها شده است، فجر و صبا هم خیلی اهل سروصدا نیستند و به اصطلاح چراغ خاموش در فصل نقل و انتقالات جلو می روند و مس هم با اندکی سرمایه بیشتر می تواند شبیه آنها باشد مگر این که مدیران این تیم دوباره قصد داشته باشند تا تیمی درحد رقابت برای قهرمانی را تدارک ببینند. آنها هم بعید است از بابت مسائل مالی دغدغه چندانی برای خرید کردن داشته باشند.

حالا نظر شما چیست ؟ کدامیک می توانند موفق ترین تیم فصل نقل و انتقالات باشند؟

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.