افزايش قيمت هتلهاي اکراين براي يورو2012

اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) نيز به شدت از اين وضع خشمگين شده و قيمتها را غيرمنصفانه دانسته است به طوري که ممکن است موجب شود بسياري از هواداران از سفر به اوکراين براي تشويق تيمهايشان منصرف شوند.

بسياري از هتلها و اقامتگاههايي که اوکراين وعده ساخت آنها را براي برگزاري اين رقابتها داده بود هرگز تاسيس نشد و قيمت اتاقهاي هتلهاي موجود سه تا هشتاد و پنج برابر افزايش يافته است. کريستوف گانستر از مسئولان هتلداري در کيف مي گويد:«همه تصور مي کنند که ماه ژوئن فرصتي است که مي توان طي آن از آب گل آلود ماهي گرفت و هزينه هاي کل سال خود را فقط از ماه ژوئن تامين کرد.

اين ديدگاه صحيحي نيست.» هتلها و خوابگاههاي جوانان و کمپينگها همگي به اتفاق قيمتهايشان را افزايش داده اند.

اوکراين متعهد شده است براي کاهش قيمت هتلها تلاش کند.

خوابگاههاي دانشجويي نيز بازسازي شده است تا در زمان برگزاري رقابتها، اتاقهاي آنها اجاره داده شود.

برخي از اوکرايني ها که از تصوير منفي که از کشورشان ارائه شده ، خشمگين شده اند در شبکه هاي اجتماعي پيشنهاد اسکان هواداراني را داده اند که در طول بازيها به کشورشان سفر مي کنند.

اولسکاندر دانيليوک از بيناد گروه فيس بوک «به اوکراين خوش آمديد» گفت:« ما تصميم گرفته ايم که درهاي خانه هايمان را به روي اروپاييها بگشاييم تا آنها متوجه شوند که مردم اوکراين مثل مقامات اين کشور فاسد نيستند و مردم مهمان نواز هستند و به شيوه اي متفاوت از اين تصاوير منفي رفتار مي کنند.» بر اساس برآوردها اتاقهاي هتلها در کيف دو برابر گرانتر از ورشو پايتخت لهستان است.

مشکلات تردد در جاده هاي اوکراين نيز به اين تصوير منفي افزوده است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.