چلسی 2-0 سوانسی: نوربالای آبی ها برای سیتی

سایت گل-
آبی های لندن با درخشش اسکار و فرانک لمپارد، موقتا به رده سوم جدول لیگ برتر صعود کردند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، در بعد از ظهر آفتابی لندن، دو تیم سوانسی و چلسی در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که آبی ها برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا فصل بعد محکوم به پیروزی بودند.

رافا بنیتس در این دیدار نیز تغییراتی در ترکیب چلسی ایجاد کرد و گری کیهیل را جانشین ایوانویچ کرد. همچنین ماتا و دمبا با بار دیگر به ترکیب اصلی چلسی بازگشتند. لوئیز بار دیگر هافبک دفاعی چلسی بود.

در 45 دقیقه ابتدایی مسابقه، تا دقیقه 40 بازی شاهد بازی یکنواخت و متعادلی بودیم. شاید تنها موقعیت جدی بازی ضربه دمبا با از خارج محوطه بود که توسط دروازه بان سوانسی دفع شد. در دقیقه 24 بازی رامیرس مصدوم شد و بنیتس مجبور شد فرانک لمپارد را به جای هافبک برزیلی خود به بازی بیاورد.

چلسی در دقایق آخر بازی فشار خود را بیشتر کرد و سر انجام در دقیقه 44 روی ضربه حساب شده اسکار به گل اول خود رسید. پس از آن نیز در وقت های تلف شده بازی خطای مدافع سوانسی روی ماتا توسط کلاتنبرگ پنالتی گرفته شد و فرانک لمپارد توانست گل دوم چلسی را به ثمر برساند. نیمه اول با همین نتیجه 2-0 به اتمام رسید.

در نیمه دوم مسابقه، سوانسی بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بازی می توانست توسط پابلو هرناندز به گل برسد. پس از آن بار دیگر آبی ها که خیالشان از پیروزی راحت بود به خودشان آمدند و توانستند چند موقعیت بر روی دروازه سوانسی ایجاد کنند. ضربه دقیق دمبا با با سوپر واکنش ورم رو به رو شد و شوت زمینی ماتا نیز با فاصله بسیار کم از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت. در ادامه نیز تعویض های میشل لاردوپ، سرمربی جوان سوانسی جواب ندادند و بازی با همان نتیجه 2-0 به سود چلسی به پایان رسید.

فرانک لمپارد با گلزنی در این مساقه اختلاف خود با آقای گل تاریخ باشگاه، بابی تامبلینگ را به عدد 1 رساند. تاملینگ خود نیز در جایگاه ویژه استمفوردبریج حضور داشت و شاهد پیروزی تیم محبوبش بود.

آبی های لندن با این پیروزی به رده سوم جدول صعود کردند و باید منتظر نتیجه بازی دو تیم آرسنال و منچستر یونایتد در لیگ برتر باشند تا مشخص شود که آیا می توانند در رده سوم جدول باقی بمانند یا اتفاق دیگری رخ می دهد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.