گزارش روز: همه گزینه های جدایی منچستریونایتد؛ این 8 نفر

سایت گل

یونایتدها در رقابت های این فصل لیگ برتر به راحتی رقیب همشهری را پشت سر گذاشتند اما این به معنای آن نیست که فرگوسن کاملا از همه شاگردانش راضی است. بعضی از ستاره های منچستریونایتد در این فصل بسنیار کمتر از حد انتظار ظاهر شدند و انتظارات سرمربی اسکاتلندی را برآورده نکردند. به همین دلیل انتظار می رود که در تابستان پیش رو الدترافورد را ترک کنند. در اینجا فهرستی از بازیکنانی که احتمال می رود در تابستان از منچستریونایتد جدا شوند را با هم مرور می کنیم:
نانی

هافبک پرتغالی در پنج و نیم سالی که در الدترافورد بوده، هرگز نتوانست انتظارات را برآورده کند. البته او اگر در فرم خوبش باشد، می تواند مدافعان حریف را به راحتی کنار بزند و با هر دو پا، گل هایی دیدنی به ثمر برساند.

در مقابل، وقتی از آمادگی به دور باشد، هواداران خودی را به مرز انفجار می رساند با ارسال های اشتباه و شوت هایی که فرسنگ ها با دروازه فاصله دارد.

نانی در 26 سالگی هنوز چیزهای زیادی برای ارائه دارد و جدایی اش می تواند مبلغ قابل توجهی برای بخش نقل و انتقالات باشگاه فراهم کند؛ بخشی از بدهی های خانواده گلیزر هم می تواند با پول فروش او فراهم شود. ماندن یا رفتن، هر دو می تواند به منچستریونایتد کمک کند.

اشلی یانگ

ویلفرد زاها می تواند یکی جایگاه های ترکیب اصلی منچستریونایتد را پر کند؛ و به همین دلیل، ورود او به الدترافورد باید موجب نگرانی نانی، والنسیا و اشلی یانگ باشد.

هیچ یک از بال های فعلی شیاطین سرخ، در رقابت های این فصل نمایش های خیره کننده ای نداشته و با توجه به اینکه منچستریونایتد برای خریدهای تابستان آینده نیاز به تامین بودجه دارد، یکی از بازیکنان باید به باشگاه دیگری واگذار شود.

اشلی یانگ علی رغم شروع خوبی که در الدترافورد داشت- به ویژه در پیروزی 8-2 مقابل آرسنال- او نتوانست جایگاه ثابتی در ترکیب اصلی تیم فرگوسن پیدا کند و نمایش متوسطی در این فصل داشت.

بسیاری آینده زاها را در منچستریونایتد می دانند اما نمی توان در مورد هر سه بال فعلی یونایتدها چنین چیزی را گفت.

آنتونیو والنسیا

ستاره اکوادوری دچار یک افت ناگهانی و سریع شد. او در روزهای اوجش، یکی از بهترین گلسازهای لیگ برتر بود اما به نظر می رسد آن روزها خیلی وقت است که سپری شده است.

او این فصل از اعتماد به نفس پایینی برخوردار بوده و شوت ها و پاس هایش اصلا نتوانسته دروازه حریفان را تهدید کند.

با توجه به دوره مصدومیتی که او پشت سر گذاشته، شاید نباید انتظار زیادی از او داشت اما با توجه به هزینه زیادی که یونایتدها با خرید فن پرسی انجام دادند، نیاز دارند که برای تابستان آینده، به نوعی بودجه شان را تامین کنند.

با توجه به ورود زاها برای فص آینده، والنسیا برای ماندن در الدترافورد باید تلاش زیادی انجام بدهد.

نمانیا ویدیچ

مدافع تنومند صربستانی برای سال ها ستون اصلی خط دفاعی منچستریونایتد بود اما با نزدیک شدن به پایان قراردادش، شرایط فیزیکی او هم رو به افول گذاشت.

این دو عامل می تواند به جدایی او بیانجامد. گفته می شود که میلانی ها برای خرید این مدافع 31 ساله تمایل زیادی دارند و باشگاه منچستریونایتد آماده است تا در صورت دریافت پیشنهادی 10 میلیون پوندی، او را واگذار کند.

اوج گیری جانی اونز در این فصل، تا اندازه افت ویدیچ را جبران کرد؛ به ویژه در دیدار مقابل رئال در سانتایگو برنابئو، که مدافع ایرلند در کنار فردیناند، کمک کرد تا شاگردان فرگوسن در مادرید به یک تساوی دست پیدا کنند.

فروسن چندی پیش تایید کرد که ویدیچ نمی تواند در فاصله کوتاه، در دو دیدار پیاپی بازی کند و اگرچه او هنوز یکی از بهترین مدافعان لیگ برتر است و یونایتدها هم اصراری برای فروش او ندارند، اما رد کردن یک پیشنهاد قابل توجهی هم منطقی نخواهد بود.

اندرسون

گفته می شود که این هافبک برزیلی برای اینکه بتواند شانس بیشتری برای حضور در فهرست تیم ملی کشورش برای رقابت های جام جهانی 2014 را پیدا کند، مایل است تا در تابستان الدترافورد را ترک کند و به باشگاهی برود تا فرصت بیشتری برای بازی کردن پیدا کند.

باشگاه منچستریونایتد نیز مایل است تا او را بفروشد اما مبلغی 20-15 میلیون پوندی که برای این بازیکن در نظر گرفته اند، برای مشتریان این بازیکن، به ویژه باشگاه های منطقه آمریکای جنوبی، کمی بالاست.

یک انتقال قرضی به پورتو می تواند یکی از گزینه ها باشد و شاید مدیران باشگاه لیگ برتری بتوانند از این بازیکن به عنوان بخشی از مبلغ انتقال جیمز رودریگس، ستاره کلمبیایی پورتو، استفاده کنند.

چیچاریتو

کمتر بازیکنی را می توان یافت که در بین هواداران منچستریونایتد به اندازه این ستاره مکزیکی محبوب باشد یا هواداران از گل های او تا این اندازه لذت برده باشند.

اما نمایش ها خوب او توجه باشگاه های مختلف از جمله اتلتیکو مادرید را جلب کرده؛ به ویژه اینکه با توجه به جدایی احتمالی رادامل فالکائو، آنها نیاز به یافتن مهاجمی برای جانشین کردن او دارند.


مهاجم مکزیکی بارها اعلام کرده که از بودن در الدترافورد راضی است اما ممکن است دورنمای تبدیل شدن به مهاجم اول در یک باشگاه اسپانیایی، او را به جدایی تشویق کند.

از سوی دیگر، یونایتدها مدت هاست که به دنبال به خدمت گرفتن روبرت لواندوفسکی هستند و حضور در الدترافورد می تواند آینده چیچاریتو را به خطر بیندازد.

وین رونی

شرایط رونی در منچستریونایتد همچنان عجیب و غریب است. برای بسیاری، او همچنان یک ستاره در منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس اس؛ هرچند یونایتدها آماده شنیدن پیشنهادها برای او هستند اما هیچ باشگاه بزرگی تاکنون برای خرید او ابراز علاقه نکرده است.

تصمیم فرگوسن برای نیمکت نشین کردن او در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ مقابل رئال مادرید، بسیاری را انگشت به دهان کرد. برخلاف آنچه بعضی از هواداران منچستریونایتد اعتقاد دارند، این نیمکت نشینی، چیزی بیش از یک تصمیم تاکتیکی ساده بود. این اتفاق را می توان نشانه ای از شرایط فعلی رونی در الدترافورد دانست.

با این وجود، او همچنان امید زیادی برای ادامه حضور در منچستریونایتد دارد و هیچ عجله ای هم برای جدایی ندارد. البته اگر یک باشگاه بزرگ برای خرید او پیشنهادی قابل توجه ارائه بدهد، فرگوسن اصلا برای فروش او ناراحت نخواهد شد.

آندرس لیندگارد

لیندرگارد و دخه آ در ابتدای فصل شرایط برابری داشتند. برخلاف آنچه فرگوسن در رسانه های عنوان می کرد، سیستم چرخشی او برای استفاده از دروازه بان های تیمش، نشان می داد که او هنوز کاملا به دروازه بان اسپانیایی اطمینان ندارد.

دروازه بان دانمارکی در دو دیدار ابتدایی فصل روی نیمکت نشست، در چهار دیدار بعدی بازی کرد و سپس 5 بازی را از روی نیمکت دنبال کرد. بار دیگر برای 4 بازی به ترکیب اصلی برگشت. اما آخرین بازی، پیروزی 4-3 مقابل ریدینگ بود که یونایتدها دو گل مشابه از روی نقطه کرنر دریافت کردند.

این دروازه بان 28 ساله مدتی را به دلیل مصدومیت،دور از میادین بود و مدتی هم به دلیل به دنیا آمدن فرزندش، نتوانست یونایتدها را همراهی کند.

اکنون دخه آ به دروازه بان غیرقابل جانشین یونایتدها تبدیل شده و با توجه به خرید احتمالی سمیر بگوویچ در تابستان، لیندگارد باید به دنبال پیوستن به یک باشگاه جدید باشد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.